Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 5/2016 vyšlo v tištěné podobě 19. září 2016. Na internetu v elektronické verzi bude k dispozici ihned.

Normy, předpisy a doporučení
Nařízení č. 10/2016 (pražské stavební předpisy) z hlediska stavební světelné techniky

Světelnětechnická zařízení
PROLICHT CZECH – dodavatel osvětlení pro nové kanceláře SAP
Posviťte si v práci na práci
Moderní a úsporné LED osvětlení bazénové haly

Aktuality

THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION v novém formátu a termínu Výstava divadelní a jevištní techniky THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION se nebude konat…

Doprovodný program SIGNALu ovládne Maotik, DJ Maceo a The Cupcake Collective i Containall V obří nafukovací kupoli SIGNAL Dome, která se v rámci SIGNAL festivalu už podruhé objeví…

Festival Lunchmeat začal v klášteře, vyvrcholí v říjnu na Bubenské Hlavní večer festivalu Lunchmeat letos představí více než 20 mezinárodních projektů,…

Dalších 7 lákadel, které na vás čekají na MSV 2016 V úterý jsme pro vám představili sedmičku zajímavých expozic, které se na výstavišti…

Více aktualit

Nové trendy, větší rozmanitost, více inspirace

číslo 4/2003

Nové trendy, větší rozmanitost, více inspirace

To je hlavní krédo jedenáctého veletrhu PRAGOINTERIER – NEW DESIGN, který pořádá společnost Incheba Praha ve dnech 19. až 22. února 2004 na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Obr. 1.

Návštěvníci veletrhu budou mít možnost seznámit se s novinkami v oboru nábytku, podlahovin, bytového textilu, svítidel a doplňků. Veletrh nabude v příštím roce úctyhodného rozměru a využije všechny výstavní prostory výstaviště. Představí se zde více než 400 vystavovatelů na ploše přes 25 000 čtverečních metrů.

Hned za hlavní branou areálu vstoupí návštěvník do velké mobilní haly, kde ho u vchodu bude očekávat sekce Bydlení 2004, pořádaná společností M.I.P.Group. Na jednom místě bude možné získat informace o nových možnostech bydlení především v Praze, o hypotečních úvěrech a jiných variantách finančního zabezpečení nejen v oblasti nemovitostí.

Obr. 4.

Touto halou bude možné pokračovat do sekce Podlahoviny, jež představí firmy v oboru podlahových krytin. Koberce bude prezentovat firma Breno, Velvet či Lukor, dřevěné podlahy Empir parket, Esco a Ardeco. V sekci Svítidla, která uzavře vstupní halu před vchodem do Průmyslového paláce, bude možné navštívit expozici firem prezentujících osvětlovací techniku: interiérová svítidla společnosti Orion, broušené lustry firmy Artglass, ale i alabastrová svítidla španělské firmy Creval. Z foyeru Průmyslového paláce doporučujeme nejdříve vstoupit do jeho střední haly. Zde nové trendy v české i zahraniční interiérové tvorbě umožní návštěvníkům shlédnout nově pojatý Salon New Design, pořádaný za podpory Design Centra České republiky. Z vystavovatelů v této části jmenujme alespoň firmu Lovesta s řadou nábytku Etone, Hotový interiér či JSJ Šesták. Posledně jmenovaná společnost představí originální design Juraje Pelcla. Odborná komise vybere nejlepší exponáty, které budou nominovány na ocenění Vynikající výrobek roku.

Sekce Moderní nábytek bude v rámci veletrhu opět rozšířena, takže obsadí celé levé křídlo Průmyslového paláce. Od kovu, přes dřevo až po čalouněný nábytek, zaručeně bude z čeho vybírat. Významnou část bude tvořit kancelářský nábytek (Schaerf Rovi, Mayer CZ, Store), velký výběr bude v čalouněném nábytku (Nábytek Böhm, Ason, Jech, ale i zahraniční Alonex, Beta či Nabaz).

Pravé křídlo Průmyslového paláce bude hostit sekce Stylový nábytek a Bytový textil. Návštěvníci zde uvidí i každoroční designově působivou soutěž v aranžování bytového textilu Lůžko v interiéru.

Obr. 2. Obr. 3.

Kuchyňský nábytek, jídelny a vestavěné skříně, to vše bude moci zájemce najít v Křižíkově pavilonu B. Může zde vybírat z velkého množství kuchyňských linek především od přímých výrobců, mezi největší expozice bude zařazen Nábytek Koryna, zpestřením bude modelový byt Truhlářství Korbel. Nabídka bude doplněna množstvím jídelních stolů a sedacích koutů. Pavilon C nabídne nejrozmanitější druhy nábytku.

Především majitele zahrad zlákají ukázky v pavilonu D – Exteriéry a zahrada. Široký sortiment zahradního nábytku, nejen české výroby, bude doplněn prvky zahradní architektury.

Obr. 5.

Kromě již zavedených sekcí odborníci jistě uvítají zřízení samostatné expozice Interiér hotelů a restaurací v Křižíkově pavilonu E. Zde bude vévodit výstava restauračního nábytku firmy Ton a Trend. Nebudou chybět ani hotelové pokoje, nábytek pro zahrádky a hotelový textil. Součástí výstavy budou i zařízení gastronomických provozů.

V prostředí Malé sportovní haly návštěvníci najdou milé zpestření veletrhu – Hrnčířské trhy, přehlídku práce asi stovky vybraných hrnčířů z celé republiky.

Veletrh oproti minulým ročníkům posiluje účast zahraničních vystavovatelů, aby tak umožnil českým firmám kontakt i konfrontaci se současnými evropskými trendy.

V termínu 19. až 22. února tak jistě nebude na Výstavišti Praha-Holešovice chybět nikdo, koho zajímají nové směry v bydlení.

Kontakt na organizátora:
Incheba Praha spol. s r. o., Areál Výstaviště Praha 7, tel.: 220 103 480, e-mail: m.wohlrabova@incheba.cz