Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2017 vyšlo tiskem
17. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned.

Veletrhy a výstavy
Inspirativní osvětlení ze zahraničních veletrhů 

Příslušenství osvětlovacích soustav
Na osvětlení provozu lze šetřit s minimem investic
Maxos fusion – nový rychlomontážní systém Philips
Inteligentní řešení DALISYS® pro řízení osvětlení

Aktuality

Trendy chytrého řízení budov, energetiky a měst aneb Čtvrtá průmyslová revoluce nejenom v průmyslu Přednáška Ing Jaromíra Klabana se uskuteční ve středu dne 19. 4. 2017 ve 14 hod v…

Češi chtějí bydlet lépe – návštěvnost jarních veletrhů o bydlení stoupla o čtvrtinu Výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech bylo v minulých dnech nabité k prasknutí. Téměř…

Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů Stovky českých i zahraničních společností se představí na největším jarním souboru…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

Více aktualit

Muzika 2002

číslo 2/2002

Muzika 2002

Veletržní společnost Incheba Praha a hudební vydavatelství Muzikus letos již po osmé pořádají ve dnech 19. až 22. září 2002 mezinárodní hudební veletrh Muzika. Lze říci, že je to největší veletrh v oboru ve střední Evropě, jak rozsahem exponátů, tak počtem vystavovatelů a návštěvníků a šíří doprovodného programu.

Obr. 1.

Ve čtyřech výstavních pavilonech Výstaviště v Holešovicích se představí široké hudební i odborné veřejnosti nejvýznamnější výrobní a obchodní firmy, které v oblasti hudebních nástrojů, příslušenství, zpracování zvuku, jevištní technologie, hudební literatury a služeb v České republice působí. V pavilonech budou vystavovatelé, jejich počet již v roce 2000 překročil číslo 100, zařazeni podle nomenklatury a hlučnosti tak, aby se navzájem nerušili.

Veletrh je určen profesionálním muzikantům, hudebním pedagogům, odborníkům souvisejících profesí a obchodníkům i široké hudební veřejnosti, která má možnost seznámit se s novinkami na trhu, popř. si objednat či zakoupit některé výrobky z široké nabídky. Na své si přijdou i profesionálové z oblasti divadelní a jevištní techniky. Kromě toho, že jsou zde exponáty vystaveny, je možné je vidět či slyšet na mnoha koncertech a hudebních produkcích, které jsou nedílnou součástí veletrhu. Pro tyto akce jsou vybrány čtyři scény. Celkem veletrh zhlédne pravděpodobně 15 000 návštěvníků.

V nejtišším pavilonu E budou umístěny klasické a historické hudební nástroje, zvuková technika, hudební software a hudební nakladatelství. Zde také bude již podruhé představena akustická scéna Podkova, kde bude připraven doprovodný program určený především učitelům hudby a rodičům s dětmi. Ve středně hlučném pavilonu B návštěvníci naleznou elektronické hudební nástroje, klavíry, bicí, příslušenství. Jako každý rok se zde uskuteční řada seminářů, na nichž osobnosti naší hudební scény představí hudební nástroje, aparatury, zvuková zařízení. V zatemněných pavilonech C a D bude ozvučovací a osvětlovací technika, pódiové konstrukce a efekty, včetně předváděček a koncertů. S velkým zájmem se v loňském roce setkala taneční scéna v  pavilonu D, kde byly představeny projekty, které spojily využití klasických nástrojů používaných v populární, rockové a jazzové hudbě s technologiemi moderní taneční hudby, včetně světel a efektů.

Obr. 2.

V oblasti osvětlovací techniky se na loňském veletrhu představilo dvanáct firem. Například firma Hurrican prezentovala „inteligentní“ světla rožnovské firmy Future Light. Za zmínku stojí dva typy světel moving heads MH 860 a MH 640 a skener Eurolite TS-3. Ve stánku firmy MusicData bylo možné, vedle „inteligentních“ světel, se seznámit s řídicími světelnými pulty značky JB-Lightning. Firma PA Sound předváděla mj. diskotékové nasvětlení Trix. Firma Osvětlovací technika Vít Pavlů ukázala řídicí osvětlovací pulty MA Lightning, firma Al Elektronic vystavovala efektovou světelnou techniku vlastní výroby. V expozici firmy Dancefloor byla předvedena široká škála výrobků italské značky SGM, která patří mezi světovou špičku. Mezi jejich výrobky jsou i skenery nové generace „inteligentních“ světel, speciální efekty, špičkové světelné podlahy s atesty zatížení a nehořlavosti, světelné efekty, divadelní a televizní technika, světelné řídicí a spínací centrály – vše určeno pro profesionály. Za pozornost stály ručně ovládané světlomety zn. Griven, vhodné pro divadelní techniku. Firma Pro Dance prezentovala kromě jiného „inteligentní“ světla firmy High End Systems a efektové světelné projektory Opti, velké pozornosti se těšily předváděné venkovní a architekturní reflektory Studio Due City, např. Studio Due City-Color High Power 2500.

O tom, co představí vystavovatelé veletrhu Muzika letos, se čtenáři dočtou v podrobnějším článku v příštím čísle.

Veletrh je otevřen od čtvrtka do neděle (19. 9. až 22. 9. 2002), každý den od 10:00 do 18:00 hodin, v neděli 22. 9. do 17:00 hodin. Vstupné, které zahrnuje bohatý doprovodný program, je 100 Kč.