časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Nové kruhové kabelové průchodky – KES-E-R – od firmy CONTA-CLIP

24. 1. 2021 | SENO, spol. s r. o. | www.seno.cz

Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svoji řadu bezšroubových kabelových průchodek KES-E o metrické průchodky průměru 50 mm řady KES-E-R.

Konstrukce těchto průchodek umožňuje rychlé a bezpečné zavedení kabelů do rozvaděčů nebo skříní strojů. Bez použití nástrojů se systém jednoduše vtlačí do připravených průchozích otvorů, přitom se za okraj otvoru vyklene vnitřní elastická těsnící hrana profilového těsnění a zajišťuje bezpečné a proti vibracím odolné uchycení ve skříni. Pro vložení kabelů je povrchová membrána ve vyznačeném středovém bodě propíchnuta a kabely nebo hadice jsou jednoduše protlačeny. Nové kabelové průchodky KES-E-R jsou k dispozici v sedmi verzích A nebo B pro kabely a pneumatické hadice s průměrem od 1 mm do 22,5 mm. Varianty A jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm, varianty B pro tloušťky stěn od 2,5 mm do 4 mm. V závislosti na verzi umožňují zavedení až 35 nesestavených kabelů nebo hadic a dosahují tak extrémně vysoké hustoty osazení. 4

  
Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic  
Obr. 2: Pohled zezadu na metrickou průchodku KES-E-R 50/12 (vpravo)
 

Díky provedení v krytí IP54 tento systém průchodek spolehlivě chrání proniknutí vlhkosti či prachu do skříně. Průchodky jsou vyrobeny z materiálu bez obsahu halogenů a silikonu.

Jsou určeny pro použití v teplotním rozsahu od -40 ° C do +90 ° C.

Tiskové materiály SENO

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021