časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 3/2020 vyšlo tiskem
8. 6. 2020. V elektronické verzi na webu 8. 7. 2020.

Činnost odborných organizací
Oznam: LUMEN V4 2020 je zrušený
Co je nového v CIE, duben 2020

Příslušenství osvětlovacích soustav
Foxtrot jako „Master Control“ v Hotelu Breukelen
Regulátory osvětlení – řízení osvětlení na konstantní úroveň

EGLO – jednoduchá cesta k pěknému světlu

|

číslo 2/2003

EGLO – jednoduchá cesta k pěknému světlu

O společnosti EGLO Leuchten

Obr. 1.

Společnost EGLO Česko-moravská svítidla, spol. s r. o., byla založena v roce 1993. Od roku 2001 zajišťuje distribuci na území Slovenska organizační složka společnosti. V roce 2002 vzniklo v Praze nové administrativní a skladové centrum (obr. 1), propojené on-line prostřednictvím systému SAP (systémy, aplikace a produkty) s výrobou, sklady a ostatními pobočkami koncernu EGLO. V nové budově je umístěna také reprezentační prodejna svítidel (obr. 4).

Příběh úspěšného soukromého koncernu EGLO má mnoho kapitol. První napsal v roce 1969 založením společnosti majitel Ludwig Obwieser, který dodnes firmu aktivně řídí. V roce 1976 následovala výstavba první vlastní provozovny v Pillu, vzdáleném přibližně 30 km od Innsbrucku. V roce 1977 byla zahájena výroba vlastní kolekce svítidel. S otevřením první prodejní organizace v Německu v roce 1986 se započal mezinárodní úspěch skupiny EGLO. Od té doby se otevírají stále nové trhy. Dosud je v Evropě vybudováno dalších sedmnáct vlastních prodejních organizací. Podíl vývozu se v mezičase zvýšil na 85 %. Dnes je skupina EGLO, která zaměstnává více než 1 100 zaměstnanců a jejíž roční obrat činí přibližně 110 milionů EUR, jedním z největších evropských dodavatelů bytových svítidel.

Obr. 2.

Jako zastřešující organizace slučuje EGLO Leuchten GmbH výrobní a prodejní organizace do skupiny EGLO. V centrále v Pillu se nejen konsoliduje hospodaření společností. Jsou zde vyvíjeny výrobky, je odsud řízena výroba a sledováno naplňování koncepce logistiky, ale sestavují se tu plány marketingové činnosti a odbytu. Dále jsou zde zajišťovány centrální služby a financování pro celou skupinu EGLO. Jednou z dalších klíčových úloh centrály je sestavování pružných marketingových konceptů, které jsou přizpůsobeny zákaznickým potřebám nejdůležitějších cílových skupin, jako jsou prodejny typu do-it-yourself (DIY – udělej si sám), prodejny nábytku, specializované prodejny, obchodní řetězce a zasílatelství. Pro realizaci různých stavebních projektů je ve Wiesingu, vzdáleném přibližně 20 km od Pillu, k dispozici nezávislá společnost DECO LICHT.

Do výstavby logistického systému se v posledních letech hodně investovalo. Díky dobře vypracovanému zbožnímu hospodářství jsou i v době zvýšeného zájmu plněny požadavky zákazníků z více než 95 %. V Evropě jsou k dispozici kromě logistických center v Rakousku, Francii a Maďarsku ještě další regionální sklady. Mimoevropské trhy jsou z velké části zásobovány přímo ze skladu v Číně. Logistický koncept skupiny EGLO umožňuje rychlé a nákladově příznivé zásobování zbožím po celém světě.

Ve spolupráci s vybranými designéry přeměňuje vlastní vývojový tým nové nápady v co nejkratší době na výrobky. Vedle harmonie tvarů, barev a materiálů hrají důležitou roli kvalita, bezpečnost a ekologičnost výrobků. Přibližně 20 % nabídky je každoročně nahrazeno novinkami. Sortiment firmy EGLO zahrnuje více než 2 000 výrobků – od trendových halogenových a bodových svítidel, přes působivá nástěnná svítidla, lustry, stojanová svítidla a jiné výrobky až po venkovní svítidla.

Obr. 3.

Společnost EGLO vyvinula balíček služeb, které pokryjí všechny oblasti obchodování a umožňují pružně se přizpůsobovat příslušným zákaznickým potřebám. Na základě přání zákazníků mohou pracovníci EGLO vybavit prodejní plochu regály a stojany a částečně nebo kompletně o ni pečovat. Jako dodatečnou službu EGLO svým zákazníkům nabízí prezentační systémy na míru. Od plánování regálů podle potřeb zákazníků až po konečnou realizaci úpravy prodejny zahrnují EGLO P.O.S. systémy všechny oblasti moderních samoobslužných konceptů, které současně vyhovují požadavkům jednotlivých obchodů.

Z nabídky svítidel

O bohaté nabídce svítidel se může zákazník přesvědčit nahlédnutím do objemného katalogu s profesionálními barevnými fotografiemi jednotlivých řad produktů nebo přímo v hale reprezentační prodejny s expozicí aktuálního sortimentu.

Zajímavá jednoduchá závěsná bytová svítidla jsou na obr. 3. Toto provedení dovoluje připojit na jeden vývod více svítidel a rozmístit je půdorysně i výškově podle potřeby, což často usnadní řešení osvětlení při změně vybavení místnosti. Další řada závěsných a stolních svítidel je na obr. 2. Tato konstrukčně a výtvarně čistá svítidla se stínidly z opálového barevného skla mohou dobře osvětlit interiér a ozvláštnit jeho atmosféru.

Obr. 4.

EGLO uvede každoročně na trh přibližně šest milionů svítidel. Vysoký podíl vlastní produkce (přibližně 95 %) umožňuje skupině EGLO nabízet jedinečné zboží. Vysoká úroveň kvality a optimální výrobní náklady ve výrobních podnicích poskytují možnost nabízet konkurenceschopné zboží. Pružná výrobní zařízení dovolují obměňovat sortiment v krátké době a podle potřeb řízení výroby, takže může být zajištěna bezproblémová péče o trh.

Závěr

EGLO nabízí široký sortiment. Díky tomu, že ve vlastnictví společnosti je celý proces od ideového návrhu, přes výrobu až po prodej konečnému spotřebiteli, lze říci, že EGLO určuje trend a stanovuje nová měřítka kvality a designu v oboru svého podnikání. Firma poskytuje zákazníkům produkty s jedinečným poměrem mezi kvalitou a cenou a je připravena vyhovět Vašim požadavkům při vybavování interiérů či exteriérů dekorativními svítidly. V případě požadavku zajistíme architekty i elektromontážní firmy.

Kontaktujte nás

v České republice:
EGLO Českomoravská svítidla, spol. s r. o.
Náchodská 2479/63
193 00 Praha 9 – Horní Počernice
tel.: +420 281 924 163 – recepce
fax: +420 281 925 203
e-mail: eglo@eglo.cz
http://www.eglo.com

ve Slovenské republice:
EGLO – Českomoravská svítidla, spol. s r. o. – organizačná zložka
Drobného
841 01Bratislava
tel.: +421 264 461 542, Ing. Ivana Tyukosová