Aktuální vydání

Číslo 8-9/2021 vyšlo tiskem 1. 9. 2021. V elektronické verzi na webu 30. 9. 2021. 

Téma: Elektrotechnika v průmyslu; Průmyslové automatizační prvky

Hlavní článek
Elektroenergetika ČR se bez nových flexibilních jaderných bloků neobejde

Číslo 4-5/2021 vyšlo tiskem
17. 9. 2021. V elektronické verzi na webu 17. 9. 2021.

Světelnětechnická zařízení
Rekonstrukce osvětlení podchodu a nástupišť vlakového nádraží Ústí nad Orlicí

Veřejné osvětlení
Osvětlení parku u Biskupství ostravsko-opavského v Ostravě
Venkovní osvětlovací soustavy a rušivé světlo
Generel verejného osvetlenia 9. časť
Environmentálne hľadiská

Frank Bold mentorem v boji proti koronaviru. Právními radami pomůže hacknout krizi

8. 4. 2020 | Frank Bold | frankbold.org

Frank Bold se stal mentorem virtuálního hackathonu spojující firmy, stát i univerzity: Hack the Crisis. Podporuje tak urychlení vzniku kvalitního řešení současných prioritních problémů, které trápí Česko. Hackathon propojí inovátory s těmi, kteří mohou pomoci realizovat jejich projekty, ať už právně, finančně nebo administrativně. Společnými silami chtějí odborníci například predikovat vývoj koronavirové epidemie, zlepšit informovanost obyvatel o aktuální situaci díky mobilní aplikaci, rychle vyrábět nedostatkové zboží jako jsou plicní ventilátory nebo pomoct živnostníkům s dopady krizových opatření. Cílem akce je podpořit a sjednotit aktivity vedoucí k boji nebo zmírnění dopadů pandemie koronaviru a hledat konkrétní řešení pro aktuální potřeby.

Frank Bold mentorem v boji proti koronaviru. Právními radami pomůže hacknout krizi

Mezinárodní tým právníků Frank Bold pomůže  tím, co umí nejlépe - právem. V rámci hackathonu nabízí zapojeným odborníkům bezplatné právní rady a mentoring k tomu, aby se jejich nápady realizovaly co nejrychleji a legálně správně. Naši vlastní bezplatnou právní podporu týkající se dopadů koronaviru na obyvatele, podnikatele i státní správu jsme spustili téměř před měsícem, nyní už máme přes 1200 zodpovězených a zveřejněných dotazů, na jejichž zodpovězení se podílelo přes 70 právníků. Získané zkušenosti teď na hackathonu využijeme pro další zlepšení situace a budeme se tak  podílet na vzniku nových řešení problémů, které pandemie koronaviru přináší, říká Pavel Franc, ředitel Frank Bold.

Spojovatelem mezi mentory a odborníky se na akci “Hackni krizi” stane stát, který projekty zastřeší. Zapojení všech relevantních státních složek podpoří nápady, které jinak při realizaci naráží například na nedostatek financí, chybějící kontakty, know-how či zdlouhavé procesy. Na spuštění hackathonu a jeho koordinaci se podílí CzechInvest, Ministerstvo průmyslu a obchodu a platforma Spojujeme Česko sdružující iniciativy dobrovolníků i firem na podporu řešení koronavirové krize.

Tiskové materiály Frank Bold