časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Světová novinka: digitální přístroj pro měření délky kabelů RUNPOMETER RM35

Michal Dusil | Elektro-System-Technik, s. r. o. | www.est-shop.cz

Rakouská firma RUNPOTEC přichází na trh s unikátní novinkou, kterou lze přesně měřit délku jak kabelů, tak i licen, lan, hadic nebo trubek o průměru 2 až 32 mm.

RUNPOMETER RM35 má ochranu proti stříkající vodě a prachu (IP44) a je extrémně odolný proti nárazu, a proto se skvěle hodí především pro elektroinstalace na stavbách nebo do kabelových skladů, např. pro záznamy kabelových délek.

Obr. 10. Popruh s klipem RM35 ve skladu kabelů
Obr. 1. Popruh s klipem RM35 ve skladu kabelů

Jeho unikátní upevňovací otevíratelné pouzdro umožňuje nasadit RUNPOMETER RM35 na již natažený kabel. Vodicí adaptéry umožňují velice přesné měření s minimální odchylkou. RUNPOMETER RM35 je navíc kalibrovatelný. Kalibrovaná verze bude dostupná od srpna 2021 na poptávku.

RUNPOMETER RM35 má dvě tlačítka, jimiž lze naměřené hodnoty průběžně sčítat. Dále má funkci odpočítávání, kterou lze změřit předem nastavenou délku kabelu. Počítání délky funguje oběma směry. Při dosažení požadované délky se ozve akustický signál.

RM35 s odvíječem RUNPOLIFTER 4500 a kabelem 1 x 300 mm²  RM35 a XB 300 s multifunkčním trnem pro samostatné žíly
Obr. 2. RM35 s odvíječem RUNPOLIFTER 4500 a kabelem 1 x 300 mm², Obr. 3. RM35 a XB 300 s multifunkčním trnem pro samostatné žíly

RUNPOMETER RM35 je vybaven lithium-iontovou baterií s extrémně dlouhou výdrží (trvalý provoz 100 h bez podsvícení). V případě vybití baterie se naměřené hodnoty zachovají. Baterie se nabíjí přes konektor USB-C (vč. nabíječky).

RUNPOMETER RM35 lze pomocí popruhu s klipem snadno upevnit k odvíjecímu systému X BOARD XB300 nebo XB 500. Délku popruhu lze nastavit v rozmezí 750 až 1200 mm. Alternativně lze na popruh připojit kotvu, která umožňuje připevnění na všechny běžné odvíjecí systémy.

Obr. 13. Světová novinka RM35  Unikátní otvíratelné pouzdro RM35
Obr. 4. Světová novinka RM35, Obr. 5. Unikátní otvíratelné pouzdro RM35

Součástí dodávky RM35 je i bohaté příslušenstv
Obr. 6. Součástí dodávky RM35 je i bohaté příslušenstv

RUNPOMETER RM35 je spolu s příslušenstvím bezpečně uložen v praktickém, odolném a stohovatelném kufru RUNPOTEC, který je navíc kompatibilní i se systémem Sortim.

Všechny výhody, stejně jako ukázku snadné a efektivní práce s přístrojem RUNPOMETER RM35 najdete na našem Youtube kanálu, viz QR kód, resp. zkrácená webová adresa pod ním.

Přístroj RUNPOMETER RM35 zakoupíte v e-shopu EST www.est-shop.cz, výhradního dodavatele značky RUNPOTEC v ČR. Produktový list lze stáhnout na https://bit.ly/runpometer


 

Výhodná nabídka

RUNPOMETER RM35 můžete výhodně zakoupit v sadě s profesionálním odvíječem kabelových cívek X BOARD XB 300. XB 300 se vyznačuje svou malou, lehkou a plochou konstrukcí, a přesto je zatížitelný až do 300 kg. Zvláště vhodný pro poškozené kabelové bubny. Umožňuje nerušenou a efektivní práci s kabely bez zamotání.

Produktové video https://bit.ly/runpometer-video

 

 

Profesionální nástroje pro protahování, odvíjení a tažení kabelů RUNPOTEC