Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 5/2019 vyšlo tiskem
16. 9. 2019. V elektronické verzi na webu ihned.

Činnost odborných organizací
Mezinárodní konference SVĚTLO 2019 – 6. oznámení
Zúčastnili sme sa kongresu Medzinárodnej komisie pre osvetlenie CIE 2019 vo Washingtone
Odborný seminár SLOVALUX 2019

Veletrhy a výstavy
Inspirujte se boho stylem i designem Dálného východu na podzimním veletrhu FOR INTERIOR

Aktuality

Cenu Architekt roku 2019 získal český architekt Stanislav Fiala Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku…

Nový pobočný spolek ČSO – region Praha Po mnoha letech existence České společnosti pro osvětlování byl v červnu tohoto roku…

Digitální továrna 2.0 na MSV 2019 Digitální továrna 2.0 je jedním z hlavních témat Mezinárodního strojírenského veletrhu…

Historicky nejvyšší grant Evropské unie dostal česko-slovenský energetický projekt ACON Společnosti E.ON Distribuce a Západoslovenská distribuční (ZSD) získaly od Evropské…

Více aktualit

Novinky Halla na veletrhu Light + Building 2004

číslo 2/2004

Novinky Halla na veletrhu Light + Building 2004

Ing. Daniel Černý,
Halla, spol. s r. o.

Veletrh Light + Building ve Frankfurtu nad Mohanem je tradiční příležitostí pro představení novinek předních výrobců ze všech oblastí světelné techniky. Stranou nezůstává ani firma HALLA, spol. s r. o. Ta kromě inovací již existujících produktů rozšiřuje svůj výrobní program o čtrnáct nových sérií svítidel. Obr. 1. Uvedená svítidla již jsou nebo budou v průběhu roku 2004 v prodeji. V této souvislosti byly přeznačeny všechny výrobky firmy. Je tomu tak proto, že dosavadní systém kódů již nevyhovoval stále se rozšiřujícímu sortimentu.

Řady 02, 10, 11, 12 a 13 zahrnují svítidla vyrobená z eloxovaných hliníkových profilů, určená pro šestnáctimilimetrové lineární zářivky, popř. pro jejich kombinaci s dalšími světelnými zdroji. Společným rysem zmíněných sérií je moderní jednoduchý design. Svítidla jsou k dispozici jako závěsná, přisazená, vestavná či nástěnná s přímým, nepřímým nebo přímo-nepřímým vyzařováním.

Obr. 2.

Optické systémy svítidel jsou tvořeny prizmatickými či opálovými kryty pro difuzní osvětlení nebo různými typy mřížek zajišťujících požadované omezení oslnění. Na obr. 1 je ukázka přímo-nepřímého nástěnného svítidla řady 13.

Dalším výrazným rozšířením prošla řada 21, dříve označená HS. Vestavná svítidla jsou nyní vyráběna také v šíři 230 mm s plným rámečkem pro zdroj QR111 nebo se standardním rámečkem ve variantách pro halogenidové výbojky o příkonech až 150 W. I v této typové řadě – pro nové nástěnné a závěsné verze (obr. 2) – byly použity rámy z hliníkových profilů.

Výrobní program firmy nově zahrnuje také přisazená a vestavná svítidla pro lineární zářivky T16, řada 40.

Obr. 3.

Zajímavou novinkou, představenou na veletrhu, jsou svítidla řady 50, která rozšiřují nabídku svítidel typu downlight. Materiálem použitým na jejich výrobu je kombinace polykarbonátu a polypropylenu, reflektor svítidla je opatřen naprašovanou hliníkovou vrstvou. Svítidlo bude k dispozici jako otevřené bez příslušenství, s čirým nebo opálovým plastovým krytem, který zvyšuje elektrické krytí svítidla na IP44, nebo s plastovým turborastrem.

Co se týče výbojkových svítidel typu downlight, novinkou je řada 70. Zahrnuje pevná, výklopná a asymetrická svítidla pro halogenidové výbojky s keramickým hořákem a sodíkové výbojky SDW-TG. Dále je to řada 71, jež je určena pro dvoupaticové výbojky 70 a 150 W. Je rozšířena svítidly polovestavné a přisazené verze.

Obr. 4.

Řada 80 a 81 zahrnuje svítidla pro zabudování do stěny. Asymetrická svítidla řady 80 pro kompaktní zářivky (obr. 4) se používají k nepřímému osvětlení prostorů, jako jsou např. chodby nákupních či administrativních center. Svítidla řady 81 využívají moderní světlené zdroje LED, jejichž výhodou je nízká spotřeba elektrické energie a dlouhá doba života.

Interiérová nástěnná a závěsná svítidla řady 90 využívají pro rozptyl světla kvalitní třívrstvé opálové sklo. Jsou vhodná zejména pro osvětlení společenských a obytných prostorů.

Z uvedeného výběru novinek je zřejmé, že letošní rok je z hlediska rozšíření výrobního programu firmy HALLA, spol. s r. o., zcela zásadní. Jednotlivé řady svítidel budou čtenářům podrobněji představeny v následujících číslech časopisu Světlo. Informace o veškerých novinkách firmy, novém značení výrobků, stejně tak i kompletní katalog produktů v tištěné či elektronické podobě mohou zájemci získat ve všech pobočkách firmy, u jejích obchodních zástupců či na internetových stránkách www.halla.cz

HALLA, spol. s r. o.
velkobchod
Litvínovská 288/11
190 00 Praha 9
tel.: 286 844 205, 286 880 161, 608 978 626
fax: 283 880 274
e-mail: prodej@halla.cz

Rašínovo nábřeží 38
120 00 Praha 2
tel.: 224 919 894, 608 240 484
tel./fax: 224 918 749
e-mail: nabrezi@halla.cz