Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 5/2016 vyšlo v tištěné podobě 19. září 2016. Na internetu v elektronické verzi bude k dispozici ihned.

Normy, předpisy a doporučení
Nařízení č. 10/2016 (pražské stavební předpisy) z hlediska stavební světelné techniky

Světelnětechnická zařízení
PROLICHT CZECH – dodavatel osvětlení pro nové kanceláře SAP
Posviťte si v práci na práci
Moderní a úsporné LED osvětlení bazénové haly

Aktuality

THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION v novém formátu a termínu Výstava divadelní a jevištní techniky THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION se nebude konat…

Doprovodný program SIGNALu ovládne Maotik, DJ Maceo a The Cupcake Collective i Containall V obří nafukovací kupoli SIGNAL Dome, která se v rámci SIGNAL festivalu už podruhé objeví…

Festival Lunchmeat začal v klášteře, vyvrcholí v říjnu na Bubenské Hlavní večer festivalu Lunchmeat letos představí více než 20 mezinárodních projektů,…

Dalších 7 lákadel, které na vás čekají na MSV 2016 V úterý jsme pro vám představili sedmičku zajímavých expozic, které se na výstavišti…

Více aktualit

Nabídka firmy Hensel v roce 2011

Co nabízí firma Hensel v roce 2011? Jako bestseller zůstává modulární systém Mi (nově pod značkou ENYMOD). Systém Mi pěti velikostí s rastrem 150 × 300 mm, 300 × 300 mm, 300 × 450 mm, 300 × 600 mm a 600 × 600 mm poskytuje široké možnosti využití při výstavbě rozváděčových sestav.

Oproti tomu modulární systém rozváděčů ENYSTAR čtyř velikostí, typově zkoušený do 250 A, o rozměrech 270 × 180 mm, 270 × 360 mm, 270 × 540 mm a 540 × 360 mm, nabízí modernější design skříně a snadnější přístup. Skříně všech velikostí jsou vybaveny průhlednými nebo neprůhlednými dveřmi. Systém ENYSTAR je zkoušen podle požadavků normy IEC 60 439-1 a jeho sestavení i demontáž jsou velmi snadné. Kabelové vedení do délky až 72 mm lze proti vytržení zajistit odlehčovačem tahu kabelu.

Tyto dvě základní řady doplňují:

ENYCASE

 • Kabelové krabicové rozvodky jsou dodávány ve dvou řadách se svorkami a bez svorek. 
 • Kabelové rozvodky D, K podle použitých kabelových vývodek mají krytí IP55 až 65 a jsou s předlisy pro kabelové vývodky nebo i bez předlisů. Část této řady je určena pro připojení měděných (Cu) i hliníkových (Al) vodičů. 
 • Kabelové rozvodky DP – IP54 jsou určeny pro kabelové kanály a trubkové instalace. Typ DP 9026 funguje jako ekvipotenciální svorka. 
 • Kabelové rozvodky DE – IP55 mají kabelové vstupy elastickými membránami. 
 • Kabelové rozvodky KF – IP66 jsou pro nechráněnou instalaci ve venkovním prostředí s předlisy i bez předlisů. 
 • Kabelové rozvodky KD – IP66/IP67 jsou určeny pro použití v oblastech s možností zatopení vodou do hloubky 1 m na 15 min. 
 • Kabelové rozvodky FK – IP65 jsou určeny pro bezpečnostní obvody se zachováním funkce během požáru podle použitého kabelu E30/E90 a z materiálu Duraplast nebo práškově lakovaného ocelového plechu. 
 • Kabelové rozvodky KX – IP65 jsou určeny pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu v zónách 2 a 22.

ENYBOARD 

 •  Zahrnuje malé jističové rozváděče KV od tří do 54 modulů, krytí IP54 až 65, a jističové rozváděče KV s přídavným uzavřeným prostorem pro montáž přístrojů, které nevyžadují obsluhu.

ENYFIT 

 •  Systém kabelových vývodů – kabelové vývodky M16 až M40 v provedení nástrčném ESM a nástrčném stupňové STM pro IP55, nástrčném EDK pro IP65 a EDR nástrčném pro trubkovou instalaci a IP65. 
 • Kabelové vývodky šroubovací s odlehčením tahu kabelu a kontramaticí M12 až M63, typy AKM IP65 a ASM IP66, a v černé barvě typ ASS IP66/67.

Společným atributem všech produktových řad firmy Hensel je použití velmi kvalitních termoplastových polykarbonátů. Proto jsou výrobky firmy Hensel určeny jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití. Díky uvedeným materiálům poskytují systémy od firmy Hensel dlouhou životnost, vysokou odolnost proti nárazu a odolnost proti působení venkovních vlivů. Samozřejmá je i odolnost proti UV záření. Pro snížení rizika vzniku koroze použité polykarbonáty neobsahují silikony ani halogeny. Z hlediska požární prevence jsou přidávány látky, které blokují vznik plamene a způsobují jeho samozhášení. Tyto vlastnosti jsou testovány při zkoušce žhavou smyčkou ohřátou na 750 až 960 °C. Výrobky ENYMOD, ENYSTAR a ENYCASE se v současné době velmi dobře uplatňují ve velmi moderních fotovoltaických aplikacích.

Podrobné informace o produktech můžete obdržet na adrese společnosti nebo na www.hensel-electric.cz.


Obr. 1. ENYSTAR – variabilní systém rozváděčových skříní