Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2020 vyšlo tiskem 12. 2. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 3. 2020. 

Téma: Elektrické přístroje; Internet věcí; Zdravotnická technika

Hlavní článek
Monitorování obsazenosti prostor inteligentní budovy

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 3. 2. 2020. V elektronické verzi na webu 3. 3. 2020.

Veletrhy a výstavy
Pozvánka na Light+Building 2020 – doprovodný program
Veletrh Prolight+Sound slaví 25. narozeniny
FOR CITY 2020 se představí v souběhu s veletrhem FOR ARCH

Svítidla a světelné přístroje
Moderní trendy automobilových světlometů

Aktuality

Týmy Formula Student z ČVUT budou mít premiéru na okruhu Formule 1 Yas Marina v Abú Dhabí Týmy mezinárodní soutěže Formula Student z Českého vysokého učení technického v Praze se…

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

Více aktualit

Premiérový souběh FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM uvede novinky a poradí s dotacemi

04.02.2020 | ABF, a.s. | www.abf.cz

Souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM představí kromě novinek oboru nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a dřevostaveb také trendy, nové technologie i poctivé řemeslo v oblasti vytápění. Akce se koná od 6. do 8. února 2020 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy veletrhů jsou automobily značky FORD.

Přesně 178 vystavovatelů ze čtyř zemí uvede oborové novinky ve svých expozicích, které zaberou plochu téměř deseti tisíc čtverečních metrů letňanského výstaviště. „Kromě přehlídky toho nejlepšího z oboru nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb, dřevostaveb a vytápění budou mít návštěvníci k dispozici také bezplatnou pomoc odborníků v poradenských centrech. Kombinaci trojice veletrhů doplní akce Střechy Praha,“ řekl ředitel obchodního týmu Matěj Chvojka.

Tematickými pilíři v únoru budou i dostupné dotace pro bydlení a s letošním rokem přicházející nová legislativa, která zpřísňuje některé požadavky na energetickou náročnost budov s platností od 1. ledna 2020. Jednou z expozic veletrhu FOR PASIV bude také stánek Státního fondu životního prostředí ČR, který se soustředí na dotační programy – například kotlíkové, dešťovka nebo Nová zelená úsporám, která je navíc partnerem veletrhu. Právě dotacím bude věnován třetí den veletrhu nazvaný Dotační den, v sobotu 8. února, který nabídne sérii přednášek na téma dotačních titulů.

Unikátní technologie i bezplatné poradenství

Komplexní informace o úsporném bydlení mohou návštěvníci získat od profesionálů napříč obory v bezplatném poradenském centru, které organizátoři FOR PASIV připravili spolu s Centrem pasivního domu. V rámci slavnostního zahájení veletržního souběhu v pátek 6. února v čase od 10:20 budou v Kongresovém sále výstaviště uděleny ceny soutěžní přehlídky energeticky úsporných staveb Úsporný dům 2019. Podrobnosti o doprovodném programu najdete na: www.forpasiv.cz/program.

Unikátní technologie a novinky z oboru dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů představí v Letňanech veletrh FOR WOOD. Jednou z nich bude expozice NOVATOP, která po premiéře v JAR poprvé zavítá do Letňan. Dvoupatrová stavba, na jejíž realizaci bude mít montážní tým Dřevostavby MC pouhé tři dny, prezentuje ojedinělý stavební systém vyráběný v České republice, který kombinuje vyspělou technologii, masivnost a především krásu přírodního dřeva. Návštěvníci ji uvidí v Hale 5.

Přestože se představí FOR THERM v rámci souběhu s FOR PASIV a FOR WOOD poprvé, vzbudil veletrh krbů, kamen a kotlů mimořádný zájem již před jeho začátkem. Návštěvníci, které zajímají komplexní informace, novinky a trendy tohoto oboru, budou mít možnost prohlédnout si expozice téměř tří desítek vystavovatelů.

Více informací o jednotlivých veletrzích na portálech:
www.forpasiv.cz, www.for-wood.cz, www.for-therm.cz.

 

FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM 2020 v číslech:
Počet vystavovatelů: 178
Počet zahraničních vystavovatelů: 3
Počet států: 4
Celková výstavní plocha (v m2): 9 600

Tiskové materiály ABF