Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

Chytřejší domácnost snadno a rychle s inteligentním řešením Go Wireless od společnosti Eaton

20. 7. 2020 | Eaton Elektrotechnika s.r.o. | www.eatonelektrotechnika.cz

Přáli byste si, abyste doma mohli jednoduše ovládat osvětlení, stmívání, topení a klimatizaci? Pak pro vás máme skvělé řešení, ať už žijete v zabydlené domácnosti nebo stavíte nový dům. Nové naprogramované sady Go Wireless od společnosti Eaton zajistí snadné ovládání osvětlení, stmívání, rolet, klimatizace a vytápění. Jejich instalace je snadná, pohodlná a cenově dostupná. Vše je navíc bez použití kabelů a jakéhokoliv sekání.

Sady Go Wireless byly vytvořeny s využitím rozsáhlých znalostí v oboru, které společnost Eaton má a pokrývají tak nejčastější požadavky zákazníků:

1. RF Spínací sada CPAD-00/212 (193727) – bezdrátový vypínač, který se instaluje rychle a snadno, kdekoliv zákazník chce ovládat osvětlení nebo jiné zařízení. Toto je obzvláště užitečné při plánování umístění vypínačů v nových budovách, ale rovněž je to perfektní řešení, když jsou stávající vypínače na nevhodných místech nebo zakryté nábytkem.

2. RF Stmívací sada CPAD-00/213 (193728) – sada se stmívačem, který snadno stmívá všechny stmívatelné žárovky včetně LED na místě, které je pro vašeho zákazníka příjemné. Lze instalovat rychle a snadno a nabízí větší flexibilitu než tradiční stmívače.

3. RF Roletová sada CPAD-00/214 (193729) – pro všechny zákazníky pro ovládání elektrických rolet, žaluzií, markýz nebo opon je určena roletová sada společnosti Eaton s tlačítkem umístitelným na libovolné místo a povrch, kde zákazník požaduje.

4. RF Spínací sada modernizace CPAD-00/215 (193730) – bezdrátový vypínač doplňuje stávající vypínač v domácnosti pro bezproblémové ovládání světel nebo zařízení ze dvou míst. Instalací aktoru za stávající vypínač můžete nainstalovat druhý bezdrátový, pohodlnější vypínač, a to tam, kde je potřeba.

5. RF Ventilační sada CPAD-00/216 (193731) – bezdrátový vypínač pro jednoduchou instalaci pro ovládání ventilační jednotky klimatizace v každé místnosti.

6. RF Vytápěcí sada CPAD-00/217 (193732) – pro regulaci vytápění v místnosti s PWM řízením různých zdrojů vytápění. Vhodné pro el. přímotopy a topné panely, infrazářiče, regulaci hlavic teplovodního podlahového vytápění nebo radiátorů. Sada obsahuje vytápěcí aktor PWM 10A a dotykový termostat s bezdrátovou komunikací, který je kompatibilní se standardními rámečky 55 mm a napájen 2x bateriemi AAA a nebo externím zdrojem 12-24V.

7. RF Spínací sada s pohybovým senzorem CPAD-00/230 (300920) – už nemusíte chodit k vypínači, vypínač, bezdrátový pohybový senzor rozsvítí osvětlení za vás. Bateriové napájení umožňuje flexibilní montáž senzoru a usnadňuje výběr správného místa pro instalaci

Každá sada obsahuje předem naprogramované bezdrátové tlačítko a aktor, který umožňuje umístit ovládací prvky tam, kde jsou potřeba, i na sklo. Jsou kompatibilní s vybranými rámečky rozměru 55 mm od předních výrobců elektroinstalačního příslušenství, takže je lze snadno přizpůsobit individuálním požadavkům. 

Bezdrátové řešení znamená žádné vrtání, žádné sekání zdí a žádné tahání kabelů a vodičů. Dokonce si můžete libovolně rozmyslet umístění vypínačů, protože tlačítka lze přemisťovat a instalovat jinde s minimálním úsilím.

Sady Go Wireless společnosti Eaton slouží také jako skvělý vstup do chytré domácnosti, protože je lze snadno rozšiřovat dle vašich potřeb. Během pár minut můžete přidávat centrální vypínače pro ovládání skupin osvětlení nebo žaluzií, navýšit počet vypínačů a zahrnout nové místnosti.

Pokud chcete spínat osvětlení a zásuvky ze smartphonu, stačí k základní sadě přidat jednotku xComfort Bridge. Skupinu světel snadno ovládáte pomocí uživatelsky definovaných scén, nebo můžete použít centrální tlačítko pro zhasnutí všech světel při odchodu. Integrovány jsou též Astro hodiny pro automatické spouštění scén při východu či západu slunce.

Zjistili jste, že se vám v chytré domácnosti lépe žije? Pak můžete sáhnout po dalších rozšířeních základních Go Wireless sad. Přidání chytré jednotky Smart Manager do systému vám zajistí dodatečné funkce, jako jsou časovače nebo ovládání přes aplikaci a poskytne vám tak flexibilitu a klid, po kterém toužíte – ať už jste doma nebo na cestách.

Pro nejnáročnější zákazníky nabízí společnost Eaton systém xComfort, který v kombinaci se Smart Managerem zajistí veškeré funkce chytré domácnosti, které se postarají o ovládání osvětlení, žaluzií, vytápění a dokonce i váš bazén, až po simulaci vaší přítomnosti, bezpečnostní funkce při nežádoucím pohybu, zaplavení nebo požáru, měření spotřeby elektrické energie, plynu a vody a také hlasové ovládání.

 

Návrh a realizaci chytré elektroinstalace svěřte odborníkovi

Neváhejte se obrátit na certifikovaného partnera společnosti EATON v oboru chytrých elektroinstalací xComfort, který vám vysvětlí, jaké výhody systém nabízí, připraví návrh řešení, vše namontuje a nakonfiguruje systém tak, aby nejlépe vyhovoval potřebám vašeho domova. Vyhledejte odborníka ve vašem okolí a zjistěte, jak si zpříjemnit život s instalací xComfort.

Vyhledat vhodného odborníka můžete zde

EMC v instalaci

Vloženo: 30. 11. 2021