Aktuální vydání

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem 2. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 28. 6. 2021. 

Téma: Elektrické stroje, pohony a výkonová elektronika; E-mobilita

Hlavní článek
Řešení vysoké hlučnosti vývodových transformátorů v elektrárně Ledvice

Číslo 3/2021 vyšlo tiskem
18. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 19. 7. 2021.

Osvětlení interiérů
Osvětlení nového ateliéru Ronyho Plesla
Realizace osvětlení INGE aneb dobrých zpráv není nikdy dost

Měření a výpočty
Měřič UV záření VOLTCRAFT UV-500

Systém pro integraci hlubokého učení s internetem věcí

13. 11. 2020 | MIT | www.mit.edu

Hluboké učení je všudypřítomné, aniž si to mnohdy uvědomujeme. Tato forma umělé inteligence řídí vaše sociální média a pomáhá vám při hledání na Google. A možná nepotrvá dlouho a hluboké učení bude monitorovat vaše životně důležité orgány nebo ovládat spínání termostatu.

Výzkumníci z Massachusettského technologického institutu (MIT) nyní vyvinuli systém, který umožní integraci neuronových sítí hlubokého učení s novými a mnohem menšími zařízeními, jako jsou drobné počítačové čipy v nositelných lékařských zařízeních, domácích spotřebičích a 250 miliardách dalších zařízení, které společně tvoří internet věcí.

Internet věcí a hluboké učení

Nový systém, nazvaný MCUNet, navrhuje kompaktní neuronové sítě poskytující nebývalou rychlost a přesnost pro integraci hlubokého učení s fyzickými zařízeními vybavenými elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat data. Technologie by mohla v budoucnu usnadnit rozšíření internetu věcí a současně zlepšit bezpečnost přenášených dat.

Celý článek na MIT

Image Credit: MIT

-jk-