časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 3/2020 vyšlo tiskem
8. 6. 2020. V elektronické verzi na webu 8. 7. 2020.

Činnost odborných organizací
Oznam: LUMEN V4 2020 je zrušený
Co je nového v CIE, duben 2020

Příslušenství osvětlovacích soustav
Foxtrot jako „Master Control“ v Hotelu Breukelen
Regulátory osvětlení – řízení osvětlení na konstantní úroveň

Světlo do Vašeho domova, rozpočtu i duše

|


Světlo do Vašeho domova, rozpočtu i duše

Všichni zájemci o bydlení a obory s ním související by si měli zaznamenat termín 2. až 5. února 2006. V těchto dnech se totiž brány Výstaviště v Praze-Holešovicích otevřou právě jim. Již patnáctý mezinárodní veletrh Pragointerier – New Design návštěvníkům nabídne nejen nejrozsáhlejší a nejucelenější pražskou přehlídku nábytku, bytového textilu, podlahovin, svítidel a bytových doplňků, ale také specializovanou výstavu nazvanou Okna, dveře, schody. Veletrh se uskuteční na ploše osmi pavilonů holešovického areálu, které organizátor výstavy, Incheba Praha, hodlá rozšířit ještě o mobilní halu. Celkem je pro vystavovatele připraveno 25 000 metrů čtverečních kryté výstavní plochy.

Obr. 1. Obr. 5.

Král je mrtev – ať žije král! Toto rčení velmi dobře znají manažeři společnosti Incheba Praha, kteří připravují veletrhy na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Veletrh ještě nekončí, a již je připraven ten příští. Sotva skončil podzimní Pragointerier, vystavovatelé si již rezervovali 2 500 metrů čtverečních na únorový termín. Na veletrh se jako první přihlásily společnosti, jejichž účast lze označit za stabilní; například In Elis, Jech, Ason, Elben či Woodface a další. Podle průzkumu si vystavovatelé při své opakované účasti výstavní plochu svých expozic stále rozšiřují, a nejspíš dobře vědí proč.

Světlo odnepaměti vnáší klid a pohodu do duše. Ne náhodou zlidověla slovní spojení jako „světlo mého života„ či „světlo na konci tunelu„. Pojďme tedy nahlédnout do pootevřených dveří příprav únorového veletrhu Pragointerier – New design, který vnese světlo do duše návštěvníka, ale možná osvětlí i jeho dosud nejasné sny a plány o obnově domova či pomůže vyřešit způsob jejich financování. V sekci svítidel, tradičně umístěné v mobilní hale přímo naproti hlavnímu vchodu, si návštěvníci budou moci prohlédnout nabídku firem např. ABB Elektro, Tomex, Aprolux, vydavatelství FCC Public – časopis SVĚTLO a další. K vidění budou jak klasická svítidla, tak novinky ve stylovém i moderním designu. Představí se i firma Hagos, výhradní dovozce osvětlení Fabbian, FontanaArte, Fivep, Cariboni, Boluce, Quattrobi, Viabizzuno, Nemo a Prandina.

Obr. 2.

Úspěch veletrhu Pragointerier, na kterém se v roce 2005 v únorovém a zářijovém termínu prezentovalo 846 vystavovatelů a který zhlédlo celkem 47 500 návštěvníků, spočívá v jeho všestrannosti. Každý si tam najde přesně to, co hledá. Veletrh představí širokou škálu nábytku – od kuchyní, sedacích souprav, ložnic, skříňových stěn po speciální nábytek vhodný do dětských pokojů nebo zahrad. Zájemce zde rovněž může získat užitečné informace potřebné při koupi nemovitosti a poradit se, jak si zajistit hypotéku. Veletrh tradičně nabídne i doplňky, jako jsou lůžkoviny či dekorační látky. V září se navíc osvědčilo spojení dvou veletrhů – Pragointerier Living Fair a Building Fair. V únoru to budou rovněž dvě velké spojené akce: současně s veletrhem Pragointerier – New Design se uskuteční ještě výstava Okna, dveře, schody, která se v minulosti konala samostatně v jiném termínu.

Na Pragointerieru si na své přijdou milovníci stylového nábytku, jehož repliky zaplní samostatnou halu. Představí se např. firmy Triant, Prionord nebo Unis N, specializující se na selský nábytek. Italský luxusní nábytek představí firma Royal Interier. Ve stejném prostoru návštěvníci najdou také kvalitní bytové doplňky firmy Décor Élegant TENA a. s., Interservis nebo umělé květiny firmy Paramit.

Obr. 3.

Únorový Pragointerier se především zaměří na bytový a hotelový interiér. Zájemci o novinky ve vybavení kanceláří si však budou muset několik dní počkat. Klientela zajímající se o kancelářský nábytek je velmi specifická, bude tedy prezentován samostatně týden po Pragointerieru, tedy od 9. do 11. února 2006. Tato výběrová výstava ponese název Pragooffice. Ve spolupráci se společností Expand Media, vydavatelem časopisu Kancelář, zde Incheba představí samostatnou přehlídku exkluzivního kancelářského vybavení z pohledu funkčních vlastností, ale i estetického vnímání, životního a pracovního stylu.

Každý holešovický veletrh provází bohatý doprovodný program. Nejinak tomu bude i při únorovém Pragointerieru. Zájemci se budou moci zúčastnit několika soutěží a besed. Již nyní organizátoři konzultují s odborníky témata seminářů a přednášek. Vědí, že tyto akce se vždy setkávají s mimořádným zájmem; to na podzimním Pragointerieru potvrdily přednášky a konzultace věnované např. revitalizaci a zateplování panelových domů. Návštěvníci si oblíbili i soutěže pro odborníky, zejména ty, při nichž svůj um mohli předvést nejlepší dekoratéři nebo floristé. Již počtvrté se v rámci veletrhu Pragointerier – New Design uskuteční projekt Hrnčířské trhy. Incheba je připravuje ve spolupráci s organizátorem velmi oblíbených a v oboru prestižních Berounských hrnčířských trhů. Na veletrhu v Křižíkově pavilonu se v minulém ročníku představilo přes osm desítek keramiků z celé republiky. A nejen ti se chystají i na příští veletrh.

Obr. 4.

Celý areál holešovického Výstaviště nyní prochází průběžnou a rozsáhlou rekonstrukcí, která se týká i architektonicky ceněného Průmyslového paláce. Střední hala dostala svoji původní secesní podobu – očištěna je od všech degradujících přístaveb z dob normalizace, obnovena byla terasa ve střední hale. Návštěvníci oceňují rovněž propojení Průmyslového paláce s Křižíkovým pavilonem E novým tunelem, který umožňuje přesun „suchou nohou„. Pro pohodlnější dostupnost zajistil organizátor veletrhu návštěvníkům bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu ze stanice metra Nádraží Holešovice.

Přemýšlíte o obnově vašeho bytu či domu, hledáte způsoby, jak prosvětlit místo, kde trávíte své chvíle pohody a klidu? Nevíte si rady nebo se jen chcete nechat inspirovat? Hledáte světlo na konci tunelu? Udělejte si čas 2. až 5. února 2006, bude to stát za to.

Uzávěrka přihlášek pro vystavovatele je 30. 11. 2005.

Bližší informace o připravovaném veletrhu zájemci najdou na www.pragointerier.cz nebo přímo u organizátora akce – Incheba Praha, spol. s r. o., tel.: 00420 220 103 480.