Aktuální vydání

Číslo 7/2021 vyšlo tiskem 30. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 30. 7. 2021. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika; Nářadí, nástroje a zařízení pro práci s kabely

Technická informace o výrobku
Nová generace přepěťových ochran CITEL s integrovaným předjištěním – DACF25S
Opakovaně použitelné čisticí utěrky pro průmysl, řemesla a dokonalou čistotu

Číslo 3/2021 vyšlo tiskem
18. 6. 2021. V elektronické verzi na webu 19. 7. 2021.

Osvětlení interiérů
Osvětlení nového ateliéru Ronyho Plesla
Realizace osvětlení INGE aneb dobrých zpráv není nikdy dost

Měření a výpočty
Měřič UV záření VOLTCRAFT UV-500

Je libo umělý steak?

22. 2. 2021 | IEEE Spectrum | spectrum.ieee.org

Rostlinné burgery, které se svou chutí blíží skutečnému masu, naleznete již dnes v nabídce zahraničních fastfoodů. Podobně reagují na poptávku také supermarkety, které začaly nabízet realistické bezmasé sekané maso a další výrobky. Dalším krokem na cestě k udržitelnému humánnímu masu je jeho umělé pěstování v laboratořích ze zvířecích buněk. Singapur se v prosinci stal první zemí povolující prodej laboratorního kuřecího masa amerického startupu Just Eat.

Zakladatelé barcelonské společnosti Novameat však plánují předčít svou konkurenci vytvořením umělého masa, které by bylo k nerozeznání od originálu. „Chceme se stát Teslou Roadster či iPhonem v oboru potravin budoucnosti,“ uvádí zakladatel společnosti Giuseppe Scionti. Tento smělý plán by měla naplnit dnes tak oblíbená technologie 3D tisku. Společnosti se nyní podařilo vytisknout největší 3D náhražku masa na světě – inovativní proces je až 15krát rychlejší v porovnání s konkurencí a umožňuje vytisknout 1,5 tuny umělého masa za hodinu.

3D tištěné maso

Vyrobit realistický vegetariánský steak se správným poměrem fibrilárních proteinů a nitrosvalového tuku je úkolem nadmíru obtížným. Klíčem k napodobení chuti, textury a nutričních hodnot zvířecího masa je mikroextruzní technologie společnosti Novameat, produkující vlákna o tloušťce 100 až 500 mikrometrů ze směsi přísad, které následně kombinuje v přesném poměru a vytváří přesné mikrostruktury.

Celý článek na IEEE Spectrum

Image Credit: Novameat

-jk-