Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 4/2019 vyšlo tiskem
29. 7. 2019. V elektronické verzi na webu 29. 8. 2019.

Světelně-technická zařízení
Foxtrot řídí nové sídlo asociace barmanů
Dynamické osvětlení kaple Anděla Strážce v Sušici

Příslušenství osvětlovacích soustav
Bezpečnost, úspornost a komfort s KNX
Celosvětově první LED spínaný zdroj s rozhraním KNX od výrobce MEAN WELL
KNX – systém s budoucností
Schmachtl – konektorová instalace gesis

Aktuality

Nový pobočný spolek ČSO – region Praha Po mnoha letech existence České společnosti pro osvětlování byl v červnu tohoto roku…

Digitální továrna 2.0 na MSV 2019 Digitální továrna 2.0 je jedním z hlavních témat Mezinárodního strojírenského veletrhu…

Historicky nejvyšší grant Evropské unie dostal česko-slovenský energetický projekt ACON Společnosti E.ON Distribuce a Západoslovenská distribuční (ZSD) získaly od Evropské…

Logická mobilní hra „Zrecykluj to!“ naučí správně recyklovat elektrozařízení Cílem hry je zábavnou formou širokému publiku vysvětlit, že elektroodpad nepatří do…

Více aktualit

Nabídka firmy Hensel v roce 2011

Co nabízí firma Hensel v roce 2011? Jako bestseller zůstává modulární systém Mi (nově pod značkou ENYMOD). Systém Mi pěti velikostí s rastrem 150 × 300 mm, 300 × 300 mm, 300 × 450 mm, 300 × 600 mm a 600 × 600 mm poskytuje široké možnosti využití při výstavbě rozváděčových sestav.

Oproti tomu modulární systém rozváděčů ENYSTAR čtyř velikostí, typově zkoušený do 250 A, o rozměrech 270 × 180 mm, 270 × 360 mm, 270 × 540 mm a 540 × 360 mm, nabízí modernější design skříně a snadnější přístup. Skříně všech velikostí jsou vybaveny průhlednými nebo neprůhlednými dveřmi. Systém ENYSTAR je zkoušen podle požadavků normy IEC 60 439-1 a jeho sestavení i demontáž jsou velmi snadné. Kabelové vedení do délky až 72 mm lze proti vytržení zajistit odlehčovačem tahu kabelu.

Tyto dvě základní řady doplňují:

ENYCASE

 • Kabelové krabicové rozvodky jsou dodávány ve dvou řadách se svorkami a bez svorek. 
 • Kabelové rozvodky D, K podle použitých kabelových vývodek mají krytí IP55 až 65 a jsou s předlisy pro kabelové vývodky nebo i bez předlisů. Část této řady je určena pro připojení měděných (Cu) i hliníkových (Al) vodičů. 
 • Kabelové rozvodky DP – IP54 jsou určeny pro kabelové kanály a trubkové instalace. Typ DP 9026 funguje jako ekvipotenciální svorka. 
 • Kabelové rozvodky DE – IP55 mají kabelové vstupy elastickými membránami. 
 • Kabelové rozvodky KF – IP66 jsou pro nechráněnou instalaci ve venkovním prostředí s předlisy i bez předlisů. 
 • Kabelové rozvodky KD – IP66/IP67 jsou určeny pro použití v oblastech s možností zatopení vodou do hloubky 1 m na 15 min. 
 • Kabelové rozvodky FK – IP65 jsou určeny pro bezpečnostní obvody se zachováním funkce během požáru podle použitého kabelu E30/E90 a z materiálu Duraplast nebo práškově lakovaného ocelového plechu. 
 • Kabelové rozvodky KX – IP65 jsou určeny pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu v zónách 2 a 22.

ENYBOARD 

 •  Zahrnuje malé jističové rozváděče KV od tří do 54 modulů, krytí IP54 až 65, a jističové rozváděče KV s přídavným uzavřeným prostorem pro montáž přístrojů, které nevyžadují obsluhu.

ENYFIT 

 •  Systém kabelových vývodů – kabelové vývodky M16 až M40 v provedení nástrčném ESM a nástrčném stupňové STM pro IP55, nástrčném EDK pro IP65 a EDR nástrčném pro trubkovou instalaci a IP65. 
 • Kabelové vývodky šroubovací s odlehčením tahu kabelu a kontramaticí M12 až M63, typy AKM IP65 a ASM IP66, a v černé barvě typ ASS IP66/67.

Společným atributem všech produktových řad firmy Hensel je použití velmi kvalitních termoplastových polykarbonátů. Proto jsou výrobky firmy Hensel určeny jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití. Díky uvedeným materiálům poskytují systémy od firmy Hensel dlouhou životnost, vysokou odolnost proti nárazu a odolnost proti působení venkovních vlivů. Samozřejmá je i odolnost proti UV záření. Pro snížení rizika vzniku koroze použité polykarbonáty neobsahují silikony ani halogeny. Z hlediska požární prevence jsou přidávány látky, které blokují vznik plamene a způsobují jeho samozhášení. Tyto vlastnosti jsou testovány při zkoušce žhavou smyčkou ohřátou na 750 až 960 °C. Výrobky ENYMOD, ENYSTAR a ENYCASE se v současné době velmi dobře uplatňují ve velmi moderních fotovoltaických aplikacích.

Podrobné informace o produktech můžete obdržet na adrese společnosti nebo na www.hensel-electric.cz.


Obr. 1. ENYSTAR – variabilní systém rozváděčových skříní