Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 8-9/2019 vyšlo tiskem 3. 9. 2019. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Elektrotechnika v průmyslu; 61. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Hlavní článek
Proudové chrániče – přehled a použití

Číslo 5/2019 vyšlo tiskem 16. 9. 2019. V elektronické verzi na webu ihned.

Činnost odborných organizací
Mezinárodní konference SVĚTLO 2019 – 6. oznámení
Zúčastnili sme sa kongresu Medzinárodnej komisie pre osvetlenie CIE 2019 vo Washingtone
Odborný seminár SLOVALUX 2019

Veletrhy a výstavy
Inspirujte se boho stylem i designem Dálného východu na podzimním veletrhu FOR INTERIOR

Aktuality

ČEPS, a.s., v prvním pololetí vykázala zisk 2,3 mld., investovat bude do rozvoje soustavy Akciová společnost ČEPS uzavřela první polovinu roku 2019 se ziskem před zdaněním v…

ČEPS dokončila zaústění nejdelšího vedení zvn Společnost ČEPS dokončila realizaci zaústění nejdelšího vedení zvn v ČR V413, spojujícího…

Cenu Architekt roku 2019 získal český architekt Stanislav Fiala Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku…

VACON® drives zajišťují maximální provozuschopnost v největších ocelárnách v České republice Zřídkakdy je spolehlivá doba provozu tak kritická, jako při kontilití v ocelárnách. Aby…

Více aktualit

Amper 2019 – největší elektrotechnická událost roku

07.03.2019 | Ing. Josef Košťál | redakce ELEKTRO | www.eel.cz

Každoročně se v březnových dnech upírají zraky všech pravověrných elektrotechniků na největší a neprestižnější událost roku – veletrh AMPER. Ten letošní v pořadí 27. ročník se koná na brněnském výstavišti od úterý 19. do pátku 22. března 2019.

Veletrh Amper představuje více než čtvrtstoletí úspěšné propagace elektrotechniky a podpory podnikání v tomto významném průmyslovém sektoru. Jeho počátky sahají až 90. let 20. století (1993) a jsou spojeny s pražským Palácem kultury a následně s veletržním areálem na Strahově, kde se Amper konal od roku 1996 do roku 1999. S přibývajícím počtem vystavovatelů a zvyšujícími se nároky na kvalitu veletržních služeb se Amper přesunul do holešovického výstaviště v Praze a poté do PVA v pražských Letňanech. V roce 2011 byl Amper poprvé pořádán na Výstavišti v Brně. Spojením jednoho z nejvýznamnějších a nejlépe fungujících výstavišť ve střední Evropě a největšího elektrotechnického veletrhu v Česku získal Amper zcela nový rozměr, a to jak formálně, tak obsahově. Letos se očekává na 40 000 návštěvníků, 600 vystavovatelů z 26 zemí světa.


Obr. 1. Na tiskové konferenci k veletrhu Amper
(včele vlevo Jiří Šviga, Terinvest, vpravo Jiří Kuliš, Veletrhy Brno)

Tradiční a nedílnou součástí veletrhu Amper se stal také bohatý doprovodný program, zahrnující odborné konference, semináře, školení i workshopy aj. Nejinak je tomu i letos, kdy mají zájemci možnost zúčastnit se tematicky i obsahově zajímavých akcí.


Obr. 2. Tematické obsazení výstavních hal

Upoutávka na doprovodný program veletrhu Amper 2019

Tematické akce

ZLATÝ AMPER 2019
Tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu. Soutěž je určena pro exponáty prezentované na mezinárodním veletrhu Amper 2019, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru. Dalšími kritérii hodnocení přihlášených exponátů jsou technická a technologická úroveň, originalita řešení, bezpečnost a uživatelský komfort exponátu nebo také možnosti zajištění servisu a náhradních dílů, ekologické parametry a celková úroveň prezentace exponátu. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 19. března 2019 od 17.30 h v Konferenčním sále P1. 

Největší přehlídka elektromobility v České republice
AMPER MOTION je každoročně významným doprovodným programem veletrhu Amper se zaměřením na dynamicky se rozvíjející oblast elektromobility. Pro návštěvníky velice atraktivní přehlídka nejnovějších elektrických a hybridních dopravních prostředků a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily. Přijďte si prohlédnout, anebo rovnou otestovat jízdní vlastnosti všech vystavených novinek!

Prezentace nových a začínajících firem
AMPER START UP umožňuje novým a začínajícím firmám prezentovat se na výstavní ploše bez nutnosti nákladné investice. Na společné expozici se vedle sebe představí společnosti s různým nomenklaturním zařazením, ale jedním společným jmenovatelem – odvahou a chutí prosadit se s novou vizí. Návštěvníci se tak mohou těšit na flexibilní modulární systém pro stacionární ukládání elektřiny s vysokou účinností, na univerzální softwarové řešení Open Cloud Smartware umožňující integraci chytrých zařízení různých výrobců do jednoho centrálního ekosystému nebo na cloudový systém s názvem Docházka GIRITON, který slouží pro evidenci docházky, služebních cest, plánování směn a vykazování práce na jednotlivých projektech.

AMPER Smart City 2019
Koncepce chytrého města (smart city) se snaží maximálně využít moderní technologie s cílem zvýšit kvalitu života ve městě. Fungování smart city je založeno na synergiích činností spojených s inteligentní energetikou (smart grids), systémy inteligentních budov, systémy inteligentního řízení osvětlení, e-mobilitou a dalšími principy vedoucí k efektivnímu využití energie a zdrojů. Veletrh Amper se tak stává ideálním místem k efektivní prezentaci a propagaci novinek vystavovatelů z oblasti smart city a zároveň prostorem k odborné diskuzi. Součástí AMPER SMART CITY 2019 je konference Smart City v praxi IV.

Vzdělávání – přednášky a semináře
Amper 2019 nabízí návštěvníkům bohatý přednáškový program po celou dobu trvání veletrhu, takže si jistě může každý vybrat své oblíbené téma.


Obr. 3. Bohatý doprovodný program veletrhu Amper – momentka z konference
FCC PUBLIC 
Perspektivy e-mobility X

Více informací o seminářích, které se konají v rámci doprovodného programu elektrotechnického veletrhu Amper 2019, lze získat na webových stránkách:
www.amper.cz/amper-2019/prednasky-a-seminare-2019.html

 

[foto a text s využitím tiskových materiálů Terinvest: Kl.]