časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

FEL_Camp pro středoškoláky

20. 5. 2019 | FEL ČVUT v Praze | www.fel.cvut.cz

Jak přežít v přírodě a opatřit si základní životní potřeby, jako je připojení k internetu, naučí středoškoláky FEL_Camp Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Ve dnech 6. až 9. srpna se na stanové základně Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) v Temešváru u Orlické přehrady uskuteční první ročník tábora FEL_Camp. Středoškoláci za pomoci svých o něco starších kolegů již studujících FEL budou řešit různé zábavné úkoly z oblasti elektrotechniky a ICT v přírodním prostředí navozujícím extrémní situaci – ztroskotání v přírodě.

Tábor bude zakončen vystavením certifikátu o schopnosti přežít v postapokalyptické době a přestát náročné studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Organizátoři akce si připravili pro účastníky strhující příběh, kopírující možnou katastrofu.

Příběh začíná takto:

„Mayday! CA123 Mayday! Musíme nouzově přistát. Mayday! CA123 Mayday! Letadlo nelze... motor ... poloha...“

„Zachytili jsme nouzové volání letu CA123 směřujícího z Madridu zpět do České republiky. Na palubě letadla se vrací několikačlenný vědecký tým ČVUT, který na konferenci v Madridu oznámil převratné objevy v oblasti uchování energie a nízko příkonové datové komunikace. Na palubě se nacházejí i cenné vzorky…“

Mise je jasná: lokalizace trosek a záchrana přeživších

Jak ale postupovat v podmínkách, které neumožňují bezpečný let průzkumných letadel, vrtulníků, ani družicový průzkum a kdy vytipovaná oblast havárie je rozsáhlá a je potřeba sestavit a rozšířit záchranné týmy?

K zadání se vyjádřil tvůrce myšlenky a hlavní organizátor Zbyněk Kocur, který uvedl: „Účastníci FEL_Campu se budou muset naučit přežít v polních podmínkách, sestavit si vlastní zdroj energie, zapojit vlastní vysílače a pokusit se vyřešit i další úlohy. Našim cílem je motivovat studenty k tomu, aby lépe pochopili napojení různých elektronických systémů a jejich vzájemnou komunikaci. Základní principy jsou jednoduché, jen to chce se nebát, používat hlavu, mít nápady, trochu šikovnosti i štěstí.“

Registrace zájemců formou motivačního dopisu je možná do 30. května, kapacita akce je 20 osob.

Bližší informace a registrační formulář: https://camp.fel.cvut.cz

Tiskové materiály FEL ČVUT