Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

TCL představuje dvě nové produktové řady televizorů EP64 a EP66

2. 8. 2019 | TCL (The Creative Life) | www.tcl.eu

Produktové řady TCL EP64 a EP66 spojují v atraktivním designu přednosti rozlišení 4K HDR, Android 9.0 a Dolby Audio. Obě řady televizorů využívají také novou platformu umělé inteligence TCL AI-IN, centrum pro spolupráci připojených chytrých zařízení.

TCL, globální značka televizorů číslo dvě a jeden z předních světových výrobců spotřební elektroniky, uvedla na český trh dvě nové produktové řady televizorů, které nabízejí vysokou kvalitu obrazu, pokročilé funkce a elegantní design. Současně byla představena i nová platforma umělé inteligence pro chytrá řešení TCL AI-IN.

Produktová řada televizorů TCL s označením EP66 kombinuje ultra tenký kovový design s kvalitou obrazu 4K HDR a plnou řadou funkcí, které na platformě Smart TV nabízí operační systém Android TV ve spojení s integrovanou službou Google Assistant. Díky hlazené povrchové úpravě, ostře řezaným hranám a kovovému tělu poskytují televizory TCL řady EP66 kompletní prostor pro vysokou kvalitu obrazu a současně se televizor stává nedílnou a harmonickou součástí interiéru. Rozlišení Ultra HD (3840 × 2160) je čtyřikrát větší než Full HD a poskytuje 8 milionů pixelů perfektního a ostrého obrazu.


Model TCL EP66

Funkce SMART HDR dokáže upgradovat digitální záznam SDR (Standard Dynamic Range) na HDR kvalitu a umožňuje uživatelům vychutnat si digitální obsah v nejvyšší možné kvalitě zobrazení. SMART HDR také dynamicky vylepšuje nativní digitální obsah v HDR. Díky AI a identifikaci scén v HDR, SMART HDR vylepší zobrazení tmavých i jasných scén a výsledkem je bohatší obraz více podobný realitě.

Platforma Android TV umožňuje uživatelům na televizoru rychle a jednoduše zobrazovat fotografie, přehrávat video, hudební soubory a další digitální obsah z jejich oblíbených zařízení. Android TV spolupracuje s většinou produktů oblíbených značek včetně iPhone®, iPad®, chytrých telefonů a tabletů s Androidem a notebooky Mac®, Windows® nebo Chromebook.

Produktová řada TCL EP66 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát vysílání DVB-T2. Na výběr jsou uhlopříčky 43", 50", 55", 60", 65" a 75". 

Model televizoru TCL EP66
Model TCL EP66

Druhá z novinek, produktová řada EP64, drží originální styl značky TCL, má štíhlý a elegantní design, rozlišení 4K HDR a používá systém Android TV s vestavěnou službou Google Assistant.

EP64 nabízí kvalitu obrazu s 8 miliony pixelů, v rozlišení 4K Ultra HD (3840 × 2160). Společně s funkcí SMART HDR pak dokáže posunout kvalitu SDR (Standard Dynamic Range) na úroveň rozlišení HDR.

Systém Dolby Audio uživatelům umocňuje zážitek při sledování filmů, televizních programů, online videa nebo záznamů koncertů. Díky dynamice zvuku v systému Dolby Audio je přenášený zvuk vysoce kvalitní a prostorový. Uživatel získá maximální požitek při přehrávání a sledování svých oblíbených digitálních souborů a pořadů.

Produktová řada TCL EP64 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát DVB-T2. Na výběr jsou dvě barevné varianty (bílá a černá) a uhlopříčky 43", 50", 55"a 65". 


Model TCL EP64

EP66 a EP64 využívají Android 9.0

Platforma Android TV využívá integrované služby Google Home a Google Assistant. Uživatelé tak mají přístup k informacím o nových filmech, mohou zkontrolovat výsledky, či přizpůsobit podsvícení. Vše, aniž by museli přerušit sledování televizoru. Android TV umožňuje přenášet digitální obsah UHD přímo na televizor a vychutnat si nativní aplikace 4K HDR na velkém monitoru. Inovativní funkce, jako jsou PIP (obraz v obraze), snadné přepínání mezi úkoly, účty pro více uživatelů a další nastavení zajistí, že oblíbený digitální obsah bude pro všechny členy domácnosti vždy na prvním místě. EP66 a EP64 umožňují spolupráci se službou Alexa a podporují mimo jiné Netflix a YouTube v rozlišení 4K HDR.

TCL AI-IN

Nová platforma umělé inteligence TCL AI-IN umožňuje vytvářet inteligentní ekosystém, který uživatelům zajistí snadnou práci s propojenými zařízeními a personalizovaný zážitek. Televizory s TCL AI-IN umožňují ovládání hlasem a vyvářejí centrum chytré domácnosti. TCL AI-IN je kompatibilní se službami Google Assistant a Amazon Alexa.

 

Specifikace TCL EP64
Úhlopříčka: 43", 50", 55"a 65"
Rozlišení: 3840 × 2160 pixely
Technologie: LCD
Dynamický rozsah: HDR
Smart TV/Android TV
Index zpracování obrazu: 1200 CMR
Technologie zpracování obrazu: Picture Performance Index
Multimediální funkce
Síťové funkce: Bluetooth /DLNA/Wi-Fi
Počet HDMI konektorů: 3
Počet USB konektorů: 2
Ostatní porty: Common Interface Plus (CI+), DVI, LAN
Optický digitální výstup
Typ tuneru: DVB-T2, DVB-T, DVB-S2, DVB-C
Třída energetické účinnosti: A+
Typická spotřeba v zapnutém stavu 71 W
Spotřeba v režimu Stand-by: 0,24 W


Specifikace TCL EP66
Úhlopříčka: 43", 50", 55", 60", 65"a 75"
Maximální rozlišení: 4K Ultra HD
Podsvícení: Direct LED
Index zpracování obrazu: 1 200 CMR
Dynamický rozsah: HDR
Typ: Smart TV, Android TV
Technologie: LCD LED
Operační systém: Android TV
Multimediální funkce: WiFi, DLNA, HbbTV, Webový prohlížeč, Přehrávání z USB, Bluetooth, Herní režim, Ovládání hlasem, Google asistent
Aplikace: NETFLIX, YouTube
Typ tuneru: DVB-T2 HEVC, DVB-T, DVB-S2, DVB-C
Barva: Černá

Vstupy/výstupy
Grafické vstupy: HDMI 2.0, Kompozitní, USB, HDMI 3 ×

Ostatní vstupy/výstupy: Sluchátkový výstup, Digitální optický/Digitální audio výstup, LAN, CI/CI+ slot, USB 2 ×

Třída energetické účinnosti: A+
Typická spotřeba v zapnutém stavu: 85 W
Spotřeba v režimu Stand-by: 0,21 W

Televizory z řady TCL EP64 a EP66 jsou k dostání v síti internetových prodejen a ve většině kamenných prodejen hlavních prodejců spotřební elektroniky.

Tiskové materiály TCL