Aktuální vydání

Číslo 7/2020 vyšlo tiskem 24. 6. 2020. V elektronické verzi na webu 24. 7. 2020. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika

Hlavní článek
Nové technologie trakčního napájení 25 kV/50 Hz (2. část)

Číslo 3/2020 vyšlo tiskem 8. 6. 2020. V elektronické verzi na webu 8. 7. 2020.

Činnost odborných organizací
Oznam: LUMEN V4 2020 je zrušený
Co je nového v CIE, duben 2020

Příslušenství osvětlovacích soustav
Foxtrot jako „Master Control“ v Hotelu Breukelen
Regulátory osvětlení – řízení osvětlení na konstantní úroveň

Apple a Google spojí své síly v boji proti COVID-19

13. 4. 2020 | Tech Xplore | www.techxplore.com

Giganti na poli digitálních technologií, společnosti Apple a Google, spojí své síly v boji proti neviditelnému zabijáku v podobě pandemie onemocnění COVID-19. Zdravotnické organizace po celém světě tak budou moci využívat data z chytrých telefonů.

Nový software, jenž společnosti vyvíjí, bude využívat Bluetooth ke sledování uživatelů, kteří mohou být potenciálními přenašeči koronaviru. Podobný systém, jehož autorem je Seznam, funguje již nějaký čas také v Česku prostřednictvím aplikace Mapy.cz. Zpracovává anonymně data o historii polohy mobilního telefonu a na základě získaných informací vypočítá, jestli jste se nacházeli v blízkosti člověka pozitivně testovaného na COVID-19. Na stejném principu má fungovat nová aplikace Applu a Google, která bude k dispozici pro telefony s iOS a Androidem.

Sledování koronaviru

Veškeré citlivé informace zůstanou uloženy na jednotlivých telefonech v šifrované podobě a upozornění budou odesílána přímo příslušným zdravotnickým zařízením, aniž by k nim Apple či Google získali přístup. Bude tak zajištěna ochrana nejen uživatelů mobilních telefonů, ale rovněž potenciálně infikovaných lidí.

Celý článek na Tech Xplore

Image Credit: Apple

-jk-