Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2018 vyšlo tiskem
16. 3. 2018. V elektronické verzi na webu bude ihned.

Veletrhy a výstavy
Interiérová elita opět po roce v Letňanech

Svítidla a světelné přístroje
Nouzové osvětlení
Budoucnost průmyslového osvětlení se jmenuje INNOVA
Svítidlo GOLY – praktické svítidlo high bay“
McLED® – značka kvalitního LED osvětlení
Svítidlo VOLGA EU – naše volba pro Evropu

Aktuality

Mezinárodní strojírenský veletrh oslaví šedesátku s novým vizuálem Ozubené kolo, modrá a červená barva, šipky a uprostřed písmena MSV - česká zkratka,…

60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu Zapište si do kalendářů 1. – 5. října 2018. V tomto termínu se totiž na brněnském…

Prezentace škol ve stánku FCC PUBLIC na veletrhu AMPER Pozvání nakladatelství a mediálního servisu FCC PUBLIC k prezentaci studentských aktivit…

Technika osvětlování XXVIII, Dny Josefa Lindy – 2. oznámení Česká společnost pro osvětlování, regionální skupina Plzeň, pobočný spolek, a Zdravotní…

Více aktualit

Muzika na Hudebním veletrhu Praha 2006


Muzika na Hudebním veletrhu Praha 2006

Ve dnech 21. až 23. září 2006 se konal již čtvrtý ročník Hudebního veletrhu Praha, který ve Veletržním paláci v Praze každoročně pořádají společnost AC Expo a nakladatelství Muzikus.

Partnery Hudebního veletrhu Praha 2006 byla Asociace výrobců hudebních nástrojů ČR, Asociace prodejců hudebních nástrojů ČR, klastr hudební výroby Music Czech Made, Svaz autorů a interpretů (SAI) a Sdružení výkonných umělců (SVU). Veletrh, na kterém se prezentovali nejvýznamnější prodejci a výrobci hudebního průmyslu v České republice, byl po celou dobu přístupný jak odborníkům, tak i široké hudební veřejnosti. Navštívilo jej na 11 000 zájemců. V 81 expozicích na čisté výstavní ploše téměř 2 000 m2 představilo svoji nabídku 75 vystavovatelů, reprezentujících 362 českých i světových značek.

Obr. 1.

Obr. 1. Budova Veletržního paláce v Praze 7

Ve velké dvoraně návštěvníci nalezli především expozice dovozců elektronických i akustických hudebních nástrojů a příslušenství, ale také studiovou techniku, v pasáži A a v hale A představili vystavovatelé jevištní techniku, v hale B nahrávací i reprodukční techniku a hudební software, v pasáži C byly expozice malých firem – výrobců nástrojů, prodejců doplňků a dalších. V malé dvoraně vystavovali výrobci a dovozci akustických hudebních nástrojů a vydavatelé hudební literatury. Několik nástrojů si mohli zájemci vyzkoušet přímo na místě a pak porovnat nabídku vystavovatelů.

Doprovodný program čtvrtého ročníku veletrhu pořadatelé zaměřili především na odborné návštěvníky – muzikanty, hudební pedagogy, techniky světla a zvuku. Ve třech auditoriích, kde byly organizovány tzv. workshopy, bylo možné se po celou dobu konání akce seznámit s novinkami, technikou, tvůrčími postupy apod. předních osobností české hudební scény. Navíc byla všechna dopoledne v sále Art Minus vyhrazena prezentaci nainstalované jevištní techniky. Za tři dny se na pěti scénách a ve třech seminárních místnostech na 47 koncertech a 64 seminářích prezentovalo 725 účinkujících.

Obr. 2.

Obr. 2. Hudební veletrh Praha 2006 – pohled do hlavní dvorany (foto Luděk Stone Neužil)

Tak jako každý rok, i vloni vystoupilo několik kapel a sólistů. Z nejvýznamnějších uveďme: Marcus Deml & Pavel Razim & Filip Spálený, The Scheuflers, Pavel Jakub Ryba & Mind the Step, Ralf Jung, Liquid Boogie Roll, Arakain, Honza Kirk Běhunek, Gaia Mesiah, Koťata a jejich tygři, Zdeněk Juračka, Magnum Jazz Bigband, Blacknote, T.O.P. Dream Company, Tomáš Kočko, Vítězslav Štefl, Peter Binder a Milan Kramarovič, November 2nd, Miloš Vacík, Duende, Folk3Mail, Big Band Neratovice, Drumcircle, Pavel Fajt, Hegeš, Another Way.

Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší – prostor v mezaninu byl vyhrazen hudební školičce Děti, pojďte si (za)hrát, složené z několika částí. Hudební divadélko Romaneto (ve čtvrtek a v pátek) a dvojice Vanda a Standa (v sobotu) zde představili nejmenším dětem zábavnou formou při aktivní práci s divákem základní principy hudby. Při speciální aktivitě s cílem společně si zahrát pro radost Drumcircly, připravené ve spolupráci s TNM, mohli účastníci (děti i dospělí) pod vedením zkušeného koordinátora hrát různé rytmy a melodie na perkusní nástroje. V sekci Hudba hrou byly k dispozici různé elektronické hudební nástroje zapůjčené vystavovateli, které si děti pod vedením studentů konzervatoře mohly vyzkoušet. Program pro děti se setkal s velkým zájmem návštěvníků, a bude proto letos rozšířen.

Pátý ročník se bude konat ve dnech 20. až 22. září 2007, a to každý den od 10 do 18 h. Po celou dobu bude přístupný veřejnosti.

Více informací na www.huvel.cz

Ing. Marie Pragrová, CSc.