Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 5/2017 vyšlo tiskem
18. 9. 2017. V elektronické verzi na webu bude 18. 9. 2017.

Svítidla a světelné přístroje
MAYBE STYLE představuje LED designová svítidla německého výrobce Lightnet
TREVOS – nová svítidla pro průmysl i kanceláře
Kolik typů LED panelů vyrábí MODUS?
Inteligentní LED svítidlo RENO PROFI

Osvětlení interiérů
Světlo v bytovém interiéru – otázky a odpovědi

Aktuality

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt KNX instalace Spolek KNX národní skupina České republiky, z. s. vyhlásil soutěž o nejlepší projekt…

Institut světelného designu vás zve na dvoudenní workshop PROSTOR – SCÉNA – SVĚTLO – BARVA

Výroční SIGNAL festival provede diváky po nových trasách i svou historií Festival světla SIGNAL divákům předvede 20 instalací od umělců z České republiky i…

Tradiční podzimní akce pro odborníky - seminář Interiéry 2017 Šestý ročník odborného semináře INTERIÉRY 2017 se koná ve čtvrtek 9. listopadu 2017 na…

Více aktualit

Nabídka firmy Hensel v roce 2011

Co nabízí firma Hensel v roce 2011? Jako bestseller zůstává modulární systém Mi (nově pod značkou ENYMOD). Systém Mi pěti velikostí s rastrem 150 × 300 mm, 300 × 300 mm, 300 × 450 mm, 300 × 600 mm a 600 × 600 mm poskytuje široké možnosti využití při výstavbě rozváděčových sestav.

Oproti tomu modulární systém rozváděčů ENYSTAR čtyř velikostí, typově zkoušený do 250 A, o rozměrech 270 × 180 mm, 270 × 360 mm, 270 × 540 mm a 540 × 360 mm, nabízí modernější design skříně a snadnější přístup. Skříně všech velikostí jsou vybaveny průhlednými nebo neprůhlednými dveřmi. Systém ENYSTAR je zkoušen podle požadavků normy IEC 60 439-1 a jeho sestavení i demontáž jsou velmi snadné. Kabelové vedení do délky až 72 mm lze proti vytržení zajistit odlehčovačem tahu kabelu.

Tyto dvě základní řady doplňují:

ENYCASE

 • Kabelové krabicové rozvodky jsou dodávány ve dvou řadách se svorkami a bez svorek. 
 • Kabelové rozvodky D, K podle použitých kabelových vývodek mají krytí IP55 až 65 a jsou s předlisy pro kabelové vývodky nebo i bez předlisů. Část této řady je určena pro připojení měděných (Cu) i hliníkových (Al) vodičů. 
 • Kabelové rozvodky DP – IP54 jsou určeny pro kabelové kanály a trubkové instalace. Typ DP 9026 funguje jako ekvipotenciální svorka. 
 • Kabelové rozvodky DE – IP55 mají kabelové vstupy elastickými membránami. 
 • Kabelové rozvodky KF – IP66 jsou pro nechráněnou instalaci ve venkovním prostředí s předlisy i bez předlisů. 
 • Kabelové rozvodky KD – IP66/IP67 jsou určeny pro použití v oblastech s možností zatopení vodou do hloubky 1 m na 15 min. 
 • Kabelové rozvodky FK – IP65 jsou určeny pro bezpečnostní obvody se zachováním funkce během požáru podle použitého kabelu E30/E90 a z materiálu Duraplast nebo práškově lakovaného ocelového plechu. 
 • Kabelové rozvodky KX – IP65 jsou určeny pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu v zónách 2 a 22.

ENYBOARD 

 •  Zahrnuje malé jističové rozváděče KV od tří do 54 modulů, krytí IP54 až 65, a jističové rozváděče KV s přídavným uzavřeným prostorem pro montáž přístrojů, které nevyžadují obsluhu.

ENYFIT 

 •  Systém kabelových vývodů – kabelové vývodky M16 až M40 v provedení nástrčném ESM a nástrčném stupňové STM pro IP55, nástrčném EDK pro IP65 a EDR nástrčném pro trubkovou instalaci a IP65. 
 • Kabelové vývodky šroubovací s odlehčením tahu kabelu a kontramaticí M12 až M63, typy AKM IP65 a ASM IP66, a v černé barvě typ ASS IP66/67.

Společným atributem všech produktových řad firmy Hensel je použití velmi kvalitních termoplastových polykarbonátů. Proto jsou výrobky firmy Hensel určeny jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití. Díky uvedeným materiálům poskytují systémy od firmy Hensel dlouhou životnost, vysokou odolnost proti nárazu a odolnost proti působení venkovních vlivů. Samozřejmá je i odolnost proti UV záření. Pro snížení rizika vzniku koroze použité polykarbonáty neobsahují silikony ani halogeny. Z hlediska požární prevence jsou přidávány látky, které blokují vznik plamene a způsobují jeho samozhášení. Tyto vlastnosti jsou testovány při zkoušce žhavou smyčkou ohřátou na 750 až 960 °C. Výrobky ENYMOD, ENYSTAR a ENYCASE se v současné době velmi dobře uplatňují ve velmi moderních fotovoltaických aplikacích.

Podrobné informace o produktech můžete obdržet na adrese společnosti nebo na www.hensel-electric.cz.


Obr. 1. ENYSTAR – variabilní systém rozváděčových skříní