Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 10/2019 vyšlo
tiskem 2. 10. 2019. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Elektroenergetika; Zařízení pro přenos a distribuci elektřiny

Hlavní článek
Problematika a měření na invertorových svařovacích zdrojích z hlediska odebíraného proudu

Aktuality

ENERGO SUMMIT – vrcholná událost energetického sektoru 15. listopadu 2019 se na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA uskuteční již 5. ročník…

Druhý ročník e-SALON bude větší a plný premiér čisté mobility Na úspěšnou premiéru e-SALON v roce 2018 naváže na výstavišti PVA v Praze Letňanech jeho…

FOR ARCH oslavil třicetiny! Největší stavební veletrh v ČR nemá konkurenci Stovky vystavovatelů napříč obory, tisíce spokojených návštěvníků, desítky novinek a…

Tematický seminár SLOVALUX 2019 Slovenská svetelnotechnická spoločnosť Člen Zväzu slovenských vedeckotechnických…

Společnost Eaton opět partnerem projektu Machři roku Společnost Eaton Elektrotechnika, která je součástí globálního leadera v oblasti řízení…

ČEPS, a.s., v prvním pololetí vykázala zisk 2,3 mld., investovat bude do rozvoje soustavy Akciová společnost ČEPS uzavřela první polovinu roku 2019 se ziskem před zdaněním v…

Více aktualit

Nová řada zapuštěných rozvodnic UK600

21.07.2019 | Luděk Vach | ABB, s. r. o. | nizke-napeti.cz.abb.com

Šetří až 10 % instalačního času a umožňuje o 200 % více instalačního prostoru.

Nová řada rozvodnic UK600, určená pro rezidenční segment, byla vyvinuta na základě rozsáhlé zpětné odezvy zákazníků.

ABB v současnosti nahrazuje oblíbenou řadu rozvodnic UK500 pro bytové účely a malé obchodní budovy novou, vylepšenou řadou UK600.

Rozvodnice UK600 dokáže pojmout širokou škálu různých multimediálních přístrojů. Rozvodnice tohoto typu mají dvojnásobnou kapacitu instalačního připojení v porovnání s řadou UK500, což umožňuje velkoprodejcům šetřit nutný skladový prostor, instalačním firmám a výrobcům rozváděčů zkrátit dobu montáže až o 10 %. Nová řada navíc vyniká širokou variabilitou stylů provedení dvířek rozvodnic, které umožňují dosáhnout jednotnou designovou úpravu prostoru.

Díky svému základnímu modulárnímu uspořádání, zdokonalené koncepci využití prostoru a řadě drobných a přitom promyšlených detailů poskytují tyto nově vyvinuté rozvodnice a multimediální skříně řady UK600 maximální flexibilitu při realizaci každého instalačního projektu bez ohledu na to, jak neobvyklý se takový projekt může zdát. Následné změny nebo doplňky u těchto zapuštěných skříní také nepředstavují problém, a co je zvlášť zajímavé, variabilita dveří (obr. 1) a instalačních rámů umožňuje realizovat instalaci v nápaditém designu!


Obr. 1. Variabilní dvířka dovolují umístění do jakékoliv stěny

Kromě kvality instalačních výrobků je dalším nanejvýš důležitým požadavkem instalačních firem, aby instalační skříně byly co možná nejvíce flexibilní z hlediska montáže a vybavení. Důmyslná koncepce prostoru a spousta detailních řešení u této nové řady UK600 zaručují, že instalace bude jednoduchá, bezpečná a flexibilní, a přitom je možné ušetřit až 10 % instalačního času. Díky různým velikostem a konfiguračním možnostem v kombinaci s chytrým zapojením je rovněž možné instalační prostor přizpůsobit všem nejrůznějším požadavkům. Instalující firma či jednotlivec jsou optimálně připraveni vyhovět potřebám a splnit přání svých zákazníků. Rozvodnice řady UK600 přesvědčí řadou svých nových a jedinečných technických vlastností: o 200 % větší připojovací prostor pro jednoduchou a účinnou instalaci přístrojů, odnímatelný držák přístrojů, který je možné připevnit uvnitř skříně do nejvhodnějšího místa a který také zaručí jednoduchou instalaci. Dále jsou to drobné a inteligentní detaily, jako např. kabelové vstupy s integrovaným držákem svorkovnice, s použitím jak ve skříních pro zabudování do masivní zdi, tak také do dutých stěn, zvýrazňují velkou přizpůsobivost využití takové skříně (obr. 2).


Obr. 2. Rozvodnice obsahuje hodně promyšlených detailů

Rozvodnice s kovovými dvířky jsou určeny pro zapuštěnou montáž do cihlových nebo dutých stěn. Prvky této nové výrobkové řady jsou zkonstruovány na základě rozsáhlého průzkumu trhu u zákazníků ABB. V ABB byla též vybudována nová, vysoce automatizovaná výrobní linka, která je schopna splnit požadavky specifických zákaznických konfigurací zakázkového charakteru.

Rozvodnice UK600 může být vybavena nejrůznějšími dvířky v designu, který doplňuje styl vnitřního provedení domu. Multimediální skříň kombinuje elektrickou instalaci s nejnovější technologií digitálních, elektronických a datových médií.

ABB se zaměřuje na dodávky prvotřídních a spolehlivých výrobků a řešení pro bezpečnou a účinnou distribuci elektrické energie do domů a podnikatelských prostor po celém světě. S nárůstem digitalizace a potřebou individualizace uvedlo na trh rozvodnice UK600, které lze upravovat podle zákaznických potřeb, jsou charakteristické prvotřídním designem a představují kvalitativní řešení pro moderní domy a podnikatelské jednotky.


Obr. 3. Při montáži lze ušetřit až 10 % montážního času

Nové rozvodnice poskytují různé funkční možnosti a různé vlastnosti, např. bezšroubovou montáž, inovativní systém vedení kabelů/ vodičů a trojité zásuvky s vývody otočnými až o 90° (obr. 3). Jsou zde standardní distribuční rozvodnice do jmenovitého proudu 63 A s jednou až pěti montážními řadami, dále rekonstruované multimediální řešení se dvěma až pěti montážními řadami a inovativní kombinovaná skříň, v níž jsou zkombinovány obě dvě uvedená provedení. Různé funkce výrobků řady UK600 mají za cíl poskytnout inteligentní a vylepšenou instalaci, která razí cestu pro tzv. smart buildings neboli inteligentní budovy.

 

 


Vyšlo v časopise Elektro č. 7/2019 na straně 30. 
Tištěná verze – objednejte si předplatné: pro ČR zde, pro SR zde.
Elektronická verze vyšlých časopisů zde.