Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2018 vyšlo tiskem
16. 3. 2018. V elektronické verzi na webu bude ihned.

Veletrhy a výstavy
Interiérová elita opět po roce v Letňanech

Svítidla a světelné přístroje
Nouzové osvětlení
Budoucnost průmyslového osvětlení se jmenuje INNOVA
Svítidlo GOLY – praktické svítidlo high bay“
McLED® – značka kvalitního LED osvětlení
Svítidlo VOLGA EU – naše volba pro Evropu

Aktuality

Novostavba firmy Teco a.s. získala hlavní cenu v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2017 Český výrobce řídicích systémů pro průmyslovou automatizaci, automatizaci domů a budov i…

Mezinárodní konference LUMEN V4 2018 v Třebíči Česká společnost pro osvětlování a Vysoké učení technické v Brně si Vás dovolují pozvat…

Kolektivní systémy Asekol a Retela spojují své síly Podpisem smlouvy o prodeji 100% podílu ve společnosti RETELA, s.r.o. mezi…

Mezinárodní strojírenský veletrh oslaví šedesátku s novým vizuálem Ozubené kolo, modrá a červená barva, šipky a uprostřed písmena MSV - česká zkratka,…

Více aktualit

Jarní Pragointerier ve zcela nové podobě


Jarní Pragointerier ve zcela nové podobě

Komplex čtyř veletrhů pod „jednou střechou„ * Všestranná inspirace pro moderní a hospodárné bydlení * Velký zájem domácích i zahraničních vystavovatelů

Požadavky na kvalitní bydlení se stále rychle mění. Dnes pro představu moderního bytu už nestačí jen „obývák„ s honosnou sedací soupravou a oslňujícím kobercem. Přibyly nové nároky na vyšší kvalitu vybavení bytů, a to nejen ohledně funkčnosti, estetické a zdravotní úrovně, ale i hospodárného provozu domácnosti.

Obr. 1.

To vše měl na mysli organizátor Incheba Praha, když začal připravovat sedmnácté pokračování již velmi populárního veletrhu Pragointerier New Design na Výstavišti v Praze Holešovicích ve dnech 1. až 4. února 2007. Rozhodl se proto dosavadní tradiční program rozšířit o další obsahově návazné akce, a to o 34. ročník veletrhu energetiky, vytápění a úspor energie Pragotherm, výstavu Okna, dveře, schody a výstavu nových možností Bydlení 2007. Takto nově koncipovaný komplex veletrhů vytvoří pro návštěvnickou veřejnost mimořádnou příležitost získat pod „jednou střechou„ nejúplnější a nejzasvěcenější informace o současných trendech moderního a kvalitního bydlení. Pro vystavovatele z domova i ze zahraničí to bude šance k prezentaci jejich špičkové produkce. Svým rozsahem výstavní program předčí všechny předchozí – vystavovat se totiž bude ve všech pavilonech holešovického výstaviště, včetně přistavěné montované haly od vstupní brány až k Průmyslovému paláci.

Přehlídka novinek pro moderní byt

„Stěžejní akcí komplexu veletrhů a výstav bude samozřejmě i v tomto případě Pragointerier New Design jako nejrozsáhlejší a nejucelenější přehlídka nábytku, bytového textilu, podlahovin, svítidel a bytových doplňků,„ uvedla manažerka veletrhu Ing. arch. Maria Wohlrabová. Expozice jednotlivých vystavovatelů představí bytový nábytek a vybavení, svítidla, bytový textil, dlažby a obklady, podlahoviny i bytové doplňky. Přínosem bude i výstava novinek a designu, odborné poradny, finanční, architektonické a developerské služby.

Obr. 2.

Organizátoři veletrhu očekávají mimořádný zájem domácích i zahraničních vystavovatelů. Sotva totiž letos v září skončil podzimní Pragointerier, bylo již zaregistrováno 150 prvních vystavovatelů s objednávkou 5 000 m2 čisté výstavní plochy. Zvýšený zájem se přitom projevuje i ve vyšších požadavcích na plochu expozic, dosud objednané expozice v průměru převyšují 30 m2.

Mezi největší vystavovatele tradičně patří společnosti In–elis, Ason, Elben nebo Carelli. Nově a poprvé v České republice bude vystavovat český výrobce dubového nábytku Sibexc, který své produkty doposud prezentoval jen v zahraničí. Jeho expozice bude patřit k největším – přesáhne 200 m2. Mezi další významné vystavovatele patří firma Antico, jejíž kuchyně zaznamenaly obrovský úspěch na posledním podzimním Pragointerieru, poprvé budou vystavovat Dřevotvar Jablonné nad Orlicí, Indeco.cz nebo Barrington furniture. Vrací se také slovenská firma Alnea, která v minulých letech na Pragointerieru získala ocenění za nejlepší expozici. Významnou součástí Pragointerieru je sekce vestavěných částí interiéru. Zájem je zvláště ze strany výrobců a prodejců podlahovin. Mezi nejvýznamnější patří opět expozice společností Au–mex, Pechar a syn, Zahradník parket, Empir parket a IBC parkety. Nově bude vystavovat společnost AB parket a Podlahy Heth. Atraktivní jsou vždy expozice svítidel, která letos budou kromě mnoha dalších prezentovat např. firmy Aprolux nebo Hagos s italskými svítidly firem Fabbiani, FontanaArte a Slide. Nebude chybět ani velkolepá expozice ABB elektro.

Obr. 3.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že také další ročník Pragointerieru zaujme nezastupitelné místo na českém výstavním trhu jako nejvyhledávanější akce v oboru nábytkářství a zařizování interiérů. Vždyť letošní jarní Pragointerier zaznamenal účast 530 vystavovatelů z jedenácti zemí světa a brány výstaviště překročilo téměř 33 000 návštěvníků.

Významný pomocník pro úspory energie

Není náhoda, že 34. mezinárodní veletrh Pragotherm se na výstavišti v Holešovicích bude konat ve stejném termínu jako příští Pragointerier New Design. K dobrému bydlení nestačí jen hezké vybavení bytu, ale i jeho hospodárný provoz. Dosáhnout toho není vždy snadné, neboť cena energií rok od roku roste, a zavádění moderních úsporných zařízení se stále více stává nezbytností. A je to právě veletrh energetiky, vytápění a úspor energie Pragotherm, který se v tomto úsilí stal významným pomocníkem. Nejlépe to dokládá připravovaný program. Vystavovatelé opět představí všechny novinky z oblasti vytápění. Budou to zejména moderní úsporné kotle ústředního topení a ohřevu vody na různé druhy paliva, ale i lokální topidla, krby a kachlová kamna, komíny a zařízení pro odvod spalin. Chybět nebudou ani otopná tělesa všech druhů, podlahové a stropní vytápění, stejně jako tepelná čerpadla a ekologické soustavy vytápění s netradičními zdroji energie. Výrobci budou prezentovat domácí produkci, ale i zařízení z mnoha zemí světa. K dispozici však bude i projektová a poradenská činnost, účast svazů a profesních společenství, nabídka odborné literatury a další. K úspěchu veletrhu má přispět i jeho specializace výhradně na aktuální otázky energetiky, vytápění a úspory energie a přesunutí dosud společného Mezinárodního veletrhu chladicí techniky, klimatizace a vzduchotechniky Frigotherm na jiný, samostatný termín, a to od 15. do 18. února 2007. Akce se uskuteční společně s veletrhem Holiday world a výstavou gastronomie Apetit.

Obr. 4.

Příležitost pro setkání s odborníky

K získání dokonalého přehledu o všech možnostech dobrého bydlení, včetně příležitosti poradit se o svých záměrech s přítomnými odborníky, přispějí i výstava Bydlení 2007 a výstava Okna, dveře, schody. Již jejich název prozrazuje, že zastupují obory, které vzhledem k tematické příbuznosti právem patří do komplexu interiérových výstav. Zájemci na výstavě tak budou moci opět nalézt od každé komodity nekonečnou škálu variant, neboť výrobci každým rokem inovují svůj program a neustále přicházejí s užitečnými novinkami. Výstava Okna, dveře, schody se bude konat již poosmé a i tentokrát představí všechny nové druhy oken a dveří včetně kování a automatických otevíracích systémů. K vidění budou různé varianty schodišť, zábradlí, stejně jako nové typy zimních zahrad a materiálů pro opravy a údržbu. Specializovaná výstava nových možností bydlení s názvem Bydlení 2007, pořádaná společností M.I.P. Group se uskuteční již potřinácté. Zúčastní se jí přední čeští investoři, developeři a realitní agentury nabízející nové projekty bydlení, pozemky a byty nově stavěné i projekty domů stavěných „na klíč„, typové projekty i stavební systémy a poradenství. Nedílnou součástí této výstavy jsou rovněž služby spojené s pořízením bydlení – bankovní služby a stavební spoření.

Bližší informace o veletrhu Pragointerier zájemci získají na adrese www.pragointerier.cz nebo na tel.: 220 103 480. O veletrhu Pragotherm se lze informovat na www.pragotherm.cz. Pořádá Incheba Praha spol. s r. o.