Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 4/2019 vyšlo tiskem
17. 4. 2019. V elektronické verzi na webu 13. 5. 2019. 

Téma: Elektroinstalace; Inteligentní budovy; IoT; HVAC; Zabezpečovací technika

Hlavní článek
Smart Cities (9. část)

Číslo 2/2019 vyšlo tiskem 15. 3. 2019. V elektronické verzi na webu ihned.

Architekturní a scénické osvětlení
Architekturní osvětlení hradu Bečov nad Teplou
Světelný design v kostce (41)
Analýza světelného obrazu trochu více teoreticky

Denní světlo
Největší chyby v návrhu denního osvětlení budov

Aktuality

E.ON postavil novou rozvodnu v Boršicích za 100 milionů korun Společnost E.ON Distribuce dnes slavnostně otevřela novou rozvodnu v Boršicích u Blatnice…

Společnost Danfoss spustila nové webové stránky Společnost Danfoss spustila nové webové stránky, které jsou digitální, rychlé a snadné.

Veletrh FOR ARCH 2019 poradí jaké dotace lze čerpat Jubilejní 30. ročník veletrhu FOR ARCH přinese kromě novinek a trendů z oblasti…

Plovoucí jaderná elektrárna bude spuštěna v listopadu 2019 Zkušební provoz plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov bude na Čukotce zahájen v…

Více aktualit

MSV 2017 – více odborníků na zaplněném výstavišti

18.10.2017 | Veletrhy Brno, a. s. | www.bvv.cz

1631 vystavovatelů z 32 zemí a víc jak osmdesát tisíc návštěvníků. To je bilance 59. mezinárodního strojírenského veletrhu, který se na brněnském výstavišti konal od 9. do 13. října. Ročník 2017 potvrdil pozici MSV jako nejvýznamnějšího strojírenského veletrhu střední Evropy a v řadě parametrů byl ve srovnání s předchozími ročníky rekordní.

Úspěch 59. ročníku MSV odráží růst průmyslu a pozitivní ekonomickou náladu v České republice. Ta v současnosti patří k ekonomickým premiantům Evropské unie a na sněmu Svazu průmyslu a dopravy, který tradičně veletrh zahajuje, byla označena za evropského ekonomického tygra.

MSV 2017

Na veletrhu byl znát optimismus výrobců, kteří investovali do inovací a byli spokojeni se zájmem odběratelů a odborných návštěvníků. Vysoká návštěvnost i chuť nakupovat je odrazem růstu poptávky po nových průmyslových řešeních a technologiích ze strany průmyslu. Hlavnímu tématu automatizaci a „Průmysl 4.0“ se věnovalo několik konferencí, ještě víc se ale nástup čtvrté průmyslové revoluce projevil v expozicích vystavovatelů.

Mimořádně vysoká byla letošní účast zahraničí. Podíl vystavovatelů ze zahraničí dosáhl 50 procent a firmy přicestovaly ze 32 zemí světa, největší zastoupení měly Německo, Indie, Slovensko, Itálie, Rakousko, Jižní Korea, Čína. Zahraniční návštěvníci dorazili z více než 50 zemí a jejich podíl na celkové návštěvnosti přesáhl 10 procent. Veletrh si prohlédla řada zahraničních delegací a obchodních misí, které přicestovaly mj. z Indie, Japonska, Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Kuby či Německa.

Partnerskou zemí MSV 2017 byla Indie, země s rychle rostoucí ekonomikou a obrovským potenciálem podnikatelských a obchodních příležitostí. Indická delegace vedená ministrem obchodu a průmyslu C. R. Chaudharym prezentovala vládní program „Make in India“, který podporuje nové investice a zakládání společných podniků. Vystavovat přijelo přes 80 indických firem z oblasti metalurgie, energetiky, strojírenství, ocelářství a železářství, průmyslového designu a všeobecného strojírenství. Oficiální expozice měly také čínské provincie Shenzen a Zhejiang, Slovensko, Francie, Itálie, Jižní Korea, Německo zastoupené čtyřmi spolkovými zeměmi, Polsko, Rakousko, Rusko a Tatarstan.

MSV 2017

Silná účast asijských zemí potvrdila postavení MSV jako veletrhu, který je klíčovým veletrhem, vstupní branou pro asijské firmy na středoevropský trh.

Veletrh je tradičním místem setkávání politiky a businessu. Letos jej navštívili prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka a ekonomičtí ministři české vlády, hejtmani, velvyslanci, senátoři a poslanci, rektoři vysokých škol i představitelé odborných asociací z ČR i zahraničí.

Přihlášené nejlepší exponáty se ucházely o prestižní Zlaté medaile MSV. Odborná hodnotitelská komise udělila šest hlavních cen, které získaly exponáty společností KSK Precise Motion, ALTEG Bohemia, KOVOSVIT MAS, PRIMA BILAVČÍK, ŠMERAL Brno a Technické univerzity v Liberci.  Čestné uznání získala společnost BRIKLIS.

Součástí MSV 2017 byly oborově zaměřené specializované veletrhy TRANSPORT A LOGISTIKA a ENVITECH. Zvýrazněným tématem byl bienální projekt AUTOMATIZACE – měřicí, řídicí, automatizační a regulační technika a pozornost vzbudily tematické výstavy ElectroPark a  3D tisk. V pavilonu Z probíhala Soutěž programátorů CNC strojů, do níž se zapojilo 157 žáků z rekordního počtu 36 středních škol a učilišť.

Velmi bohatý odborný doprovodný program probíhal ve všech kongresových sálech brněnského výstaviště. K nejvýznamnějším událostem patřily Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR, dvě konference o česko-indické spolupráci, Business dny Ruska, Běloruska a Ukrajiny a b2fair setkání Kontakt-Kontrakt. Na odborných konferencích se jednalo o aktuálních tématech jako Průmysl 4.0, 3D tisk, robotika, energetická efektivita a podpora technického vzdělávání.

V rámci MSV opět proběhl jednodenní veletrh pracovních příležitostí JobFair MSV, kterého se zúčastnilo 18 vystavovatelů z ČR i zahraničí a součástí byl i přednáškový program.

Návštěvníky letos čekaly dvě novinky. V projektu MSV TOUR si více než stovka zájemců prohlédla stánky s technologickými inovacemi v předem vytipovaných tematických trasách. Ve spolupráci s městem Brnem odstartoval projekt BRNO FAIR CITY, který otevřel město účastníkům veletrhu a připravil pro ně řadu benefitů z oblasti gastronomie, kongresové jízdenky, doprovodné akce v centru Brna aj. Projekt bude v příštích letech rozšiřován na další klíčové veletrhy.

V Press centru se během prvních čtyř dnů MSV akreditovalo 399 zástupců médií ze šesti zemí.

Jubilejní 60. mezinárodní strojírenský veletrh proběhne společně s veletrhy IMT, WELDING, FOND-EX, PLASTEX a PROFINTECH v termínu
1. – 5. 10. 2018.

Tiskové materiály Veletrhy Brno