Aktuální vydání

Číslo 8-9/2020 vyšlo tiskem 3. 9. 2020. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Elektrotechnika v průmyslu; Průmyslové automatizační prvky

Trh, obchod, podnikání
Digitální transformace

Číslo 4-5/2020 vyšlo tiskem 18. 9. 2020. V elektronické verzi na webu ihned.

Účinky a užití optického záření
Rostliny a světlo v biofilním interiéru Část 12
Rostliny a světlo ve veřejných prostorách
Melanopická denná osvetlenosť v budovách

Veletrhy a výstavy
FOR INTERIOR 2020: Inspirace pro bydlení a trendy světa nábytku a interiérů

Perfektní systém na sledování proudu

3. 2. 2020 | Murrelektronik CZ spol. s r.o. | www.murrelektronik.cz

Mico Pro je inovačním systémem společnosti Murrelektronik na sledování proudu o napětí 24 VDC. Jeho modulární design umožňuje budovat systémy, které perfektně vyhovují požadovaným aplikacím, přidávají hodnotu výhodným poměrem mezi náklady a přínosy a šetří místo v řídicí skříni. Vypínací charakteristiky patentované společností Murrelektronik zajišťují maximální využití stroje. Další výhodou je pak integrovaná koncepce distribuce potenciálu, která významně omezuje potřebu kabeláže v řídicí skříni.

Napájecí systémy jsou srdcem strojů a systémů, protože zajišťují energii potřebnou pro provoz. Nadproud nebo zkrat může mít nepříznivý účinek na zdroj a může způsobit odstavení stroje, výpadek ve výrobě a zvýšené náklady. Při snaze o zvyšování spolehlivosti napájecích systémů je nutno zabránit vzniku těchto problémů. Systém společnosti Murrelektronik sestávající z vysoce kvalitních zdrojů napájení a systémů sledování proudu Mico Pro je optimálním systémem s vysokým využitím kapacity strojů.Výběr ze široké řady modulů Mico Pro, které se všechny připojují ke zdrojovému modulu, se kterým tvoří uzavřený systém

Od svého uvedení na trh v roce 2006 je inovační systém sledování proudu Mico využíván v miliónech strojů a systémů. Na rozdíl od dříve používaných miniaturních jističů Mico spolehlivě spíná i v případě kombinace s dlouhými kabely a jejich malými průřezy běžnými v rozsahu napětí 24 VDC. To zajišťuje dlouhodobou stabilní a bezchybnou ochranu zátěžových obvodů s napětím 24 VDC.

Všechny kanály v instalaci jsou jednotlivě sledovány ohledně jejich proudového zatížení pomocí našich patentovaných vypínacích charakteristik. Vadné kanály jsou jednotlivě vypínány podle našeho principu včasné detekce závady. Zdroj poruchy, jako je například přetížení způsobené opotřebenými zátěžovými nebo dokonce zkratovými obvody, je možno rychle a přesně lokalizovat pomocí diagnostických funkcí. Po odstranění závady je postižený kanál znovu k dispozici. Kanály samozřejmě nejsou vypínány během úmyslných a krátkodobých přetížení, například při startovacích kapacitních zátěžích. S pomocí inteligentní komponenty Mico v řídicí skříni dokáže Murrelektronik rychle a účinně navrhovat řešení při odstraňování závad, která znamenají konec dlouhým prostojům a začátek spolehlivých výrobních procesů.


Mico Pro se zdrojovým modulem

Řešení, která perfektně vyhovují aplikacím

S cílem plnit rostoucí požadavky automatizačních technologií z hlediska modularity a miniaturizace rozvinula společnost Murrelektronik koncepci Mico ještě dále. Prostřednictvím Mico Pro nabízí Murrelektronik modulární řešení, pomocí kterého je možno konstruovat proudové ochranné systémy, které perfektně vyhovují potřebám uživatelů v jejich aplikacích. Stanice má přesně ten počet kanálů, které konkrétní aplikace požaduje. Rozsáhlé portfolio nabízí verze s jedním, se dvěma nebo se čtyřmi kanály, které jsou buď přednastaveny nebo které je možno flexibilně přizpůsobit dané aplikaci. V budoucnu je pak možno bez jakýchkoli problémů implementovat rozšíření. V případě, že je zapotřebí zajistit ochranu pro další kanály, lze jednoduše připojit další modul.

Při zajišťování spolehlivosti stanic s Mico Pro pracuje Murrelektronik s vědomím nutnosti dosahovat kvality ve všech krocích procesu. Používáme prvotřídní komponenty přímo ze stádia vývoje, které jsou extrémně účinné, a proto netrpí teplotními stresy během provozu. Důsledkem toho je vysoká hodnota střední doby mezi poruchami (MTBF) přes 2,4 miliónu hodin. Provádění zkoušek, jako například pomocí 1.000 zkratových poruch, zajišťuje spolehlivost komponent i v náročných situacích. Toto vše poskytuje významně dlouhou životnost a pravidelnou dostupnost.


Inovační můstkový systém ještě více usnadňuje použití modulu Mico Pro

Volný prostor v řídicí skříni

Stanici Mico Pro je možno navrhnout s přesným počtem tenkých modulů potřebných pro aplikaci s výslednou úsporou místa v řídicí skříni. Jako další variantu lze integrovat zdroje napájení speciálně vyvinuté pro systém Mico. Tyto zdroje nahradí zdrojový modul, přičemž poskytnou totožné diagnostické funkce, tedy společné poruchové hlášení, 90 % včasné varování a řídicí signál pro dálkové ovládání. Energeticky efektivní zdroje napájení poskytují až 20 A v paralelním režimu a připojují se intuitivně a rychle pomocí propojek.

Další výhodou, kterou Mico Pro nabízí a která šetří prostor, jsou moduly distribuce potenciálu, které ke sledovanému kanálu připojují několik spotřebičů pomocí plus a mínus kontaktů (+24 V a zem). Tím z řídicí skříně odpadá distribuce 0 V a nezbytné svorkovnice, čímž dochází k uvolnění značného prostoru. Zátěžové spotřebiče jsou připojeny přímo ke každému kanálu a lze je snadno označit.

Toto vše zjednodušuje instalace v řídicí skříni a snižuje práce potřebné pro zapojení. Výsledkem jsou nižší celkové náklady.

Tobias Berner, výrobní ředitel Power Distribution, prezentuje Mico Pro
Tobias Berner, výrobní ředitel Power Distribution, prezentuje Mico Pro

Aplikace použitelné kdykoli v budoucnu

Pokud máte ve stroji nebo v systému dvě nebo více řídicích skříní, při použití Mico Pro již nepotřebujete dva zdroje napájení. Pomocí inovačních vysokoproudových modulů (> 10 A) je možno zdroj přenést selektivně z hlavního rozvaděče na vedlejší. Tato selektivita zaručí, že bude odpojen pouze kanál zasažený zkratem nebo přetížením.

V automatizačních systémech se stále více používají energeticky náročné spotřebiče. Také pro ně poskytuje Mico Pro spolehlivou ochranu. K výrobkům s krytím IP67 na stroji jsou ideálním rozhraním silové kabely M12 (kód L), protože jsou navrženy pro zatížení až 16 A a jsou společností PI (PROFIBUS & PROFINET International) definovány jako standardní.

Murrelektronik nabízí na http://micopro.murrelektronik.com pohodlný online konfigurátor, který usnadňuje elektrotechnikům vzájemné spojování modulárních systémů. Pomocí několika málo kliknutí myší dokážete sestavit systém přesně podle svých požadavků od napájecího modulu po požadované moduly Flex and Fix. Získáte vizuální 3D zobrazení své jednotky Mico Pro a informace jako požadavek na prostor, celkový proud pro výběr vhodného zdroje a kontrola proveditelnosti, které zabrání chybám v plánování v této časné fázi konstrukce.


Sestavte si svůj systém na sledování proudu pomocí našeho konfigurátoru

Investujte do perfektně koordinovaného systému

Mico Pro je nezbytnou komponentou pro napájecí systémy budoucnosti. Murrelektronik nabízí portfolio, které poskytuje jednotný systém. Ten zahrnuje síťové filtry, zdroje napájení, vyrovnávací moduly a jednotky Mico-Pro, které systém završují jako účinné monitory zátěžových obvodů.

 

Pro více informací přejděte na: https://www.murrelektronik.cz/cz/novinky/univerzalni-zdroje-napajeni/

 


 

O Murrelektronik

Murrelektronik je předním globálním výrobcem zabývajícím se vývojem, výrobou a distribucí automatizačních řešení. Naše výrobky je možno rozdělit do čtyř základních skupin: zdroje a řízení, rozhraní, kabely a konektory a IO systémy.

Naše vysoce kvalitní a inovační výrobky a zaměření na požadavky trhu nás odlišují od našich konkurentů. Náš přístup zaměřený na zákazníky zajišťuje, že naše řešení šitá na míru vašim požadavkům dokáží zkvalitnit vaše aplikace.

Tiskové materiály Murrelektronik CZ