časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 3/2020 vyšlo tiskem
8. 6. 2020. V elektronické verzi na webu 8. 7. 2020.

Činnost odborných organizací
Oznam: LUMEN V4 2020 je zrušený
Co je nového v CIE, duben 2020

Příslušenství osvětlovacích soustav
Foxtrot jako „Master Control“ v Hotelu Breukelen
Regulátory osvětlení – řízení osvětlení na konstantní úroveň

Veletrhy interiérů, designu a umění TENDENCE

|

číslo 3/2002

Veletrhy interiérů, designu a umění TENDENCE

Na začátku podzimu mají zájemci opět příležitost navštívit veletrhy interiéru, designu a umění Tendence. I letos bude místem vzájemného setkání architektů, designérů, projektantů, investorů, výrobců i obchodníků Pražský veletržní areál Letňany. Pod názvem Tendence 2002 se zde ve dnech 3. až 6. října uskuteční ucelená přehlídka oborově blízkých veletrhů, jejímž pořadatelem je veletržní správa Terinvest.

Obr. 1.

Pilířem projektu je sedmý veletrh nábytku a vybavení interiérů PROFI-INTERIÉRY spolu se sekcí TOP DESIGN, představující nové trendy v nábytkářství, ale i v užitém umění. Stejnojmenná soutěž TOP DESIGN se každoročně koná v odborné spolupráci s Design centrem ČR. Jejím cílem je umožnit výběr vynikajících interiérových zařizovacích předmětů z produkce českých a zahraničních výrobců.

Na Profi-Interiéry navazuje jedenáctý mezinárodní veletrh skla, porcelánu a keramiky SILICIUM BOHEMICA.

Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout ukázky sklářské a keramické výroby nebo nové kolekce bižuterie. Odborníkům je určena prezentace firem z oboru sklářských technologií s nabídkou surovin, strojů, zařízení a nářadí pro sklářskou a keramickou výrobu. Nabídka zastoupených firem obsahuje především křišťálové sklo, olovnatý křišťál, osvětlovací sklo, keramiku a užitkový i ozdobný porcelán. Návštěvníci se opět setkají s tvorbou účastníků prestižní soutěže Studentský design, pořádané ve spolupráci s Design centrem ČR, o kterou je tradičně velký zájem. Svůj um v oboru skla a keramiky letos předvede na padesát soutěžících. Cílem soutěže je obohacení veletrhu SIBO 2002 o nekomerční akci, sloužící k podpoře mladých českých designérů – studentů odborných škol.

Obr. 2.

Veletržní nabídku završuje třetí prodejní výstava výtvarného umění ART EXPO 2002, nabízející kvalitní fórum pro milovníky umění a uměleckých řemesel. Reprezentativní přehlídka zajímavých projektů a výtvarných děl čerpá z nejrůznějších oborů umělecké činnosti a v nápaditých expozicích jistě upoutá nejednoho návštěvníka. Pro nekomerční část výstavy jsou připraveny zajímavé prezentace Českého muzea výtvarných umění a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Obec architektů bude zastoupena výběrem z letošní soutěže o udělení výroční ceny Grand Prix 2002. Kolekci Nejkrásnější česká kniha 2001 na výstavě představí Památník národního písemnictví v Praze. Na výstavě se stejně jako v loňském roce bude možné setkat i s nabídkou soukromých galerií. Poprvé se na veletrhu představí Moravská gobelínová manufaktura z Valašského Meziříčí, která úspěšně spolupracuje s mnoha výtvarnými umělci a jejich „netextilní“ výtvarné projevy transponuje do struktury tapiserie. Prostor k prezentaci tradičně využívají také posluchači odborných uměleckých škol.

Obr. 3.

Záštitu nad veletrhy Tendence 2002 převzala Hospodářská komora ČR, Hospodářská komora hl. m. Prahy a ministerstvo průmyslu a obchodu. Garanci poskytly Design centrum ČR a Obec architektů, jež plní také roli poradců v rámci odborných soutěží. Garanty veletrhu Silicium Bohemica jsou Česká sklářská společnost, Silikátový svaz a Svaz výrobců bižuterie. Prodejní výstava výtvarného umění Art expo vstupuje do třetího ročníku pod záštitou ministerstva kultury, s odbornou garancí Českého muzea výtvarných umění v Praze a ve spolupráci s Centrem současného umění, Uměleckoprůmyslovým muzeem, Unií výtvarných umělců a ministerstvem školství. Cílem zmiňovaného veletrhu je oslovit každého, kdo si klade otázku, jak se aktuální trendy odrážejí v tvorbě interiérů a jak ovlivňují kulturu bydlení a životní styl člověka.

Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni k prohlídce veletrhů interiérů, designu a umění TENDENCE 2002, které nabízejí inspiraci pro soukromé i veřejné prostory, výhodné veletržní ceny, odborné poradenství a množství doprovodných akcí.

Aktuální informace jsou pro připraveny na http://www.terinvest.com

Terinvest s. r. o.
tel.: 221 992 123
fax: 221 992 149
e-mail: tendence@terinvest.com