Aktuální vydání

Číslo 7/2021 vyšlo tiskem 30. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 30. 7. 2021. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika; Nářadí, nástroje a zařízení pro práci s kabely

Technická informace o výrobku
Nová generace přepěťových ochran CITEL s integrovaným předjištěním – DACF25S
Opakovaně použitelné čisticí utěrky pro průmysl, řemesla a dokonalou čistotu

Číslo 3/2021 vyšlo tiskem
18. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 19. 7. 2021.

Osvětlení interiérů
Osvětlení nového ateliéru Ronyho Plesla
Realizace osvětlení INGE aneb dobrých zpráv není nikdy dost

Měření a výpočty
Měřič UV záření VOLTCRAFT UV-500

Kabelové systémy LAPP součástí Industry 4.0 v Kia Motors Slovakia

8. 7. 2020 | LAPP Czech Republic s.r.o. | lappczech.lappgroup.com

Automobilový průmysl představuje v období čtvrté průmyslové revoluce špičku pokroku, a proto komponenty, které zajišťují digitalizaci a automatizaci ve výrobě musí být na té nejvyšší technologické úrovni.

Kabelové systémy LAPP součástí Industry 4.0 v Kia Motors Slovakia

Při výrobě automobilů dnes hrají hlavní roli roboty, které pro výrobu modelů Ceed, Ceed Sportswagon, ProCeed, XCeed a Sportage využívá i Kia Motors Slovakia s. r. o. Roboty s všestrannou využitelností provádí při výrobě vozů KIA celou řadu čím dál více sofistikovanějších úkonů, jako jsou např. spojování, svařování, nanášení lepidla nebo hlídání odchylek pomocí měřicích senzorů. Společnost LAPP ve výrobním závodě v Otrokovicích vyrábí robotickou kabelovou konfekci ÖLFLEX® CONNECT, která je součástí robotů v karosárně Kia Motors na Slovensku.

Systémové řešení LAPP v podobě robotické kabelové konfekce, zhotovené na míru dle požadavků zákazníka, zajišťuje napájení motorů a připojení enkodérů v robotických aplikacích. Roboty musí být vybaveny kabely, které zvládají různé druhy a stupně zatížení, jako např. torzní namáhání a dynamický ohyb. Pro tento druh zátěže jsou využívány kabely typu ÖLFLEX® ROBOT osazené konektory EPIC®. Spolehlivý chod strojů při výrobě automobilů zajišťují flexibilní ovládací kabely ÖLFLEX® CLASSIC 110, vysoce flexibilní kabely ÖLFLEX® FD 855 a systémy pro přenos dat UNITRONIC® a ETHERLINE® od společnosti LAPP.

Kabelové systémy LAPP součástí Industry 4.0 v Kia Motors Slovakia

Společnost LAPP Czech Republic se sídlem v Otrokovicích je předním dodavatelem značkových produktů v oblasti kabelové a spojovací technologie. Portfolio společnosti zahrnuje vysoce flexibilní ovládací a propojovací kabely i do drsných provozních podmínek, systémy pro přenos dat a průmyslový ethernet, průmyslové konektory, kabelové vývodky, systémy pro ochranu a vedení kabelů a označovací systémy. Společnost se také zabývá systémovým řešením na míru a zákazníkům, kteří preferují kompletní řešení v podobě kabelových svazků, poskytuje LAPP návrh řešení a kompletaci. Tyto svazky jsou použitelné bez dalších úprav. Výroba probíhá ve výrobním závodě v Otrokovicích.

Kabelové systémy LAPP součástí Industry 4.0 v Kia Motors Slovakia

Kia Motors Slovakia, s. r. o., je výrobní závod korejské automobilové společnosti Kia Motors, který se nachází u Žiliny v obci Teplička nad Váhom. Nejen, že se jedná o nejvýznamnějšího zaměstnavatele v regionu, ale dlouhodobě se řadí mezi tři největší plátce cla a DPH na Slovensku. Ročně výrobní linky tohoto závodu vyrobí na 350 000 automobilů. V současné době se Kia Motors Slovakia, s. r. o., zaměřuje na výrobu dvou modelů v pěti motorizacích.