časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Společnost Eaton rozšiřuje své portfolio produktů kybernetického zabezpečení

4. 2. 2020 | Eaton Elektrotechnika s.r.o. | www.eatonelektrotechnika.cz

Společnost Eaton rozšiřuje své portfolio produktů kybernetického zabezpečení a jako první společnost na trhu získává produktové certifikace UL a IEC pro svá řešení určená pro globální stavební, průmyslová a datové centra.

  • Zařízení na ochranu proti výpadkům sítě (UPS) společnosti Eaton jsou prvními zařízeními, která splňují normy kybernetického zabezpečení IEC 62443-4-2 a UL 2900-1
  • Společnost Eaton podporuje potřebu společných globálních norem kybernetického zabezpečení, které zajistí bezpečnost a ochranu elektrických sítí v propojeném a elektrifikovaném světe

PITTSBURGH: Společnost Eaton, která se zabývá řízením elektrické energie, pokračuje v rozšiřování svého programu kybernetické bezpečnosti. Produkty Gigabit Network karta a Industrial Gateway karta získaly certifikaci Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC). Obě také splňují požadavky kybernetických bezpečnostních norem UL a poskytují pokročilou ochranu sítí pro zařízení UPS. Eaton je první společností ve svém oboru, která splňuje přísné podmínky obou certifikací IEC a UL. Tato skutečnost poukazuje na schopnost společnosti splňovat přísná kritéria certifikace a očekávání zákazníků v oblasti bezpečného napájení.


Obr. 1. Gigabit Network karta

Podle analytiků bude do roku 2025 celkem 41,6 miliard připojených zařízení generovat 79,4 zetabajtů dat, která bude potřeba uchovávat a zpracovávat. (Zdroj: IDC). Prudký růst v oblasti průmyslového internetu věcí (IIoT) vytváří zásadní potřebu zvýšeného zabezpečení. Bez globálních norem kybernetického zabezpečení nemohou být efektivně adresovány požadavky na kybernetickou bezpečnost průmyslového internetu věcí (IIoT).

„Kybernetické zabezpečení je klíčovým tématem současnosti a proaktivní a konzistentní přístup společnosti Eaton je v našem odvětví zcela jedinečný,“ uvedl Michael Regelski, Senior Vice President a Chief Technology Officer společnosti Eaton. „K posunu v oblasti zabezpečení průmyslového internetu věcí ve stále více propojeném a elektrifikovaném světě, je zásadní, aby zástupci průmyslových odvětví a regulační orgány společně vytvořili jednotné globální standardy pro kybernetickou bezpečnost. A právě na tom spolu s organizacemi UL a IEC pracujeme.“

Síťová karta Gigabit Network byla prvním UPS zařízením, které splňuje normu UL. Síťová karta Gigabit Network a karta Industrial Gateway jsou nyní také certifikovány podle normy IEC 62443-4-2. Tyto technologie společnosti Eaton usnadňují připojení jednofázových a třífázových zařízení UPS a zároveň poskytují kybernetické zabezpečení, tak aby bylo možné zajistit trvalé napájení v komerčních budovách, průmyslových zařízeních a velkých datových centrech.

Zjistěte více o přístupu společnosti Eaton ke kybernetickému zabezpečení.

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je světovým lídrem se zkušenostmi v oblasti distribuce energie a ochrany obvodů; záložní ochrany napájení; řízení a automatizace; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešení a elektroinstalačních zařízení; řešení pro náročné a nebezpečné prostředí a inženýrských služeb. Společnost Eaton má silnou pozici díky svým globálním řešením, která odpovídají současným nejdůležitějším výzvám v oblasti řízení elektrické energie.

Společnost Eaton dodává produkty a řešení zabývající se řízením energie a v roce 2018 měla tržby ve výši 21,6 miliardy dolarů. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton usiluje o zlepšování kvality života a životního prostředí na základě využívání technologií a služeb v oblasti řízení energie. Společnost Eaton má přibližně 100 000 zaměstnanců a prodává produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Další informace naleznete na eaton.com.

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021