Aktuální vydání

Číslo 8-9/2021 vyšlo tiskem 1. 9. 2021. V elektronické verzi na webu 30. 9. 2021. 

Téma: Elektrotechnika v průmyslu; Průmyslové automatizační prvky

Hlavní článek
Elektroenergetika ČR se bez nových flexibilních jaderných bloků neobejde

Číslo 3/2021 vyšlo tiskem
18. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 19. 7. 2021.

Osvětlení interiérů
Osvětlení nového ateliéru Ronyho Plesla
Realizace osvětlení INGE aneb dobrých zpráv není nikdy dost

Měření a výpočty
Měřič UV záření VOLTCRAFT UV-500

Nové chytré brýle od Razeru s možnosti bezdrátového poslechu hudby

5. 3. 2021 | The Verge | www.theverge.com

Razer, americká firma zaměřující se na výrobu příslušenství pro hráče, uvedla na trh chytré brýle Anzu s reproduktory a zařadila se tak po boku Bose, Amazon a ostatních výrobců. Brýle budou k dispozici ve dvou velikostech s hranatými nebo oblými obroučkami, cena byla stanovena na 200 USD.

V balení naleznete čirá skla blokující 35 procent modrého světla a kromě toho také druhý pár slunečních skel s 99procentní ochranou proti UV záření. Razer se od konkurence odlišuje především svým zaměřením na zvukový zážitek: bezdrátový design odděluje levý reproduktor od pravého pro ještě dokonalejší poslech. Dle vyjádření Razeru je důvodem také zlepšení pohodlí při nošení.

Chytré brýle Razer Anzu

Razer vybavil každý reproduktor 16 mm driverem a umožnil uživatelům ovládat brýle pomocí gest. Stačí jednoduše poklepat na obroučky v místě spánku pro přijetí hovoru, změnu písničky nebo aktivaci hlasového asistenta. Anzu se mohou pochlubit certifikací IPX4, jsou tedy chráněny proti stříkající vodě. Po složení se brýle automaticky přepnout do úsporného režimu, kde vydrží až dva týdny. Při každodenním používání je výdrž baterie udávána až na pět hodin.

Celý článek na The Verge

Image Credit: Razer

-jk-