Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

HENNLICH dodává mobilní jednotku pro dezinfekci vnitřních prostor

5. 11. 2020 | HENNLICH s.r.o. | www.hennlich.cz

Novou mobilní jednotku, která dokáže účinně dezinfikovat uzavřené prostory a omezit tak například šíření koronaviru, začala na domácí trh dodávat litoměřická strojírenská firma HENNLICH.  

HENNLICH dodává mobilní jednotku pro dezinfekci vnitřních prostorZařízení vyrábí velmi jemnou „suchou“ mlhovinu, která pronikne do každé části prostoru a účinně likviduje viry a bakterie. Mikroskopické kapky menší než 10 mikrometrů se v prostoru vypaří a nezvlhčují tak prostředí ani předměty. Jednotka se dá jednoduše použít například ve zdravotnických zařízeních, kancelářích, skladech, potravinářských provozech, obchodních centrech nebo i v průmyslu.

Firma HENNLICH touto jednotkou navázala na dva produkty určené pro boj s koronavirem, které představila již dříve. Šlo o dezinfekční rámy, které mohou rozprašovat mlhovinu s dezinfekcí na předměty případně lidi a také mlžná děla, která se využívala v Chile a Peru k dezinfekci ulic v tamních hlavních městech.  

Martin Pavliska, vedoucí divize Hydro-tech firmy HENNLICH: Nové zařízení funguje tak, že trysky rozprašují velmi malé kapky v okruhu 360°. Jsou tak malé, že se odpaří ještě před dopadem na zem. Celý prostor se po čase naplní jemnou mlhou, která je schopna dezinfikovat plochy a předměty. Díky mobilitě i různým výkonům je možné zařízení použít k dezinfekci téměř veškerých uzavřených prostor. Může jít o kanceláře, čekárny a ordinace v nemocnicích, nákladní vozidla, ale i průmyslové provozy, sklady nebo kabiny obsluhy.“

Rozprašovač vybavený nádobou na dezinfekční roztok je možné jednoduše přemisťovat z místa na místo. „Díky tomu, že má jednoduchou a nenáročnou obsluhu, je možné zařízení okamžitě použít. Nutné je pouze napojit ho na zdroj tlakového vzduchu. Rozstřik dezinfekce je možné zajistit pomocí až čtyř speciálních trysek. Jedno zařízení pak pokryje prostor až 70 metrů krychlových,“ dodává Martin Pavliska.

HENNLICH dodává mobilní jednotku pro dezinfekci vnitřních prostor

K rozprašování dezinfekce jsou využity speciální dvoumédiové trysky, ve kterých se mísí kapalina a vzduch. Zařízení je proto nutné připojit na centrální rozvod stlačeného vzduchu nebo k vlastnímu kompresoru. Kapalina je do trysek přisávána ze zásobníku, který je součástí zařízení. Výška, ze které dochází k rozprašování i vzdálenost rozprašování se dají nastavit.

Hlavními přednostmi mobilní dezinfekční jednotky jsou především jednoduchá obsluha a údržba, nízké provozní náklady, které jsou pětinové oproti klasickým parním průmyslovým rozprašovačům. Zařízení je možné vybavit také časovačem, pro opakovanou dezinfekci stejného prostoru.

 

Tiskové materiály HENNLICH