Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 6/2016 vyšlo tiskem
5. 12. 2016. V elektronické verzi na webu od 5. 1. 2017.

Osvětlení interiérů
Seminář Interiéry 2016 – páté výročí
Součinnost bytového interiéru a osvětlení 

Normy, předpisy a doporučení
Nové normy pro osvětlení pozemních komunikací

Aktuality

Společnost ABF převzala značku projektu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE Specializovanou výstavu svítidel, designu a příslušenství s názvem SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE…

Chytré lampy v Praze Do hlavního města Prahy vstoupily „chytré lampy“. Nová technologie je součástí chytrých…

Svítící fasáda FEL ČVUT nabídne veřejnosti interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL Dne 13. prosince v 16.30 hodin se v pražských Dejvicích veřejnosti představí interaktivní…

Češi v domácnostech více svítí a experimentují se světlem, doma mají přes 48 milionů svítidel Češi začali v domácnostech více svítit a snaží se vytvořit lepší světelné podmínky:…

Více aktualit

Hudební veletrh Praha 2004

číslo 1/2004

Hudební veletrh Praha 2004

Ing. Marie Pragrová, CSc.

Ve dnech 23. až 26. září pořádají veletržní společnost AC EXPO a hudební vydavatelství Muzikus ve Veletržním paláci již druhý ročník Hudebního veletrhu Praha 2004. Veletrh, na kterém se prezentují nejvýznamnější prodejci a výrobci hudebního průmyslu, je určen odborníkům i široké hudební veřejnosti.

Loňský první ročník jednoznačně prokázal životaschopnost nového projektu v moderních prostorách Veletržního paláce. Kompaktnost a zároveň členitost prostor umožnily, aby se vedle sebe představily firmy s různou nomenklaturou, aniž by docházelo k vzájemnému rušení: od hudebních nástrojů, přes nahrávací a vysílací techniku, osvětlovací a ozvučovací techniku až po hudební software či literaturu.

Obr. 1.

Na ploše 1 756 m2 své produkty předvedlo 94 vystavovatelů. Veletrh v průběhu čtyř rušných dnů navštívilo 10 859 návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Návštěvníci si mohli prohlédnout výrobky 359 značek. Produkty byly umístěny ve výstavních stáncích i ve dvou auditoriích při seminářích či během hudebních produkcí na třech koncertních scénách o celkové rozloze 870 m2. V rámci doprovodného programu vystoupilo 420 účinkujících.

V oblasti profesionální osvětlovací a jevištní techniky se představilo jedenáct vystavovatelů. Z širokého spektra výrobků prezentovaných firmou Dancefloor, s. r. o., lze jmenovat např. dvě univerzální programovatelná architektonická svítidla s krytím IP44. Byl to modulární tzv. image projektor PROMOTION 1200 a výkonný colourchanger (měnič barev) KOLORADO MKII 2500, oba z produkce italské firmy GRIVEN. Ze stejné země pocházely i špičkové profesionální hlavy SGM GIOTTO SPOT 400 a programovatelný DMX světelný pult SGM Studio 12 Scan Control. V expozici Šrajer Music byly předvedeny novinky výrobce D.E. – inteligentní hlavy o výkonu 600 a 1 200 V. Firma Elmaart představila očekávanou novinku: otočnou hlavu ROBE 1 200 XT, dále zcela nový vlastní produkt MAD NEBULA DMX, což je silný výrobník mlhy řízený DMX. Ve stánku HDT Impex bylo možné shlédnout např. „inteligentní“ otočnou hlavu Futurelight PHS-200 s novou optikou, rotačními obrazci a množstvím barev. Je vhodná pro instalace na diskotékách a v hudebních klubech, ale i pro profesionály v oblasti tzv. touringu. V expozici Music Data bylo možné vedle světelného pultu LSC Maxim australské provenience vidět „inteligentní“ světlomet Varyscan 7 od firmy JB Lighting. Firma Osvětlovací technika Vít Pavlů předvedla např. světelný pult MA Lighting řady GRAND MA s novým virtualizačním softwarem nebo „inteligentní“ světla Clay Paky typu Miniscan 300HPE. Ve stánku firmy PRODANCE si mohli zájemci prohlédnout např. kompletní řadu svítidel české firmy ROBE SHOWLIGHTING (skenery a „inteligentní“ otočné hlavy řady XT). Špičkovou světelnou techniku prezentovala firma PRODANCE přímo v akci na rockové scéně v suterénu Veletržního paláce (scéna byla nasvětlena svítidly americké firmy HIGH END SYSTEMS, řízenými světelným pultem AVOLITES PEARL 2000). Společnost Světlo a zvuk spol. s r. o. předvedla v expozici SHOWMARKET novinky pro profesionální efektové osvětlení z produkce GLP. Jde především o Moving Head (otočné hlavy) modelové řady YPOC. Novinkou byla rovněž YPOC 575 – nejmenší a nejrychlejší otočná hlava na světě. Pro použití jako architektonické osvětlení zaujal světlomet Exterier 1800.

O novinkách chystaných na letošní Hudební veletrh Praha 2004 se čtenáři mohou dozvědět v čísle 3/2004.

Veletrh bude otevřen každý den od 10 do 18 h, v neděli do 17 h. Vstupné na veletrh, zahrnující i bohatý doprovodný program, je 100 Kč.

kontaktní adresa:
AC Expo s. r. o.
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47
170 17 Praha 7
tel.: 224 301 013
fax: 224 301 539
gsm: 777 201 329
e-mail: info@huvel.cz
http://www.huvel.cz