Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 20. 1. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 2. 2020. 

Téma: Elektrotechnologie; Materiály pro elektrotechniku; Nářadí, nástroje a pomůcky

Hlavní článek
Využití mHealth technologií pro automatizovaný sběr a přenos dat pacientů s diabetem

Číslo 6/2019 vyšlo tiskem 9. 12. 2019. V elektronické verzi na webu 9. 1. 2020.

Činnost odborných organizací
Svetelnotechnická konferencia Vyšehradských krajín LUMEN V4 2020 – 1. oznámenie
23. mezinárodní konference SVĚTLO – LIGHT 2019
56. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení v Plzni
Co je nového v CIE

Osvětlení interiérů
Halla osvětlila nové kanceláře Booking.com v centru Prahy

Aktuality

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

FOR CITY 2020: Inovace pro města, obce i regiony Jaká inovativní řešení, která pomocí moderních technologií zvýší kvalitu života obyvatel…

Více aktualit

LED moduly Tridonic pro čočky LEDiL DAISY

18.12.2019 | Tridonic GmbH & Co KG | www.tridonic.com

Osvětlení kanceláří bez oslnění připravené k okamžitému použití.

Lineární LED moduly LLE 24 mm (ADV) s čočkami LEDiL DAISY a příslušné předřadníky v provedení SELV jsou ideální kombinací pro účinné kancelářské osvětlení bez rušivého oslnění. LED moduly byly speciálně vyvinuty pro čočky, aby vytvořily přesně přizpůsobenou jednotku, která je připravena k okamžitému použití.

LED moduly, předřadníky SELV a čočky LEDiL spolupracují tak, aby bylo snadné dosáhnout osvětlení kanceláří bez oslnění. Klíčem k tomuto jednoduchému, uživatelsky příjemnému řešení osvětlení je skutečnost, že uspořádání čipů LED na LED modulu je přesně přizpůsobeno optické části čoček LEDiL. Výsledkem je světlo bez oslnění (UGR < 19) s charakterem „darklight“ (s černým reflektorem), které poskytuje vysoký vizuální komfort a splňuje všechny požadavky na vyhovující osvětlení kanceláře a pracoviště.

Lineární LED moduly LLE 24 mm s čočkami LEDiL DAISY Tridonic
Obr. 1. Lineární LED moduly LLE 24 mm
s čočkami LEDiL DAISY

Flexibilní kombinace

Moduly LLE 24 mm jsou k dispozici ve verzích Tunable White s teplotami chromatičnosti Tcp od 2 700 do 6 500 K a standardních variantách s Tcp 3 000 a 4 000 K. Dodávány jsou v délkách 140, 280, 560 a 1120 mm a s typickými světelnými toky 400, 750, 1 500 nebo 3 500 lm. Měrný výkon systému je 184 lm/W (4 000 K) a 170 lm/W (tunable white – laditelná bílá). Měrný výkon modulu je až 200 lm/W. LED moduly lze velmi flexibilně kombinovat. Mohou být použity v mnoha rozličných svítidlech, od jednotlivých jednotek až po kompletní světelné linky. Zapojení a instalace jsou snadné díky svorkovnicím, které jsou umístěny na straně čipů; lze objednat i varianty se svorkovnicemi na spodní straně modulu.

Moduly obou verzí poskytují vysokou kvalitu světla a velmi dlouhou dobu života: 72 000 h. Index podání barev je Ra > 80 s úzkými tolerancemi barev (MacAdam 3).

Výrobce na ně poskytuje pětiletou záruku.


Obr. 2. Osvětlení zasedací místnosti moduly LLE 24 mm s čočkami LEDiL

O společností Tridonic

Tridonic je společnost ve skupině Zumtobel a sídlí v Dornbirnu v Rakousku. Patří mezi světové lídry v osvětlovací technice a své zákazníky podporuje inteligentním hardwarem a softwarem, který jim přináší nejvyšší kvalitu, spolehlivost a úsporu energie. Jako globální inovátor síťových technologií pro světelná řešení vyvíjí Tridonic nové nástroje použitelné v osvětlovacích soustavách od malých až po velké, které umožňují výrobcům svítidel, správcům zařízení, integrátorům systémů, projektantům a mnoha dalším skupinám zákazníků zvolit nové obchodní modely.

Základem pro vývoj a zavádění nových, inteligentních a síťových osvětlovacích systémů je 1 778 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a obchodních partnerů ve více než 50 zemích po celém světě. Ve fiskálním roce 2018/2019 dosáhla firma obratu 348,3 milionu eur.

Obr. 3. Použití LED modulů s čočkami LEDiL k osvětlení kanceláře
Obr. 3. Použití LED modulů s čočkami LEDiL k osvětlení kanceláře

Společnost Tridonic se zavázala k partnerství s dalšími odborníky, aby podpořila vizi internetu věcí ve světelné technice. Cílem je společně vyvinout inovativní technologická řešení, která transformují osvětlovací systémy na inteligentní sítě a umožní související služby. Díky své důkladné odborné znalosti v oboru je Tridonic ideálním partnerem pro zavedené značky i nováčky na trhu.


Vyšlo v časopise Světlo č. 6/2019 na straně 10.
Tištěná verze – objednejte si předplatné: pro ČR zde, pro SR zde.
Elektronická verze vyšlých časopisů zde.