Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 20. 1. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 2. 2020. 

Téma: Elektrotechnologie; Materiály pro elektrotechniku; Nářadí, nástroje a pomůcky

Hlavní článek
Využití mHealth technologií pro automatizovaný sběr a přenos dat pacientů s diabetem

Číslo 6/2019 vyšlo tiskem 9. 12. 2019. V elektronické verzi na webu 9. 1. 2020.

Činnost odborných organizací
Svetelnotechnická konferencia Vyšehradských krajín LUMEN V4 2020 – 1. oznámenie
23. mezinárodní konference SVĚTLO – LIGHT 2019
56. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení v Plzni
Co je nového v CIE

Osvětlení interiérů
Halla osvětlila nové kanceláře Booking.com v centru Prahy

Aktuality

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

FOR CITY 2020: Inovace pro města, obce i regiony Jaká inovativní řešení, která pomocí moderních technologií zvýší kvalitu života obyvatel…

Více aktualit

Amper 2019 – největší elektrotechnická událost roku

07.03.2019 | Ing. Josef Košťál | redakce ELEKTRO | www.eel.cz

Každoročně se v březnových dnech upírají zraky všech pravověrných elektrotechniků na největší a neprestižnější událost roku – veletrh AMPER. Ten letošní v pořadí 27. ročník se koná na brněnském výstavišti od úterý 19. do pátku 22. března 2019.

Veletrh Amper představuje více než čtvrtstoletí úspěšné propagace elektrotechniky a podpory podnikání v tomto významném průmyslovém sektoru. Jeho počátky sahají až 90. let 20. století (1993) a jsou spojeny s pražským Palácem kultury a následně s veletržním areálem na Strahově, kde se Amper konal od roku 1996 do roku 1999. S přibývajícím počtem vystavovatelů a zvyšujícími se nároky na kvalitu veletržních služeb se Amper přesunul do holešovického výstaviště v Praze a poté do PVA v pražských Letňanech. V roce 2011 byl Amper poprvé pořádán na Výstavišti v Brně. Spojením jednoho z nejvýznamnějších a nejlépe fungujících výstavišť ve střední Evropě a největšího elektrotechnického veletrhu v Česku získal Amper zcela nový rozměr, a to jak formálně, tak obsahově. Letos se očekává na 40 000 návštěvníků, 600 vystavovatelů z 26 zemí světa.


Obr. 1. Na tiskové konferenci k veletrhu Amper
(včele vlevo Jiří Šviga, Terinvest, vpravo Jiří Kuliš, Veletrhy Brno)

Tradiční a nedílnou součástí veletrhu Amper se stal také bohatý doprovodný program, zahrnující odborné konference, semináře, školení i workshopy aj. Nejinak je tomu i letos, kdy mají zájemci možnost zúčastnit se tematicky i obsahově zajímavých akcí.


Obr. 2. Tematické obsazení výstavních hal

Upoutávka na doprovodný program veletrhu Amper 2019

Tematické akce

ZLATÝ AMPER 2019
Tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu. Soutěž je určena pro exponáty prezentované na mezinárodním veletrhu Amper 2019, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru. Dalšími kritérii hodnocení přihlášených exponátů jsou technická a technologická úroveň, originalita řešení, bezpečnost a uživatelský komfort exponátu nebo také možnosti zajištění servisu a náhradních dílů, ekologické parametry a celková úroveň prezentace exponátu. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 19. března 2019 od 17.30 h v Konferenčním sále P1. 

Největší přehlídka elektromobility v České republice
AMPER MOTION je každoročně významným doprovodným programem veletrhu Amper se zaměřením na dynamicky se rozvíjející oblast elektromobility. Pro návštěvníky velice atraktivní přehlídka nejnovějších elektrických a hybridních dopravních prostředků a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily. Přijďte si prohlédnout, anebo rovnou otestovat jízdní vlastnosti všech vystavených novinek!

Prezentace nových a začínajících firem
AMPER START UP umožňuje novým a začínajícím firmám prezentovat se na výstavní ploše bez nutnosti nákladné investice. Na společné expozici se vedle sebe představí společnosti s různým nomenklaturním zařazením, ale jedním společným jmenovatelem – odvahou a chutí prosadit se s novou vizí. Návštěvníci se tak mohou těšit na flexibilní modulární systém pro stacionární ukládání elektřiny s vysokou účinností, na univerzální softwarové řešení Open Cloud Smartware umožňující integraci chytrých zařízení různých výrobců do jednoho centrálního ekosystému nebo na cloudový systém s názvem Docházka GIRITON, který slouží pro evidenci docházky, služebních cest, plánování směn a vykazování práce na jednotlivých projektech.

AMPER Smart City 2019
Koncepce chytrého města (smart city) se snaží maximálně využít moderní technologie s cílem zvýšit kvalitu života ve městě. Fungování smart city je založeno na synergiích činností spojených s inteligentní energetikou (smart grids), systémy inteligentních budov, systémy inteligentního řízení osvětlení, e-mobilitou a dalšími principy vedoucí k efektivnímu využití energie a zdrojů. Veletrh Amper se tak stává ideálním místem k efektivní prezentaci a propagaci novinek vystavovatelů z oblasti smart city a zároveň prostorem k odborné diskuzi. Součástí AMPER SMART CITY 2019 je konference Smart City v praxi IV.

Vzdělávání – přednášky a semináře
Amper 2019 nabízí návštěvníkům bohatý přednáškový program po celou dobu trvání veletrhu, takže si jistě může každý vybrat své oblíbené téma.


Obr. 3. Bohatý doprovodný program veletrhu Amper – momentka z konference
FCC PUBLIC 
Perspektivy e-mobility X

Více informací o seminářích, které se konají v rámci doprovodného programu elektrotechnického veletrhu Amper 2019, lze získat na webových stránkách:
www.amper.cz/amper-2019/prednasky-a-seminare-2019.html

 

[foto a text s využitím tiskových materiálů Terinvest: Kl.]