časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 6/2021 vyšlo tiskem
29. 11. 2021. V elektronické verzi na webu ihned.

Aktuality
Poslední zasedání redakční rady časopisu Světlo?
Ing. Jiří Novotný šéfredaktorem časopisu Světlo od jeho založení

Z odborného tisku
Nový datový formát pro popis svítidel

Luxmetr VOLTCRAFT LX-10

Conrad Electronic Česká republika, s. r. o. | www.conrad.cz

Luxmetr Voltcraft LX-10 lze použít všude tam, kde je důležité přesné měření intenzity osvětlení, přičemž takových oblastí použití stále přibývá. V komerční i průmyslové sféře je měření intenzity osvětlení důležité. Především pomáhá zjistit, zda je k dispozici dostatek světla na pracovišti, na místě pro prezentaci produktu, při práci s malými díly nebo v zahradnictví.

Obr. 1. Luxmetr Voltcraft LX-10
Obr. 1. Luxmetr Voltcraft LX-10

Přestože jde o základní model řady Voltcraft, je LX10 přesný a vybavený širokým rozsahem měření ve dvou základních jednotkách: luxech (0 až 199 900 lx) a footkandelách (0 až 18 578 fc). Jeho senzor je velmi přesný (±4 %) a rychlý, takže reaguje na změny světla do 0,5 s. Podstatnou výhodou je kompaktní design, takže se přístroj velmi dobře ovládá a drží v ruce.

Ze základních funkcí je možné zmínit automatickou volbu rozsahu, paměť pro min. a max. hodnoty měření a funkci Data Hold, což znamená podržení měřené veličiny na LCD displeji, který je navíc celoplošně podsvícený. Luxmetr je napájen trojicí baterií AAA, které jsou součástí dodávky, což v současné době potěší. Na závěr je třeba uvést, že i v této cenové relaci lze produkt dodat s kalibrací ISO, a uživatel tudíž může mít potřebné certifikáty pro oficiální měření.

Objednací číslo: 1662853
Cena: 578 Kč bez DPH

www.conrad.cz