Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

AMPER – efektivní způsob, jak jít naproti novým příležitostem a budoucím kontraktům

20. 2. 2014 | |

Organizátor veletrhu AMPER 2014 – společnost Terinvest Vás zve k účasti na největší odborné události v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení, která se bude konat v termínu 18. – 21. 3. 2014 na brněnském výstavišti. Veletrh svým vystavovatelům nabízí ideální prostor pro navázání nových obchodních vztahů v zemi se silným průmyslovým a lidským potenciálem.

Přípravy na 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014 jsou v plném proudu. Každým dnem pořadatelé rozšiřují portfolio národních i mezinárodních vystavovatelů, kteří budou od 18. do 21. března 2014 v halách brněnského Výstaviště prezentovat své inovace z oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace, osvětlení a zabezpečení. Vzhledem k množství dosud zpracovaných přihlášek pořadatelé očekávají přes 600 zúčastněných subjektů z více než 20 zemí světa. Veletrh AMPER 2014 nabídne špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Hala P

V největší a nejmodernější hale P brněnského výstaviště se v rámci veletrhu AMPER 2014 bude prezentovat okolo 250 významných společností spadající do nomenklaturních oborů elektroenergetika, vodiče a kabely, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, výkonová elektronika a osvětlovací technika.

Tradičními vystavovateli z oblasti elektroenergetiky, transformátorů, kabeláží, izolačních materiálů, elektroinstalační techniky a inteligentních elektroinstalací, kteří ani na letošním ročníku nebudou chybět, jsou firmy: POWER – ENERGO, ESTA, FULGUR BATTMAN, ENSTO Czech, KOČÍ – VALÁŠEK, Elpro-Energo, ELEKTROKOV ZNOJMO, SILENT – CZECH, LABARA, TOP CENTRUM - JAROSLAV NOVÁK, PZK BRNO, KLAUKE z. NITSCH, ELEMAN, OBZOR, výrobní družstvo Zlín, Arkys, KOPOS KOLÍN, GHV Trading, ELFIS, ZPA Smart Energy, OSMONT a ELEKTROSVIT Svatobořice.

Obor Pohony, výkonová elektronika, napájecí soustavy sice nepatří k největším, avšak svou kvalitou si každoročně udržuje své místo v rámci veletrhu AMPER. Jelikož důsledky krize byly patrné i na tomto trhu, je velmi potěšitelné, že bylo zaznamenáno meziroční navýšení výstavní plochy v tomto oboru zhruba o 11%. Mezi stálé vystavovatele v rámci tohoto oboru patří významné české a slovenské společnosti jako ČKD Elektrotechnika, Vacon, Elektropohony a NES Nová Dubnica.

Své místo na veletrhu AMPER, v hale P, má i odvětví osvětlovací techniky - světelné zdroje, svítidla a přístroje, příslušenství a služby v oblasti osvětlení. Počet společností z oboru osvětlení a velikosti jejich výstavní plochy se každým rokem navyšují, příkladem je i účast společnosti RestoreOne, která oproti své premiérové účasti na minulém ročníku veletrhu, navyšuje výstavní plochu o 100%. Společnost RestoreOne se zaměřuje na oblast energetických projektů, speciálně pak na problematiku fotovoltaických elektráren a využití LED světelných zdrojů v komerčním prostředí. Dalšími vystavujícími společnostmi jsou A – solutions, ELEKTRO - LUMEN, ELSTAV lighting, GRUPA MAROX, OSMONT, TRON ELEKTRONICKÉ SOUČÁSTKY a další. Největší vystavní plochu o celkové výši 155 m2 bude zabírat společnost ELKOV elektro - specializovaný velkoobchod s elektromateriálem a svítidly, který má na území ČR síť třinácti prodejních skladů.

Jako obvykle se představí firmy ABB, PHOENIX CONTACT, WAGO ELEKTRO, GHV Traiding, Tritón Pardubice, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, LAPP KABEL a další.

HALA V

V hale V se návštěvníci budou moci seznámit s aktuálními příležitostmi a trendy v oborech automatizace, měření a regulace. V hojném počtu zde bude zastoupená technika pro automatizaci, řízení a regulaci, programovatelné automaty (PLC) a jejich příslušenství, mikrosystémy, roboty, automaty a manipulátory, platební a pokladní systémy a jiné.

V sektoru automatizace jsou zastoupena zvučná jména firem jako AutoCont Control Systems - společnost se zaměřením na dodávky výpočetní techniky, BECKHOFF Automation pro Českou republiku a Slovensko, ifm electronic - přední výrobce komponentů pro průmyslovou automatizaci. Dále se představí společnosti: BALLUFF CZ, BLUMENBECKER PRAG, ELVAC, AXIMA, Endress+Hauser Czech, Mitsubishi Electric Europe, Moravské přístroje, Murreletronik CZ, SICK, EUCHNER electric, Rockwell Automation, TECON, TURCK, OMRON či nováček na trhu, i na samotném veletrhu, firma Pilz Czech. Z oboru měřicí techniky se tradičně přihlásila společnost "TMV SS", BLUE PANTHER, GMC - měřicí technika, H TEST, Micronix, National Instruments, ROHDE & Schwarz – Praha, Seba - Dynatronic CZ, Metra Blansko, TR instruments a nově pak společnost APOS BLANSKO.

Speciální sekce na veletrhu AMPER 2014 bude věnována společnostem z oblasti zabezpečovací techniky. Novinky představí tradiční český výrobce produktů elektronického zabezpečení budov JABLOTRON ALARMS. JABLOTRON patří od začátku k pravidelným vystavovatelům a několikrát si odnesl i hlavní cenu o nejpřínosnější exponát veletrhu Zlatý AMPER. V rámci veletrhu AMPER se po několikaleté pauze představí česká společnost EUROALARM. Jako přední tuzemský dovozce a velkoobchod se zabezpečovací technikou se kromě dvacetileté tradice může pyšnit největší prodejní a servisní sítí ve svém oboru v České republice. Na letošní výstavě bude Euroalarm mimo jiné prezentovat novinky v oboru kamerové techniky od světové špičky, firmy Hikvision. Mezi další významné představitele tohoto oboru patří společnosti ASM, Comfis, FLAJZAR, KPZ electronics a TSS GROUP.

Vyšší počet vystavovatelů zaznamenává i sektor Informační a komunikační technologie, který na letošním veletrhu bude zastupovat zhruba 40 firem. Nováčkem mezi vystavovateli bude například společnost Eset - přední dodavatel antivirových řešení, mForce - dodavatel firemních mobilních aplikací, INTV - specialista v oblasti satelitní komunikace a další. Obor informačních a komunikačních technologií bude mít také bohatý odborný doprovodný program, v rámci kterého můžete například navštívit seminář na téma Podpora rozvoje ICT průmyslu na období 2014 +, který organizuje Czech ICT Alliance, CzechInvest a Česká kosmická kancelář.

Hala F a Fórum OPTONIKA

Moderní hala F brněnského výstaviště situovaná mezi halami P a V nabídne návštěvníkům atraktivní expozice firem z oborů Elektronických součástek a modulů, Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl a Optické a fotonické techniky. Již tradičně se představí společnosti HARTING, SENO, Komax, FISCHER Elektronic a mnoho dalších. Veletrh AMPER zažije i jedno krásné výročí. Pravidelný vystavovatel, spol. THONAUER oslaví již patnáct let své činnosti.

Návštěvníci, kteří se zajímají o výrobní zařízení pro elektroprůmysl, budou v letošním roce také spokojení, protože k pravidelným vystavovatelům jako jsou například MP ELEKTRONIK TECHNOLOGIE, PBT Rožnov p. R. a Amtech, se připojí i několik nových vystavovatelů, mezi nimi i mezinárodní společnost EFD Nordson, a společně vytvoří nejsilnější obsazení tohoto oboru za poslední tři roky.

Optická a fotonická technika, která se představuje již tradičně pod názvem OPTONIKA, na letošním ročníku také posílí. Novým vystavovatelem je společnost TRUMPF, která se představí s laserovou technologií pro popisování nejrůznějších materiálů. Kromě toho se můžete těšit na tradiční vystavovatele tohoto oboru, kteří se budou podílet na velkolepé atmosféře letošního veletrhu.

V rámci OPTONIKY je pro Vás připraven další ročník Fóra OPTONIKA. Tato veleúspěšná odborná akce je pro Vás připravena s maximální pečlivostí a odborností naším odborným partnerem ČESKOU A SLOVESKOU SPOLEČNOSTÍ PRO FOTONIKU. Témata z relevantních oblastí optiky a fotoniky Vám budou přednášet přední odborníci z České a Slovenské Republiky. Přednáškový sál Fóra OPTONIKA je umístěn na stejném místě jako v loňském roce v hale F na stánku F 2.19.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Neodmyslitelnou součástí veletrhu AMPER 2014 je kvalitní doprovodný program tvořený odbornými přednáškami, semináři, konferencemi, specializovanými
fóry a setkáními. Pro letošní ročník se počet těchto vzdělávacích akcí ještě zvýšil – návštěvníci nejen z řad odborné veřejnosti mají možnost zapojit do více jak 35 tematicky zaměřených akcí pod vedením více jak 70 přednášejících. Témata seminářů se budou dotýkat bezpečnosti v automatizaci, požární bezpečnosti, budoucnosti v energetice a elektronice, perspektiv v automatizaci, ostrovním, hybridním a free grid řešením, modernizaci měst a obcí, inteligentních budov a osvětlení, plošným spojům, elektronickým součástkám a elektromobilitě. Větší důraz byl kladen na přípravu seminářů z oboru ICT a OPTONIKY, které představí současné moderní trendy, metody a výzvy v těchto oborech na samostatných scénách ICT a OPTONIKA FÓRUM.

ZLATÝ AMPER – soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu

Speciální pozornosti se na veletrhu AMPER 2014 dostane exponátům přihlášených do již tradiční soutěže ZLATÝ AMPER. Jde o soutěž o nejpřínosnější exponáty veletrhu, které svými parametry reflektují současné trendy v oboru. Přihlášené exponáty hodnotí odborná komise, kterou tvoří mimo jiné odborníci z ČVUT Praha, VUT Brno, ZČU Plzeň, VŠB-TU Ostrava, SAV a EZÚ Praha s předsedou komise Prof. Ing. Radimír Vrbou, CSc. Na základě tohoto hodnocení komise udělí až 5 ocenění ZLATÝ AMPER a 5 čestných uznání. Slavnostní předávání ocenění „technickým zázrakům“ ZLATÝ AMPER 2014, proběhne na slavnostním večeru v první veletržní den - ocenění i nominovaní vystavovatelé tak budou mít možnost využít svého úspěchu v době největší koncentrace cílových skupin na veletrhu a dostane se jim i vyšší podpory ze strany pořadatele a mediálních partnerů veletrhu AMPER 2014.

AMPER FÓRUM – živé zpravodajství z veletrhu AMPER 2014

Redakce portálu Elektrika.tv bude na veletrhu AMPER 2014 pokračovat ve svém živém vysílání na mediální scéně AMPER FÓRUM 2014, kde ve spolupráci s pořádající společností TERINVEST a šéfredaktory renomovaných odborných časopisů přinese živé diskuse na aktuální témata v oboru, rozhovory o exponátech a službách veletrhu AMPER 2014, pohledy na veletrh očima návštěvníků, studentů, vystavovatelů, novinářů, ale také pořadatelů. Živé vysílání AMPER FÓRUM je svým rozsahem v oblasti výstavnictví v Evropě zcela jedinečné – na jeho přípravě se podílí více jak 30ti členný zpravodajský tým, který zajistí přes 32 hodin živého vysílání z veletrhu AMPER 2014. Všechny záznamy budou distribuovány na známý informační kanál Elektrika.TV/live a souběžně probíhat na webových stránkách:www.amper.cz, www.fccpublic.cz, www.allforpower.cz, www.hybrid.cz/, www.prumyslovaautomatizace.com.

Celá událost se odehraje v pavilonu P, stánku č. P 2.22.

AMPER MOTION – přehlídka budoucnosti v elektromobilitě

Letošní AMPER MOTION nám tak jako minulý rok představí nejnovější trendy z oblasti elektromobility. Jedním z jejích hlavních podporovatelů v rámci ČR je již tradičně společnost ČEZ, která vystaví svá vozidla s čistě elektrickým pohonem. Moderní řešení pro elektromobilitu jsou velmi pestrá a pokrývají širokou škálu dopravních prostředků od elektrokola, užitková vozidla až po infrastrukturu, která je nedílnou součástí tohoto oboru. V rámci projektu tak veřejnost bude mít možnost seznámit se s různými způsoby nabíjení, standardy a technickým využitím v praxi. Z kategorie menších užitkových elektrovozů budou zastoupeny menší elektromobily vhodné pro samosprávu, úpravu parků, odpadové hospodářství apod.

Projekty KONTAKT-KONTRAKT a JOB FAIR premiérově na veletrhu AMPER

Ať jste návštěvník nebo vystavovatel, máte jedinečnou příležitost zapojit se do dvoudenního mezinárodního setkání Kontakt-Kontrakt, či navazujícího dvoudenního veletrhu pracovních příležitostí JobFair. V tuto chvíli je na projekt Kontakt – Kontrakt registrováno již přes 190 účastníků ze 7 zemí. Regionální hospodářská komora Brno, jako hlavní organizátor akce, při přípravě spolupracuje s 3 českými partnery a 31 zahraničními partnery. Po celé dva dny konání akce, tj. od 18 – 19. 3. 2014 budou v hale V probíhat obchodní schůzky s předem vybranými partnery, takže akce svým účastníkům garantuje maximální efekt při minimálních nákladech a začínajícím exportérům nabízí ověření jejich konkurenceschopnosti pro vstup na mezinárodní trh. Po skončení projektu K+K volně navazuje JobFair, veletrh zaměřený na nabídku pracovních příležitostí, brigád, stáží a trainee programů pro absolventy technických středních a vysokých škol. Veletrh AMPER se každoročně těší vysokému zájmu studentů a JobFair je ideálním místem pro oslovení mladých lidí, kteří v budoucnu mohou najít uplatnění ve Vaší společnosti.

Veletrh AMPER 2014 se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR a za aktivní spolupráce desítek mediálních a odborných partnerů a dalších významných institucí.

 

Více informací naleznete na

www.amper.cz
Terinvest, spol s r.o., Bruselská 266/14,
120 00 Praha 2
tel: +420 221 992 144, +420 724 612 057
email: amper@terinvest.com