časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Nový, inovovaný frekvenční měnič VLT® AutomationDrive si stále udržuje své místo na trhu

14. 2. 2018 | Danfoss Drives | www.danfoss.cz

VLT® AutomationDrive, zvolený pro svoji všestrannost, respektovaný pro svou spolehlivost, je nyní odolnější a inteligentnější, než kdy předtím. Tento robustní měnič je díky 50ti letým zkušenostem sestaven tak, že funguje inteligentně a efektivně i v těch nejnáročnějších aplikacích a prostředích.

Mnohem robustnější konstrukce

Modulární a adaptabilní frekvenční měnič VLT® AutomationDrive se hodí do jakéhokoliv prostředí. Díky nové generaci nesmírně kompaktního provedení skříní velikostí D a E a širšímu rozsahu provozních teplot od -25 °C do +50 °C bez snížení výkonu, tento robustní frekvenční měnič pracuje efektivně a spolehlivě i v těch nejnáročnějších aplikacích a v nejnáročnějších prostředích. Navíc, kompletní řada frekvenčních měničů pro napětí 690 V, volitelné provedení robustního přídavného lakování plošných spojů a vysoká třída účinnosti znamená, že i ty více náročné aplikace, které můžeme najít v chemickém a námořním průmyslu, výborně fungují s použitím robustního frekvenčního měniče VLT® AutomationDrive.


Vybaveno inteligencí pro zvládnutí všech možných průmyslových aplikací

Nabídky inovativních řešení

Frekvenční měnič VLT® AutomationDrive nabízí hardwarová i softwarová vylepšení, která maximalizují výkon a poskytují flexibilitu aplikací, které se tak stanou skutečným přínosem pro vaši firmu.

Integrovaný regulátor pohybu (IMC) poskytuje pokročilé funkce k provádění vysoce přesného polohování nebo synchronizaci s asynchronními nebo PM motory s nebo bez připojení enkodéru. IMC nejenže ušetří náklady, pokud vaše aplikace nevyžaduje dynamický výkon servopohonu – jako jsou rotační stoly, řezací a balicí stroje – ale také ušetří čas díky procesu uvedení do provozu, který nevyžaduje žádné složité programování.

Navíc možnosti regulace pohybu Motion Control Options (MCO) poskytují způsob, jak nahradit mechanické ovládací prvky inteligentními, energeticky úspornými elektronickými řešeními, které vedou ke spolehlivým a vysoce kvalitním postupům se zvýšenou produktivitou a výkonem. Díky těmto možnostem je možné pomocí VLT® Motion Control Option MCO 305 přidat elektronickou vačkovou hřídel, snížit systémové náklady i náklady na údržbu, nebo zvýšit kapacitu aplikací, jako například u paletizačních systémů při použití VLT® Synchronizing Controller MCO 350. Bez ohledu na vaši potřebu můžete použitím těchto možností prostřednictvím VLT® AutomationDrive zajistit vyšší kontrolu a provozní efektivitu, a tím i rychlejší návratnost vašich investic.

Pokud je ve vašem zájmu především bezpečnost, VLT AutomationDrive nabízí také mnoho možností přizpůsobení vašeho měniče tak, aby vyhovoval vašim požadavkům na bezpečnost. Existuje několik způsobů, jak splnit vaše požadavky na bezpečnost systému - od standardní funkce bezpečného vypnutí krouticího momentu Safe Torque Off (PL d, SIL 2) k bezpečnostním modulům VLT® Safety Option

MCB 150 a MCB 151, které obsahují několik možností monitorování bezpečných otáček, jako je například funkce Safe Limited  Speed (SLS) nebo přidání funkce PROFIsafe s bezpečnostním modulem VLT® Safety Option MCB 152. Také jsme usnadnili bezpečné uvádění do provozu (nakonfigurování parametrů) pomocí vizuálních pokynů prostřednictvím nástroje VLT® Motion Control MCT 10, který zajišťuje bezporuchové zapojení a je zárukou toho, že bezpečnostní parametry budou správně přeneseny z PC do měniče. Nástroj MCT 10 také nabízí snadnou diagnostiku a vytvoření zprávy o dynamickém uvedení do provozu, které je vyžadováno pro bezpečnostní přejímky.

Bez problémů do budoucnosti

Inteligentní továrny jsou srdcem Industry 4.0. Frekvenční měnič VLT® AutomationDrive byl navržen s vestavěnou inteligencí, která se hodí přímo do tohoto nového standardu. Plně využívá všeho, co nabízí nový digitální věk:

  • webovou konfiguraci, EDI, transparentní správu objednávek
  • dokumentaci šitou na míru v závislosti na potřebách vašich aplikací
  • vysoce kvalitní design a odolnost díky integrovaným ochranným funkcím
  • nezávislost a přizpůsobivost motoru a systému
  • integrovanou inteligenci (například integrovaný ovladač pohybu, funkce čerpadla) a funkční bezpečnost
  • rozhraní k datům založeným na cloudu (například Danfoss ecoSmart™)

Stejně jako u všech pohonů Danfoss máte možnost použít měnič VLT® AutomationDrive s tím optimálním motorem a s tou správnou sběrnicí pro Vás. Jsou podporovány všechny běžné technologie motoru – asynchronní, permanentní magnet (IPM a SPM), synchronní reluktanční motor (SyncRM) a synchronní reluktanční motor s permanentním magnetem – což vám zaručuje, že bez ohledu na vaši aplikaci frekvenční měnič VLT® AutomationDrive plně splní vaše požadavky a zaručí optimalizaci vašich procesů v průběhu celého životního cyklu.

Přečtěte si více o VLT® AutomationDrive FC 302
http://drives.danfoss.com/products/vlt/low-voltage-drives/vlt-automation-drive-fc-301-302/

Podívejte se na video
https://www.youtube.com/watch?v=DOaVEu7NqKI

Přečtěte si více o kompaktním provedení skříní velikostí D a E nové generace
http://www.focusondrives.com/73-Smaller-The-Key-is-in-the-Cooling/


Danfoss Drives, člen skupiny Danfoss, je světovým lídrem v oblasti regulace otáček elektromotorů. Od roku 1968 jsme průkopníky v oblasti střídavých pohonů. Jako jedna z největších společností v tomto průmyslovém odvětví zajišťujeme vývoj, výrobu a prodej nejuniverzálnějších střídavých pohonů na světě. Naše frekvenční měniče VACON® tvoří robustní základnu pro optimalizaci v průmyslových aplikacích. Frekvenční měniče VLT® hrají klíčovou roli na špici globálního řízení zdrojů a automatizace továren. Naše pohony pro střídavé motory se přizpůsobí jakékoli technologii motoru a slouží ve výkonovém rozsahu od 0,18 kW do 5,3 MW. Přečtěte si více na http://drives.danfoss.com/drivenbydrives/

Společnost Danfoss vyvíjí technologie, které umožňují, aby svět zítřka s méně prostředky dokázal více. Plníme požadavky stále rostoucích potřeb energeticky úsporných řešení šetrných ke klimatu pro infrastrukturu a zásobování potravinami. Naše výrobky a služby se používají v oblastech jako je chlazení, klimatizace, topení, řízení motorů a mobilní strojní zařízení. Jsme také aktivní v oblasti obnovitelných zdrojů energie a infrastruktury dálkového vytápění měst a městských komunit. Naše inovační inženýrství sahá až do roku 1933 a dnes je společnost Danfoss světovým lídrem, který má 24 000 zaměstnanců a slouží zákazníkům ve více než 100 zemích. Jsme stále firma držená v soukromém vlastnictví rodinných příslušníků. Přečtěte si o nás více na www.danfoss.com.

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021