časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

ElectroPark na MSV Brno 2017

26. 9. 2017 | ElA | www.electroindustry.cz

Expozice Elektrotechnické asociace České republiky na MSV Brno je již dlouhá léta tradičním místem setkání odborníků a představitelů státu. Ukázky nejmodernějších technologií budou k vidění v ElectroParku v Pavilonu Z, ve stánku č. 43.

ABB: Školicí centrum
Společnost ABB, technologicky průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky, představí v ElectroParku školicí robotické pracoviště. Tento školicí set představuje efektivní výukovou pomůcku s reálným průmyslovým zařízením, robotem IRB120 s řídicí systémem IRC5. Byl vyvinut Školicím centrem jednotky ABB Robotika speciálně pro výuku ve školách, ale i pro školení zaměstnanců výrobních podniků.

ATAS: Expozice ukáže elektromotory pohánějící výtahové dveře
Kompaktní pohon výtahových dveří společnosti STROJON-výtahy, s. r. o., splňuje již nyní nové evropské výtahové normy EN 81-20 a EN 81-50 a šetří prostor a energii. Pohon se skládá z mechanických částí STROJON-výtahy, s. r. o., řídicí desky VTA-OOR/CAN 2 PT1 firmy Beta Control, s. r. o., a BLDC elektromotoru G162YG394 společnosti ATAS elektromotory Náchod, a. s.

AXIANS REDTOO: Bezpečnost průmyslových sítí
Aktivní bezpečnostní prvky v síti Firewall a IPS (Intrusion Prevention System) zabraňují útokům na datovou síť. Správně implementovaná bezpečnost v síti umožňuje detekovat a včas zastavit útoky, které mohou způsobit škody a ovlivnit výrobní proces.

DANFOSS: VLT® AutomationDrive FC 302 s integrovaným řízením pohybu (IMC)
Přináší vysoce přesné polohování a synchronizaci pomocí jednoduchého střídavého pohonu. Funkce VLT® AutomationDrive FC 302 s funkcí integrovaného řízení pohybu (IMC) nahrazuje složitější aplikace pro určování polohy a synchronizace, což šetří čas a náklady. IMC lze použít k ovládání indukčního nebo PM motoru s uzavřenou smyčkou nebo regulací otevřené smyčky i bez nutnosti dodatečného hardwaru.

ELCOM: Vizualizace online zpracování rozsáhlých souborů dat v elektroenergetice
Společnost ELCOM je dlouholetým dodavatelem měřicích systémů v energetice. Sortiment produktů a know-how sahá od globálních měřicích systémů pro monitoring fázorů (WAMS), pokrývajících např. střední Evropu, přes měření a komplexní vyhodnocování kvality dodávané elektřiny v rámci celé republiky, po detailní energetický monitoring průmyslového podniku až na úrovni spotřeb jednotlivých strojů. Společnost ELCOM se vývoji speciálních měřicích přístrojů, distribuovaného software a komplexním dodávkám věnuje již 25 let a je v této oblasti na světové úrovni s úspěšnými dodávkami na téměř všech kontinentech.

ELEDUS: Rentgenová kontrola jako součást Industry 4.0
Společnost se zaměřuje na vývoj a výrobu RTG přístrojů pro průmyslovou sféru. S příchodem Industry 4.0 se specialisté firmy zaměřili i na automatizaci kontroly, vzdálený přístup, a především zpracování BigDat, která mohou poskytovat unikátní zpětnou vazbu do celého výrobního procesu. Dodávané stroje mají navíc možnost syntetizovat šablony pro kontrolu pomocí 3D modelů předmětu, což zvyšuje univerzálnost jejich použití.

IMA: Identifikační systém IMAporter OtevírejMobilem
Mobilní platforma OtevírejMobilem je univerzální řešení pro identifikaci jak klasickými RFID prostředky, tak pomocí mobilních zařízení s NFC nebo Bluetooth. Všichni návštěvníci si budou moci vyzkoušet mobilní identifikaci na vlastním telefonu, a zjistit tak výhody a jednoduchost přechodu nový způsob identifikace.

PHOENIX CONTACT:
Security Router – FL MGUARD RS4000 TX/TX VPN
Produkty mGuard od společnosti Phoenix Contact jsou zařízení, které zajišťují Produkty mGuard od společnosti Phoenix Contact jsou zařízení, která zajišťují špičkovou bezpečnost sítí díky flexibilnímu a rychlému firewallu. Volitelná funkce VPN umožňuje navíc bezpečné spojení přes internet se vzdálenými lokalitami nebo stroji. S produkty mGuard získá uživatel na míru střižené bezpečnostní řešení pro svoji průmyslovou síť. Robustní a pro průmysl vhodná bezpečnostní zařízení obsahují funkce firewallu, routingu a VPN na ochranu před zlomyslnými kyberútoky a nechtěnými poruchami. Navíc umožňují bezpečnou dálkovou údržbu prostřednictvím veřejných sítí.
PLCnext Technology – perspektivní platforma řízení
PLCnext Technology tvoří základ nové, otevřené řídicí platformy společnosti Phoenix Contact. Umožňuje paralelní práci s etablovanými softwarovými nástroji jako Visual Studio, Eclipse, Matlab Simulink a PC Worx Engineer i sestavení programového kódu jak v rámci IEC 61131-3, tak i C/C++ a C#. Dodatečně je možné do automatizačního systému Phoenix Contact zařadit i funkce výrobců třetí strany nebo Open Source Community a sloučit je do komplexního systému.

PILZ: Smart factory – bezpečná řešení pro automatizaci
Modulární design zařízení je klíčem k flexibilní výrobě v duchu Industry 4.0. V Brně Pilz představí Smart Factory Demonstrator, plně automatizované řešení společnosti Pilz, aby ukázal, jak mohou být produkty vyrobeny způsobem, který je rychlý, flexibilní a nákladově efektivní. Modulární výrobní linka ukazuje, jak distribuované systémy automatizace komunikují se senzorovou a pohonnou
technikou.

SOPO: Elektrokolo
Jedním z produktů, pro který dodává SOPO, s. r. o., vinutí, je vysoce výkonná hnací jednotka Pendix. Během 30 minut lze změnit jakékoliv jízdní kolo do podoby vysoce výkonného elektrického kola. Tento hnací komponent představuje revoluční řešení v oblasti elektrocyklistiky.

STAUBLI: Stäubli TX2-60 „Jenga cell“
Nová generace robotů Stäubli TX2 představuje jedinečnou kombinaci maximální bezpečnosti a vysoké produktivity. Díky pokročilým bezpečnostním funkcím mohou roboty TX2 pracovat rychle jako standardní průmyslové roboty a zároveň zpomalovat a umožňovat člověku zasahovat do jejich pracovního prostoru jako kolaborativní roboty. Toto všechno je názorně ukázáno v buňce „Jenga“, která umožní všem návštěvníkům stavět věž z kostek ve spolupráci s robotem.

TES VSETÍN: Hot Crimping
Zařízení určené k tepelnému krimpování vývodů (drátů) do kabelových ok statorů nebo propojek. Stroj umožňuje krimpování Cu a Al vodičů a je schopen pracovat s kabelovými elementy, které mohou mít až 100 mm2 v průřezu. Nabízena je i varianta se systémem umožňujícím kompletní vyhodnocování všech důležitých parametrů v průběhu krimpovacího procesu.

Tiskové materiály ElA

VIDEO: Ohlédnutí za ElectroParkem na MSV 2016

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021