Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

Vždy připraven! … s desinfekčním zvlhčovačem zeroXR

18. 2. 2021 | Ing. Vladimír Harazím, CSc. – DREKOMA, s. r. o. | www.drekoma.cz

Po zkušenostech z nedávné doby mnozí manažeři podniků průmyslové a terciární sféry dovedou ocenit význam desinfekčních opatření pro bezpečnost zaměstnanců a dalších osob v případě ohrožení infekcí. Velmi účinná metoda vpravení desinfekčního prostředku do prostoru je dávkovat jej do vodního aerosolu při zvlhčování vzduchu.

Vždy připraven! … s desinfekčním zvlhčovačem zeroXRPo zkušenostech z nedávné doby mnozí manažeři podniků průmyslové a terciární sféry dovedou ocenit význam desinfekčních opatření pro bezpečnost zaměstnanců a dalších osob v případě ohrožení infekcí. Velmi účinná metoda vpravení desinfekčního prostředku do prostoru je dávkovat jej do vodního aerosolu při zvlhčování vzduchu. Rakouská společnost Merlin dodává na trh zvlhčovací a desinfekční jednotku zeroXR, která z desinfekčního roztoku vytváří aerosol působením ultrazvuku.

Sestava zeroXR je dodávána v hliníkové skříni obsahující vyjímatelný tlakový zásobník desinfekčního roztoku o objemu 3 l s integrovanou ruční pumpou a manometrem, dále čtveřici dvoudílných distribučních trubek s koleny a vyústěním 45° a manuální řídicí jednotku s potenciometry. Ultrazvukový generátor vytváří signál o frekvenci 1,7 MHz, který rozkmitává ultrazvukový piezoelektrický měnič na výstupu vodního zdroje. Energie ultrazvuku vytváří z vody množství drobných kapiček o velikosti jednotek mikrometrů. Vzniklá jemná mlha je ventilátorem a čtveřicí trubek vyfukována do prostoru, kde se promíchává s okolním vzduchem a rovnoměrně se odpařuje. Tím zvlhčuje vzduch a současně vnáší do prostoru desinfekční prostředek. Pro ultrazvukové zvlhčování je nezbytné používat demineralizovanou vodu, jinak by se minerální látky obsažené ve vodě usazovaly na stěnách a vybavení místnosti či haly. Napájecí napětí je 230 V, 50 Hz. Elektrický příkon zařízení je 105 VA, zvlhčovací výkon 2,0 kg/h. Rozměry přístroje (š × v × h) jsou 42 × 147 × 34 cm, hmotnost 22 kg.


Ing. Vladimír Harazím, CSc. – DREKOMA, s. r. o.,
ul. Pražská 636, 378 06 Suchdol nad Lužnicí,
tel.: +420 384 781 433, info@drekoma.cz, www.drekoma.cz

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021