Aktuální vydání

Číslo 5/2021 vyšlo tiskem 5. 5. 2021. V elektronické verzi na webu 31. 5. 2021. 

Téma: Elektrotechnika v roce 2021; Software pro projektování a řízení

Hlavní článek
Jak postupovat po zrušení řazení prostor z hlediska nebezpečí úrazu elektrickým proudem a jak se vypořádat s vnějšími vlivy

Číslo 2/2021 vyšlo tiskem
9. 4. 2021. V elektronické verzi na webu 19. 4. 2021.

Denní světlo
Denné osvetlenie novostavby telocvične pomocou GLASSFLOOR

Příslušenství osvětlovacích soustav
DALI LINK – inteligentní a ekonomické řízení osvětlení pro samostatné místnosti
Napájecí zdroje LED s bezdrátovým rozhraním v nabídce MEAN WELL

Adidas uvede na trh běžecké boty vyrobené robotem

14. 4. 2021 | IEEE Spectrum | spectrum.ieee.org

Sportovní obuv je pro každého profesionálního atleta esenciálním prostředkem pro dosahování maximálních výkonů. Běžecká obuv budoucnosti tak bude muset být navržena speciálně pro potřeby každého atleta.

Tuto vizi propaguje společnost Adidas v rámci svého projektu Futurecraft.Strung, jehož kořeny sahají do roku 2016. Tehdy začaly první práce na propojení 3D tisku s robotickou automatizací a vytvoření unikátních běžeckých bot. Základem bot je 3D tištěná podrážka, kterou následně převezme robot a pomocí až 2000 samostatných vláken snová horní část boty.

Boty Adidas

Design běžecké obuvi vychází ze studia pohybu nohou běžce při běhu. Veškeré informace jsou nahrány do systému, který vytvoří detailní model. Obrovskou výhodou této metody je rychlá a precizní produkce obuvi v porovnání s ruční výrobou. Dle vyjádření Adidasu lze jeden pár bot vyrobit za 90 minut. Do konce roku, kdy je plánováno uvedení takto vyráběné obuvi na trh, by mělo být možné vyrobit pár bot během několika minut.

Celý článek na IEEE Spectrum

Image Credit: Adidas

-jk-