Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2017 vyšlo tiskem
17. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned.

Veletrhy a výstavy
Inspirativní osvětlení ze zahraničních veletrhů 

Příslušenství osvětlovacích soustav
Na osvětlení provozu lze šetřit s minimem investic
Maxos fusion – nový rychlomontážní systém Philips
Inteligentní řešení DALISYS® pro řízení osvětlení

Aktuality

Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů Stovky českých i zahraničních společností se představí na největším jarním souboru…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

Festival světla BLIK BLIK opět rozsvítí Plzeň Třetí ročník plzeňského festivalu Blik Blik se chystá na pátek 17. a sobotu 18. března.…

Kurz osvětlovací techniky XXXIII – 1. oznámení Česká společnost pro osvětlování, regionální skupina Ostrava, a VŠB – Technická…

Více aktualit

Co je nového v INGE Opava

Renomovaný výrobce technických interiérových svítidel a osvětlovacích systémů INGE Opava spol. s r. o. vyvinul na základě dlouhodobé spolupráce s Českou společností pro osvětlování a Technickou univerzitou VŠB Ostrava novou řadu svítidel splňujících požadavky zahraničních zákazníků na kvalitu a účinnost osvětlení za současného snížení jejich energetické náročnosti. Projekt získal podporu Evropské unie v rámci Operačního programu Podnikání a inovace, který realizuje ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest. Nově vyvinutá svítidla budou v prodeji ve druhé polovině tohoto roku.
 
V závěru loňského roku byla dokončena výstavba nové výrobní haly. V letošním roce budou postupně instalována nová výkonná strojní zařízení, která zaručují vysokou kvalitu a produktivitu zakázkové výroby. Součástí projektu je i nový software pro plánování výroby a měřicí zařízení do fotometrické laboratoře firmy.
 
Naše přítomnost na náročných zahraničních trzích vyžaduje trvalý aktivní přístup pracovníků vývoje, konstrukce, plánování a výroby. Zde je naše komparativní výhoda – v co nejkratším časovém cyklu nabídnout výrobek, který uspěje v tendru svým designem, funkčností, cenou a přínosem pro zákazníka“, říká jednatel společnosti Ing. Zbyněk Šimetka, který firmu společně se svou ženou v roce 1994 založil, a pokračuje: „Uspěli jsme ve velkých projektech na dodávky osvětlení kancelářských budov, nemocnic, bank, škol, církevních a jiných prostor v Praze, v západní Evropě i v zámoří. Toto postavení chceme udržet a dále rozvíjet. Je to úspěch, který nás zavazuje. Již nyní připravujeme novinky pro naši expozici na veletrhu Light+Building, který se bude konat 11. až 16. dubna 2010 ve Frankfurtu nad Mohanem. Jde o největší evropský veletrh osvětlovací techniky. Rádi vás přivítáme v našem stánku č. 4.2 E40.
 

Úspěšné realizace 2009

 
V roce 2009 společnost INGE realizovala několik zajímavých projektů. Jedním z nich je Futurama – Business park, ambiciózní projekt společnosti Immorent ČR. Areál je tvořen pěti objekty s celkovou výměrou 41 300 m2 kanceláří třídy A (Pozn.: nejvyšší kategorie – nadstandartní vybavení kanceláří včetně příslušenství, snadná dostupnost atd.). Projekt získal prestižní ocenění Best of Reality – nejlepší z realit v kategorii Nová administrativní centra.
 
Dalším velmi zajímavým projektem skupiny J&T Real Estate CZ je administrativní centrum Prosek Point, tvořené třemi moderními administrativními objekty s vlastním parkem, piazettami mezi jednotlivými budovami, obchody a kavárnami.
 
Společnost INGE se od počátku na obou projektech podílela návrhy a výpočty osvětlení a vyráběla a dodávala většinu svítidel. Jednalo se o velkoprostorové kanceláře, pro jejichž osvětlení byla použita svítidla řady VMR s inteligentními předřadníky firmy OSRAM. To umožnilo unifikovat dodávku svítidel a osadit svítidla zářivkami různého příkonu podle potřeby s ohledem na budoucí členění kanceláří příčkami.
 
V letošním roce firmu čeká práce na dalších projektech. Jedná se opět o moderní administrativní centra a multifunkční budovy, na jejichž vybavení se INGE bude podílet nejen dodávkou svítidel, ale ve spolupráci se smluvními partnery i na řízení osvětlení pomocí EIB nebo DALI v celých budovách, což investorům uspoří nemalé množství elektrické energie.
 
Obr. 1. Svítidlo Lambda
Obr. 2. Svítidlo Delta-T
Obr. 3. Administrativní centrum Prosek Point