Aktuální vydání

Číslo 11/2020 vyšlo tiskem 11. 11. 2020. V elektronické verzi na webu 2. 12. 2020. 

Téma: Elektrické rozváděče a rozváděčová technika

Inovace, technologie, projekty
Nový energetický zákon: příležitost pro energetická společenství
Datová centra – představení třetí
REMA od října plošně navyšuje finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení

Číslo 4-5/2020 vyšlo tiskem 18. 9. 2020. V elektronické verzi na webu ihned.

Účinky a užití optického záření
Rostliny a světlo v biofilním interiéru Část 12
Rostliny a světlo ve veřejných prostorách
Melanopická denná osvetlenosť v budovách

Veletrhy a výstavy
FOR INTERIOR 2020: Inspirace pro bydlení a trendy světa nábytku a interiérů

Softstartéry firmy TELE – Haase

17. 6. 2020 | KUČERA – Spínací technika s. r. o. | www.spinacitechnika.cz

Vedle svého hlavního výrobního programu časových a hlídacích relé pro monitorování procesů nabízí firma TELE-Haase ve svém sortimentu i akční členy po jejich řízení. Jednak jsou to fázově řízené tyristorové regulátory pro ohmické i indukční zátěže, ale hlavně rozběhové členy asynchronních motorů – softstartéry.

Softstartéry firmy TELE – HaaseVedle svého hlavního výrobního programu časových a hlídacích relé pro monitorování procesů nabízí firma TELE-Haase ve svém sortimentu i akční členy po jejich řízení. Jednak jsou to fázově řízené tyristorové regulátory pro ohmické i indukční zátěže, ale hlavně rozběhové členy asynchronních motorů – softstartéry. Výjimečný svými parametry i názvem je v této nabídce typ s označením CHRISTIAN P – 4.0/RL/TP/IC.

Jde o dvoufázově řízený rozběhový člen pro motory s max. trvalým proudem 9 A (4 kW při 400 V). Vedle řízeného rozběhu i doběhu s odděleným nastavením času a momentu umožňuje dvěma digitálními vstupy volit směr otáčení i reverzaci v bezproudovém stavu. Samozřejmostí je automatická kontrola sledu a výpadku fáze a interní hlídání teploty polovodičů. Nechybí ani přehledná indikace, diagnostika a interní nebo externí reset. Aplikací interního překlenovacího relé v sobě softstartér zahrnuje optimální kombinaci robustní reléové techniky a výkonových polovodičů. Rozběhový člen je k dispozici v jednodušší verzi s ochranou motoru nastavitelným proudovým omezením (do 50 A) nebo ve standardní verzi s nuceně vedenými kontakty. Tím je softstartér galvanicky oddělen od sítě, takže odpadá nutnost použití stykače a softstartér se nastavuje podle jmenovitého proudu motoru. Vzhledem k tomu, že softstartér má na liště DIN šířku pouze 22,5 mm, uživatel ušetří nejen místo, čas montáže ale i finance za další přístroj. Svoje uplatnění nalezne softstartér všude, kde se využije jeho úspora místa, schopnost reverzace a snadná instalace. Další informace u distributora.

KUČERA – Spínací technika s. r. o., Bořitov, Nám. U Václava 8, 679 21 Černá Hora,
tel.: +420 516 437 572, e-mail: office@spinacitechnika.cz, www.spinacitechnika.cz