časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

TREVOS nabízí řešení pro efektivní dezinfekci vzduchu, vody a povrchů

TREVOS, a. s. | www.trevos.cz

Společnost TREVOS, a. s., reagovala na vzniklou situaci během pandemie covidu-19 a uvedla na trh germicidní UV-C zářiče, které k dezinfikování vzduchu, vody a povrchů využívají krátkovlnné ultrafialové záření 254 nm. Toto záření má schopnost ničit škodlivé mikroorganismy – viry, bakterie nebo plísně.

Obr. 1. Přisazený zářič ST UV-C
Obr. 1. Přisazený zářič ST UV-C

Zářiče ST UV-C jsou nabízeny ve dvou provedeních, a to jako přisazené na strop či stěnu nebo jako mobilní s pojízdným stojanem.

Zářiče jsou vhodné zejména pro zdravotnictví a potravinářský průmysl. Další oblasti použití jsou uvedeny v tab. 1.

Tab. 1. Oblasti použití UV-C zářičů

Přisazený zářič ST UV-C je na přání zákazníka dodáván s časovým spínačem a je nabízen s příkony 30 a 36 W (obr. 1). Těleso svítidla je buď hliníkové, nebo z plechu z korozivzdorné oceli.

Mobilní varianta (obr. 2) se dodává se dvěma zářiči v mobilním stojanu. Podobně jako přisazená verze je i tato o příkonech 2× 30 W nebo 2× 36 W. Stojan je osazen kolečky se zajištěním proti pohybu. Je tedy umožněna snadná manipulace. Stojan může být vyroben z plechu z korozivzdorné oceli (tělesa zářičů jsou též z plechu z korozivzdorné oceli) nebo z pozinku (tělesa zářičů jsou z hliníku). Na stojanu je vždy umístěn časovač k nastavení doby provozu (od 1 s).

Obr. 2. Mobilní zářič ST MOBILE UV-C
Obr. 2. Mobilní zářič ST MOBILE UV-C

Výhody

Zákazníci získají efektivní, ekologickou a nechemickou alternativu čištění.

Zářič může každou noc svítit v zasedací místnosti, kosmetickém salonu, ve škole a v mnoha jiných místnostech a připravit je na další den

Společnost TREVOS, a. s., používá pouze značkové a vysoce kvalitní trubicové germicidní výbojky PURITEC od firmy Osram. Splňují kritéria RoHS, jsou bez olova a obsahují velmi malé množství rtuti. Tyto výbojky vyzařují na vlnové délce 254 nm, což napomáhá efektivnímu účinku ničení buněk.

Germicidní zářič není určen pro běžné osvětlování prostor!

Obr. 3. Použití mobilního zářiče ST MOBILE UV-C v nemocničním pokoji
Obr. 3. Použití mobilního zářiče ST MOBILE UV-C v nemocničním pokoji

O společnosti TREVOS

Firma TREVOS, a. s., která letos oslaví již 30 let působení na trhu, je ryze český výrobce průmyslových a interiérových svítidel. Může se pochlubit vlastním výzkumem a vývojem, které jsou založeny na odborných znalostech a chráněném know-how. Cílem firmy je nabízet svítidla prvotřídní kvality za konkurenceschopné ceny. Společnost vyřeší i velmi náročné projekty s mimořádným prostředím pro svítidla (mrazírny, pekárny či provozy zpracovávající nebo produkující chemické látky). Osvětlí i velké komplexy průmyslových či hospodářských objektů, obchodních center nebo sportovišť. Průmyslová svítidla ze široké produkce firmy TREVOS splňují tři základní požadavky na kvalitu a jejich bezproblémové použití: jsou prachotěsná, voděodolná a nárazuvzdorná. Stupeň krytí dosahuje až IP69.