Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 20. 1. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 2. 2020. 

Téma: Elektrotechnologie; Materiály pro elektrotechniku; Nářadí, nástroje a pomůcky

Hlavní článek
Využití mHealth technologií pro automatizovaný sběr a přenos dat pacientů s diabetem

Číslo 6/2019 vyšlo tiskem 9. 12. 2019. V elektronické verzi na webu 9. 1. 2020.

Činnost odborných organizací
Svetelnotechnická konferencia Vyšehradských krajín LUMEN V4 2020 – 1. oznámenie
23. mezinárodní konference SVĚTLO – LIGHT 2019
56. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení v Plzni
Co je nového v CIE

Osvětlení interiérů
Halla osvětlila nové kanceláře Booking.com v centru Prahy

Aktuality

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

FOR CITY 2020: Inovace pro města, obce i regiony Jaká inovativní řešení, která pomocí moderních technologií zvýší kvalitu života obyvatel…

Více aktualit

Nová řada zapuštěných rozvodnic UK600

21.07.2019 | Luděk Vach | ABB, s. r. o. | nizke-napeti.cz.abb.com

Šetří až 10 % instalačního času a umožňuje o 200 % více instalačního prostoru.

Nová řada rozvodnic UK600, určená pro rezidenční segment, byla vyvinuta na základě rozsáhlé zpětné odezvy zákazníků.

ABB v současnosti nahrazuje oblíbenou řadu rozvodnic UK500 pro bytové účely a malé obchodní budovy novou, vylepšenou řadou UK600.

Rozvodnice UK600 dokáže pojmout širokou škálu různých multimediálních přístrojů. Rozvodnice tohoto typu mají dvojnásobnou kapacitu instalačního připojení v porovnání s řadou UK500, což umožňuje velkoprodejcům šetřit nutný skladový prostor, instalačním firmám a výrobcům rozváděčů zkrátit dobu montáže až o 10 %. Nová řada navíc vyniká širokou variabilitou stylů provedení dvířek rozvodnic, které umožňují dosáhnout jednotnou designovou úpravu prostoru.

Díky svému základnímu modulárnímu uspořádání, zdokonalené koncepci využití prostoru a řadě drobných a přitom promyšlených detailů poskytují tyto nově vyvinuté rozvodnice a multimediální skříně řady UK600 maximální flexibilitu při realizaci každého instalačního projektu bez ohledu na to, jak neobvyklý se takový projekt může zdát. Následné změny nebo doplňky u těchto zapuštěných skříní také nepředstavují problém, a co je zvlášť zajímavé, variabilita dveří (obr. 1) a instalačních rámů umožňuje realizovat instalaci v nápaditém designu!


Obr. 1. Variabilní dvířka dovolují umístění do jakékoliv stěny

Kromě kvality instalačních výrobků je dalším nanejvýš důležitým požadavkem instalačních firem, aby instalační skříně byly co možná nejvíce flexibilní z hlediska montáže a vybavení. Důmyslná koncepce prostoru a spousta detailních řešení u této nové řady UK600 zaručují, že instalace bude jednoduchá, bezpečná a flexibilní, a přitom je možné ušetřit až 10 % instalačního času. Díky různým velikostem a konfiguračním možnostem v kombinaci s chytrým zapojením je rovněž možné instalační prostor přizpůsobit všem nejrůznějším požadavkům. Instalující firma či jednotlivec jsou optimálně připraveni vyhovět potřebám a splnit přání svých zákazníků. Rozvodnice řady UK600 přesvědčí řadou svých nových a jedinečných technických vlastností: o 200 % větší připojovací prostor pro jednoduchou a účinnou instalaci přístrojů, odnímatelný držák přístrojů, který je možné připevnit uvnitř skříně do nejvhodnějšího místa a který také zaručí jednoduchou instalaci. Dále jsou to drobné a inteligentní detaily, jako např. kabelové vstupy s integrovaným držákem svorkovnice, s použitím jak ve skříních pro zabudování do masivní zdi, tak také do dutých stěn, zvýrazňují velkou přizpůsobivost využití takové skříně (obr. 2).


Obr. 2. Rozvodnice obsahuje hodně promyšlených detailů

Rozvodnice s kovovými dvířky jsou určeny pro zapuštěnou montáž do cihlových nebo dutých stěn. Prvky této nové výrobkové řady jsou zkonstruovány na základě rozsáhlého průzkumu trhu u zákazníků ABB. V ABB byla též vybudována nová, vysoce automatizovaná výrobní linka, která je schopna splnit požadavky specifických zákaznických konfigurací zakázkového charakteru.

Rozvodnice UK600 může být vybavena nejrůznějšími dvířky v designu, který doplňuje styl vnitřního provedení domu. Multimediální skříň kombinuje elektrickou instalaci s nejnovější technologií digitálních, elektronických a datových médií.

ABB se zaměřuje na dodávky prvotřídních a spolehlivých výrobků a řešení pro bezpečnou a účinnou distribuci elektrické energie do domů a podnikatelských prostor po celém světě. S nárůstem digitalizace a potřebou individualizace uvedlo na trh rozvodnice UK600, které lze upravovat podle zákaznických potřeb, jsou charakteristické prvotřídním designem a představují kvalitativní řešení pro moderní domy a podnikatelské jednotky.


Obr. 3. Při montáži lze ušetřit až 10 % montážního času

Nové rozvodnice poskytují různé funkční možnosti a různé vlastnosti, např. bezšroubovou montáž, inovativní systém vedení kabelů/ vodičů a trojité zásuvky s vývody otočnými až o 90° (obr. 3). Jsou zde standardní distribuční rozvodnice do jmenovitého proudu 63 A s jednou až pěti montážními řadami, dále rekonstruované multimediální řešení se dvěma až pěti montážními řadami a inovativní kombinovaná skříň, v níž jsou zkombinovány obě dvě uvedená provedení. Různé funkce výrobků řady UK600 mají za cíl poskytnout inteligentní a vylepšenou instalaci, která razí cestu pro tzv. smart buildings neboli inteligentní budovy.

 

 


Vyšlo v časopise Elektro č. 7/2019 na straně 30. 
Tištěná verze – objednejte si předplatné: pro ČR zde, pro SR zde.
Elektronická verze vyšlých časopisů zde.