Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2017 vyšlo tiskem
7. 2. 2017. V elektronické verzi na webu od 7. 3. 2017.

Veletrhy a výstavy
Pozvánka na výstavu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE 2017 

Architekturní a scénické osvětlení
Světelný design v kostce – Část 28
Osvětlení spiegeltentu a jeho specifika

Aktuality

Kurz osvětlovací techniky XXXIII – 1. oznámení Česká společnost pro osvětlování, regionální skupina Ostrava, a VŠB – Technická…

Konferencia SVETLO 2017 – 1. oznámenie Slovenská svetelnotechnická spoločnosť a Česká společnost pro osvětlování vás pozývajú na…

Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a…

Jak se bydlí v pasivních domech, řeknou jejich majitelé na veletrhu FOR PASIV Další ročník veletrhu FOR PASIV, který je zaměřený na projektování a výstavbu…

Více aktualit

Veletrhy interiérů, designu a umění TENDENCE

číslo 3/2002

Veletrhy interiérů, designu a umění TENDENCE

Na začátku podzimu mají zájemci opět příležitost navštívit veletrhy interiéru, designu a umění Tendence. I letos bude místem vzájemného setkání architektů, designérů, projektantů, investorů, výrobců i obchodníků Pražský veletržní areál Letňany. Pod názvem Tendence 2002 se zde ve dnech 3. až 6. října uskuteční ucelená přehlídka oborově blízkých veletrhů, jejímž pořadatelem je veletržní správa Terinvest.

Obr. 1.

Pilířem projektu je sedmý veletrh nábytku a vybavení interiérů PROFI-INTERIÉRY spolu se sekcí TOP DESIGN, představující nové trendy v nábytkářství, ale i v užitém umění. Stejnojmenná soutěž TOP DESIGN se každoročně koná v odborné spolupráci s Design centrem ČR. Jejím cílem je umožnit výběr vynikajících interiérových zařizovacích předmětů z produkce českých a zahraničních výrobců.

Na Profi-Interiéry navazuje jedenáctý mezinárodní veletrh skla, porcelánu a keramiky SILICIUM BOHEMICA.

Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout ukázky sklářské a keramické výroby nebo nové kolekce bižuterie. Odborníkům je určena prezentace firem z oboru sklářských technologií s nabídkou surovin, strojů, zařízení a nářadí pro sklářskou a keramickou výrobu. Nabídka zastoupených firem obsahuje především křišťálové sklo, olovnatý křišťál, osvětlovací sklo, keramiku a užitkový i ozdobný porcelán. Návštěvníci se opět setkají s tvorbou účastníků prestižní soutěže Studentský design, pořádané ve spolupráci s Design centrem ČR, o kterou je tradičně velký zájem. Svůj um v oboru skla a keramiky letos předvede na padesát soutěžících. Cílem soutěže je obohacení veletrhu SIBO 2002 o nekomerční akci, sloužící k podpoře mladých českých designérů – studentů odborných škol.

Obr. 2.

Veletržní nabídku završuje třetí prodejní výstava výtvarného umění ART EXPO 2002, nabízející kvalitní fórum pro milovníky umění a uměleckých řemesel. Reprezentativní přehlídka zajímavých projektů a výtvarných děl čerpá z nejrůznějších oborů umělecké činnosti a v nápaditých expozicích jistě upoutá nejednoho návštěvníka. Pro nekomerční část výstavy jsou připraveny zajímavé prezentace Českého muzea výtvarných umění a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Obec architektů bude zastoupena výběrem z letošní soutěže o udělení výroční ceny Grand Prix 2002. Kolekci Nejkrásnější česká kniha 2001 na výstavě představí Památník národního písemnictví v Praze. Na výstavě se stejně jako v loňském roce bude možné setkat i s nabídkou soukromých galerií. Poprvé se na veletrhu představí Moravská gobelínová manufaktura z Valašského Meziříčí, která úspěšně spolupracuje s mnoha výtvarnými umělci a jejich „netextilní“ výtvarné projevy transponuje do struktury tapiserie. Prostor k prezentaci tradičně využívají také posluchači odborných uměleckých škol.

Obr. 3.

Záštitu nad veletrhy Tendence 2002 převzala Hospodářská komora ČR, Hospodářská komora hl. m. Prahy a ministerstvo průmyslu a obchodu. Garanci poskytly Design centrum ČR a Obec architektů, jež plní také roli poradců v rámci odborných soutěží. Garanty veletrhu Silicium Bohemica jsou Česká sklářská společnost, Silikátový svaz a Svaz výrobců bižuterie. Prodejní výstava výtvarného umění Art expo vstupuje do třetího ročníku pod záštitou ministerstva kultury, s odbornou garancí Českého muzea výtvarných umění v Praze a ve spolupráci s Centrem současného umění, Uměleckoprůmyslovým muzeem, Unií výtvarných umělců a ministerstvem školství. Cílem zmiňovaného veletrhu je oslovit každého, kdo si klade otázku, jak se aktuální trendy odrážejí v tvorbě interiérů a jak ovlivňují kulturu bydlení a životní styl člověka.

Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni k prohlídce veletrhů interiérů, designu a umění TENDENCE 2002, které nabízejí inspiraci pro soukromé i veřejné prostory, výhodné veletržní ceny, odborné poradenství a množství doprovodných akcí.

Aktuální informace jsou pro připraveny na http://www.terinvest.com

Terinvest s. r. o.
tel.: 221 992 123
fax: 221 992 149
e-mail: tendence@terinvest.com