časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Seno představuje: Firmy ELESTA GmbH a VOGT AG

26. 2. 2020 | SENO, spol. s r. o. | www.seno.cz

V tomto článku jsme pro vás připravili několik informací o sortimentu a novinkách v sortimentu firem, které na českém trhu zastupuje SENO spol. s r. o. Jde o výrobní sortiment švýcarských firem ELESTA GmbH a VOGT AG Verbindungstechnik.

Firma ELESTA byla založena již v roce 1952 jako Elesta Elektrotechnik AG. Výrobním sortimentem byla výroba světelných optických senzorů, měřicích a řídicích systémů a relé. Pod tímto obchodním názvem vyráběla firma Elesta až do roku 1996. V roce 1997 byla založena firma Elesta relais GmbH, do které byl převeden hlavní výrobní program, což je výroba bezpečnostních relé s nuceně vedenými kontakty. V roce 2013 byla firma přejmenována na ELESTA GmbH. Firma ELESTA je součástí skupiny PILZ GmbH & Co. KG. a sídlí v Bad Ragaz ve Švýcarsku.

Hlavním vývojovým a výrobním programem firmy ELESTA jsou bezpečnostní relé a senzory pro funkční bezpečnost.

Bezpečnostní relé ELESTA
Bezpečnostní relé ELESTA

ELESTA relé s nuceně vedenými kontakty jsou normativní elementární relé podle IEC 61810-1. Používají se hlavně v kontrolách funkční bezpečnosti, tedy všude tam, kde je požadavek na vysokou ochranu lidského zdraví a života. 

Vysoký stupeň diagnostického pokrytí a vyšší spolehlivost předurčují tato relé pro použití hlavně v řízení strojů a zařízení, ve výrobních technologiích, ve zdravotnictví a v neposlední řadě i v řídicích systémech výtahů nebo kolejové techniky. Tato relé, díky své unikátní konstrukci, umožňují jednak sledování polohy spínacího relé, ale také nucené rozpojení kontaktů relé, a to i v případě, kdy nějaký kontakt zůstane „svařený“. 

 

Firma VOGT AG Verbindungstechnik byla založena v roce 1962 ve švýcarském Lostorfu. Pod vedením rodiny Vogtů vyrábí jednotlivé elektromechanické díly a komponenty. Společnost VOGT je mezinárodně uznávaný, spolehlivý a odborně respektovaný dodavatel oborů elektro a elektroniky. K okamžitému dodání ze skladu má více než 18 000 druhů standardních dílů. Výrobní program doplňuje také výroba speciálních a zákaznických dílů.

Kontakty plošných spojů v nejrůznějších tvarech a všech běžných materiálech tvoří jeden z nejdůležitějších bodů produktové řady VOGT AG. Bezolovnaté pocínované povrchy pro reflow pájení, pájení fází nebo pájení vlnou jsou standardní již více než 20 let. V nabídce jsou také ryzí povrchy. Naše spojovací ploché kontakty a pájecí kolíky se používají v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě. Kromě konvenčních montážních kontaktů (THT nebo PTH technologie) jsou k dispozici také komponenty SMD. Sortiment nabídky doplňují kontakty pro spojovací technologii zařezávání a zalisování (EloPin®).

Výrobní program tedy tvoří
– díly pro DPS – tj. pájecí díly pro DPS, kontakty pro DPS, trubičkové, drátové a soustružené součástky, pájecí očka, ploché zástrčky a zásuvky, svorky a kontakty na baterie,
– nýtovací technika, distanční trubičky, podložky a třmeny,
– kabelová oka, ploché kolíky a dutinky, lisovací kabelové koncovky,
– ruční nářadí, lisy a příslušenství, a jak bylo řečeno již výše - speciální a zakázková výroba.

Sortiment je rozsáhlý a proto doporučujeme vaše požadavky podle rozměrů, popisu nebo výkresu s námi konzultovat. Můžete ale i sami hledat v internetovém obchodě firmy VOGT AG na adrese: www.vogtshop.ch nebo www.vogt.ch.

Pro veškeré dotazy - technické, cenové a k dostupnosti zboží - je vám k dispozici výhradní zastoupení těchto firem pro ČR - firma SENO, spol. s r. o.

 

Ing. Pavel David, Pavel Janouškovec,
SENO spol. s r. o. 


Vyšlo v časopise Elektro č. 2/2020 na straně 25. 
Tištěná verze – objednejte si předplatné: pro ČR zde, pro SR zde.
Elektronická verze vyšlých časopisů zde.

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021