Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 6/2019 vyšlo tiskem 5. 6. 2019. V elektronické verzi na webu 24. 6. 2019. 

Téma: Točivé elektrické stroje, pohony a výkonová elektronika; Elektromobilita

Hlavní článek
Hybridní pohon posunovací lokomotivy

Číslo 3/2019 vyšlo tiskem 11. 6. 2019. V elektronické verzi na webu 17. 7. 2019.

Veletrhy a výstavy
Euroluce 2019 očima designérky
Výstava Světlo v architektuře 2019
Amper 2019 v zajetí „chytrých“ technologií

Pro osvěžení paměti
Osvětlovací sklo z Kamenného pahorku

Aktuality

Drony z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze budou obhajovat vítězství v Abu Dhabi Utkají se o hlavní cenu 1 milion dolarů. Testy systému spolupracujících autonomních dronů…

Logická mobilní hra „Zrecykluj to!“ naučí správně recyklovat elektrozařízení Cílem hry je zábavnou formou širokému publiku vysvětlit, že elektroodpad nepatří do…

FOR ARCH 2019 zaostří na chytrá města i na bezpečnost Objevte novou, chytřejší a bezpečnější budoucnostna 30. ročníku mezinárodního stavebního…

FEL_Camp pro středoškoláky Jak přežít v přírodě a opatřit si základní životní potřeby, jako je připojení k internetu…

Více aktualit

Veletrh IDET obsadí rekordní plochu

20.05.2019 | Veletrhy Brno, a.s. | www.bvv.cz

Od 29. května se na výstavišti v Brně koná již 15. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Společně s ním se uskuteční i 19. mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a 10. mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. Dohromady tak tvoří komplexní přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií.

Obchodní platforma pro obranný průmysl

Na veletrhu IDET se představí více než 400 vystavujících firem. Ujít si jej nenechá téměř nikdo z Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Na veletrhu nebudou chybět české firmy jako EVPÚ Defence, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS, LOM PRAHA, PRAGA-Export a další. Expozici Czechoslovak Group ozdobí legendární armádní vrtulník Black Hawk. Obrněné vozidlo Gerlach vystaví společnost Zetor Engineering.

Své expozice na veletrhu budou mít i všichni uchazeči o státní zakázku na nová bojová vozidla pěchoty – tedy firmy BAE Systems, General Dynamics European Land Systems, PSM a Rheinmetall Landsysteme. Bezpilotním vrtulníkem se pochlubí premiérový účastník Modelárna LIAZ. Premiéru bude mít také výrobce průmyslových rentgenů ELEDUS.

K nováčkům veletrhu IDET patří i firma Nimrod – Ivo Štorek s nabídkou odstřelovacích pušek, automatických pušek a puškohledů. Další novinky vystavovatelů najdete ZDE.

Vysoká zahraniční účast

IDET potvrzuje svůj význam také vysokým poměrem zahraničních vystavovatelů. Z USA se vrací vystavovat společnost Lockheed Martin jako jedna z předních značek oboru a také jako partner veletrhu IDET. Po několika letech se vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA.

Z Brazílie poprvé přijede výrobce letadel Embraer a chybět nebude ani největší izraelský výrobce letadel IAI – Israel Aerospace Industries. Takzvaný Special Focus veletrhu, tedy speciální téma, bude letos věnováno švédsko-české spolupráci v obranném průmyslu. Švédsko bude zastupovat například společnost Saab Technologies jako výrobce letounů Gripen.

veletrh IDET

IDET ARENA

V provozu bude opět IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky v akci. Program předváděcí dráhy bude denně zahajován v 10:00 hod (ve středu od 11:30 hod, v sobotu od 9:30 hod).

Uskuteční se ukázky zásahu jednotek Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR, Městské policie Brno, Armády Slovenské republiky, Vězeňské služby ČR i Celní správy ČR. Předvede se také výběrová zájmová skupina COMMANDOS, složená ze studentů Univerzity obrany. Kompletní program najdete ZDE.

Expozice Ministerstva obrany a Armády ČR

Nedílnou součástí veletrhu bude již tradičně i expozice Ministerstva obrany a Armády České republiky. Tentokrát bude mít dva hlavní motivy vycházející z letošních kulatých jubileí. Vnitřní část expozice představí současnost a budoucnost vojenské techniky AČR pod hlavičkou 20 let v NATO.

K vidění budou například kolové obrněné vozidlo Pandur ve velitelsko-štábní modifikaci či lehká obrněná vozidla Iveco. 100 let Generálního štábu AČR bude reprezentovat historická technika v čele s modelem stíhacího letounu Spitfire ve skutečné velikosti či výrobky čs. zbrojovek, které byly ve výzbroji nejen čs. armády v meziválečném období.

Na volné ploše K bude k vidění také statická ukázka dílenských a opravárenských činností AČR, vystaveny budou vrtulníky Mi-171š a W3-A Sokol nebo nákladní automobily Tatra s protiletadlovým kompletem RBS-70 a minometem PRAM.

Nejvýhodněji zakoupíte vstupenky online

Vstupenky na bezpečnostní veletrhy IDET/PYROS/ISET zakoupíte již nyní online za zvýhodněnou cenu 210 Kč. Vstupenky na místě pořídíte za 310 Kč. Bezpečnostní veletrhy IDET/PYROS/ISET jsou určeny zejména pro odbornou veřejnost.

První dva dny je vstup na veletrhy umožněn pouze osobám starších 16 let. V sobotu 1. 6. 2019 se na brněnském výstavišti koná akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem, která je určena pro širokou veřejnost. V tento den již veletrh IDET nepokračuje, nadále jsou však otevřeny všechny expozice veletrhů PYROS/ISET v pavilonu F a expozice Ministerstva obrany a Armády ČR v pavilonu P.

Tiskové materiály BVV