Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 20. 1. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 2. 2020. 

Téma: Elektrotechnologie; Materiály pro elektrotechniku; Nářadí, nástroje a pomůcky

Hlavní článek
Využití mHealth technologií pro automatizovaný sběr a přenos dat pacientů s diabetem

Číslo 6/2019 vyšlo tiskem 9. 12. 2019. V elektronické verzi na webu 9. 1. 2020.

Činnost odborných organizací
Svetelnotechnická konferencia Vyšehradských krajín LUMEN V4 2020 – 1. oznámenie
23. mezinárodní konference SVĚTLO – LIGHT 2019
56. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení v Plzni
Co je nového v CIE

Osvětlení interiérů
Halla osvětlila nové kanceláře Booking.com v centru Prahy

Aktuality

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

FOR CITY 2020: Inovace pro města, obce i regiony Jaká inovativní řešení, která pomocí moderních technologií zvýší kvalitu života obyvatel…

Více aktualit

DC stykače Schaltbau spínají obousměrně až do 500 A

11.10.2019 | NANOFUTURE, s. r. o. | www.schaltbau.cz

Nové vysokonapěťové stykače C310 firmy Schaltbau byly vyvinuty pro náročné aplikace v systémech ukládání energie a pro nabíjecí systémy. Kompaktní přístroje přepínají stejnosměrné proudy v obou směrech do 500 A a spolehlivě odpojí až 1 500 V DC.

Modulární stykač – kompaktní design

Stykače C310 pracují se zhášením oblouku pomocí permanentních magnetů, a proto nevzniká problém s izolačním plynem. Díky tomu lze zmenšit požadovaný prostor a hmotnost. Modulární koncept umožňuje použití zhášecí komory pro 60, 1 000 nebo 1 500 V na stejné základní jednotce. Zhášecí komory lze jednoduše odejmout tak, aby bylo možné během údržby snadno kontrolovat kontakty.

Bezpečné spínání proudů v obou směrech

Nové stykače C310 pracují obousměrně – mohou bezpečně spínat proudy bez ohledu na jejich směr. Stykače jsou proto ideální pro všechny aplikace s rekuperací energie. Jejich užití je velmi vhodné v řešeních pro vozidla na elektrický pohon s bateriemi, v dobíjecích stanicích nebo ve fotovoltaických systémech. Vyznačují se vysokou spínací a vypínací kapacitou a velkým krátkodobým jmenovitým proudem, což je důležitý předpoklad vysoké provozní spolehlivosti. První typy nové řady jsou určeny pro jmenovité proudy 150, 300 a 500 A.

Spolehlivý, robustní, ekonomický

Stejnosměrné stykače řady C310 díky regulaci proudu cívky pracují spolehlivě bez ohledu na okolní teplotu. Stykače v monostabilním provedení mají v zapnutém stavu velmi nízkou spotřebu. Využitím této koncepce nespotřebovává bistabilní varianta energii v obou koncových polohách.

Vzhledem k tomu, že stykače byly vyvinuty také pro stejnosměrné pohony ve vozidlech a mobilních strojích, kladou konstruktéři velký důraz na dlouhou životnost i při zatížení rázem a vibracemi. Řada C310 splňuje kromě jiného i vysoké požadavky normy ISO 12405/16750-1 (Elektricky poháněná silniční vozidla).

Řešení pro náročné aplikace

S novými DC stykači přichází společnost Schaltbau s inovativním řešením, které výrazně zjednodušuje aplikace v technologii přepínání stejnosměrného proudu. Oba směry proudu jsou bezpečně zvládnuty, proto jsou tyto stykače ideální pro všechny aplikace s využitím v energetice. Typickým příkladem je akumulace energie, kdy jsou baterie znovu nabity a vybity. Mezi další způsoby užití patří regenerační systémy, stejnosměrné nabíjecí stanice a fotovoltaické systémy. U vozidel poháněných bateriemi a hybridních vozidel mohou být prvky řady C310 použity jako hlavní stykač v jednotce BDU (Battery Disconnect Unit). Spolehlivě zajišťují oddělení obou pólů od vozidla při zkratu.

info@schaltbau.cz
www.schaltbau.cz


Vyšlo v časopise Elektro č. 10/2019 na straně 31. 
Tištěná verze – objednejte si předplatné: pro ČR zde, pro SR zde.
Elektronická verze vyšlých časopisů zde.