Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2020 vyšlo tiskem 12. 2. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 3. 2020. 

Téma: Elektrické přístroje; Internet věcí; Zdravotnická technika

Hlavní článek
Monitorování obsazenosti prostor inteligentní budovy

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 3. 2. 2020. V elektronické verzi na webu 3. 3. 2020.

Veletrhy a výstavy
Pozvánka na Light+Building 2020 – doprovodný program
Veletrh Prolight+Sound slaví 25. narozeniny
FOR CITY 2020 se představí v souběhu s veletrhem FOR ARCH

Svítidla a světelné přístroje
Moderní trendy automobilových světlometů

Aktuality

Týmy Formula Student z ČVUT budou mít premiéru na okruhu Formule 1 Yas Marina v Abú Dhabí Týmy mezinárodní soutěže Formula Student z Českého vysokého učení technického v Praze se…

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

Více aktualit

Pozvánka na Light+Building 2020 – doprovodný program

04.02.2020 | Anna Roubíková | Happy Materials, s. r. o., | www.messefrankfurt.cz

Přijeďte se podívat do Frankfurtu nad Mohanem. V areálu frankfurtského výstaviště se bude 8. až 13. března 2020 konat již dvacátý ročník mezinárodního veletrhu osvětlení a techniky budov Light+Building. V roce 2018 se ho zúčastnilo okolo 2 700 vystavovatelů a 220 tisíc návštěvníků, což ho řadí mezi největší veletrhy na světě. Hlavní letošní novinkou je samostatný veletrh Intersec Building, zaměřený na zabezpečovací techniku, který se uskuteční souběžně s veletrhem Light+Building. Ten ve Frankfurtu v předchozích letech tvořil pouze samostatnou sekci.


Obr. 1. Connecting (Messe Frankfurt/Light+Building)

Motto letošního ročníku je: Connecting, Pioneering, Fascinating, zároveň tvořící tři hlavní kategorie veletrhu, jež jsou zastřešené jednotným tématem Dynamic Digitalisation. Connecting se zaměřuje na chytré a udržitelné řízení energií, Pioneering se snaží vylepšit a lépe využít věci, které již existují, Fascinating se soustředí na osvětlení a design svítidel.

Hlavní a jednou z nejoblíbenějších akcí doprovodného programu je Trend Forum, na kterém budou představeny trendy pro následující sezonu. Pro rok 2020 to jsou organic sculptures, studied masterpieces a inventive collages, navržené studiem bora.herke.palmisano.


Obr. 2. Pioneering (Messe Frankfurt/Light+Building)

Má-li někdo zájem vědět, jak to vypadá žít v chytré domácnosti, rozhodně by měl navštívit výstavu Smart living in an E-house. Fanoušky e-mobility určitě nadchne akce Power for Mobility v hale 9.0, kde bude k vidění, co je třeba udělat pro integraci nabíjecí stanice do elektrické infrastruktury budov. O jedné z nejmodernějších technologií pro plánování budov, tzv. Building Information Modeling, se zájemci dozvědí na akci BIM@Light+Building.

Prostor pro vzdělávání nebude chybět ani na Light+Building, a tak bude možné navštívit tradiční Technology Forum s řadou přednášek o inovacích a technologických řešeních v oboru. Intersec Forum už bude na veletrhu popáté a návštěvníci se na něm budou moci zúčastnit přednášek z oblasti bezpečnostní techniky. Zájemci o více informací z architektury navštíví Architects’ Forum, kde budou probíhat přednášky expertů v oboru. Sekce Young Design nabídne zdarma výstavní plochu mladým designérům svítidel, kteří chtějí své návrhy prosadit do sériové výroby.


Obr. 3. Fascinating (Messe Frankfurt/Light+Building)

Na veletrhu Light+Building se vždy pořádá i řada soutěží. Velmi zajímavá je Design Plus powered by Light+Building, kde soupeří energeticky nenáročné produkty s inovativním designem. Soutěž Innovation Award for Architecture and Technology používá architektonická kritéria ke zhodnocení produktů z pohledu designu a technologií. Doporučujeme podívat se i na AIT Award, jež se zaměřuje na architekturu a interiérový design. Wa Award, pořádaná časopisem wa-wettbewerbe, je také soutěž zaměřená na architekturu, ale účastní se jí studenti ve školách v německy mluvících zemích. Předávací ceremonie se bude konat právě na Light+Building. Akce BUILTWORLD Innovation Forum by Light+Building se zúčastnilo 50 start-upů, z nichž porota už vybrala 25 postupujících. Ty budou mít šanci představit své produkty na právě Light+Building.


Více informací o veletrhu zájemci naleznou
na webových stránkách www.light-building.messefrankfurt.com.

Vstupenky lze pořídit za zvýhodněnou cenu online na www.visitortickets.messefrankfurt.com.

Anna Roubíková, Happy Materials, s. r. o.,
Obchodní zastoupení Messe Frankfurt pro ČR a SR


Vyšlo v časopise Světlo č. 1/2020 na straně 5.
Tištěná verze – objednejte si předplatné: pro ČR zde, pro SR zde.
Elektronická verze vyšlých časopisů zde.