Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

Panasonic: Nejlepší kontrast pro popis plastů laserem – LP-RV200P

9. 11. 2021 | Panasonic Electric Works Europe AG | www.panasonic-electric-works.cz

Panasonic má na poli laserových popisovacích systémů více jak 25 let zkušeností podložených vlastním vývojem i výrobou a na MSV 2021 bude nejnovější vláknový systém k reálnému vyzkoušení.

Panasonic má na poli laserových popisovacích systémů více jak 25 let zkušeností podložených vlastním vývojem i výrobou a na MSV 2021 bude nejnovější vláknový systém k reálnému vyzkoušení.

Laserové popisování je stále častěji používané pro přesnou a trvalou identifikaci součástek a dílů napříč všemi segmenty průmyslu. Vláknové lasery dosahují nejvyšší kvality popisu a spolehlivosti hlavně v dlouhodobém horizontu. Hlavní výhody oproti pevnolátkovým nebo hybridním laserům jsou nižší spotřeba, delší životnost a vynikající kvalita popisu.

Panasonic implementoval nejnovější laserové technologie a znalosti do nového systému laserového popisování s velmi krátkým pulsem. LP-RV200 tak přináší možnost precizního popisu plastů stejně jako kovových výrobků.

Laserový systém LP-RV200 umožňuje pracovat s délkou pulsu 1 ns, což je 40× kratší oproti předešlému modelu LPV10, který po mnoho let nastavoval laťku pro kvalitní průmyslové popisování zejména plastových výrobků. Navíc nový model nyní přináší možnost volit šířku pulsu od 1 ns až po 200 ns. Delší puls je vhodný pro popis kovových materiálů.

Co to vlastně znamená pro samotné aplikace? Největší výhodou velmi krátkého pulsu je možnost optimalizovat teplotní dopad na použitý materiál. Zejména při popisu plastů je požadována nižší teplota. V opačném případě hrozí tavení plastu, byť třeba jen na okrajích nebo jeho přepalování. Naopak s velmi krátkým pulsem a správnou intenzitou můžeme popisovat i s vysokým kontrastem bez tzv. přepalů nebo otřepů. Eliminací těchto negativních jevů dosahuje laserový popisovací LP-RV200 vysoce kvalitního popisu s nejlepším možným kontrastem, což je např. pro strojově čitelné 2D kódy naprostou nutností.

Laserový systém LP-RV200 je díky nové vláknové technologii vhodný i pro aplikace, kde je třeba popisovat velmi vysokou rychlostí. Nejnovější laserová technologie pracuje s frekvencí až 2 MHz, což i při vysokorychlostních aplikacích zajistí opticky výborný popis. V kombinaci s novým galvanoskenerem umožňuje popis výrobků kontrastními znaky o výšce jen 0,15 mm.

Laserový systém Panasonic LP-RV200 je postavený na nové platformě, kde byly zohledněny požadavky a zkušenosti našich zákazníků z průmyslu: laserová hlava s krytím IP64 umožňuje nasazení i v provozech s velkým znečištěním, odolná konstrukce snižuje náklady na údržbu a záložní zdroj přispívá ke konstantní kvalitě popisování. Odpojitelná laserová hlava výrazně zjednodušuje integraci do výrobní linky i průběžnou údržbu. Panasonic se rozhodl implementovat do systému UPS, takže dokonce i problémy s napájením nebo s kvalitou elektrické sítě jsou minulostí a nemají dopad na kvalitu popisu. Laserový systém LP-RV200 je vybaven integrovanou podporou průmyslových kamerových systémů pro analýzu polohy výrobku před popisem i následnou verifikaci popisu.

U tohoto systému je i údržba zjednodušena. Ventilátor v kontroléru, ochranné sklo čočky a další komponenty jsou uživatelsky vyměnitelné bez nutnosti kontaktovat servis.

Samotnou obsluhu a nastavení laserového systému LP-RV200V usnadňuje nový, uživatelsky přívětivý software Navi Smart. Kromě definování obsahu popisu lze pomocí tohoto nástroje snadno provést kompletní zálohu nebo monitorovat všechny důležité parametry systému. Plnohodnotný software je vždy součástí dodávaného laserového systému a to dokonce v uživatelské multilicenci.

Pokud potřebujete popisovat plastové nebo kovové díly s vysokou spolehlivostí, navštivte nás na MSV 2021 v hale G1 na stánku 41.

www.panasonic-electric-works.cz

 

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021