Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2017 vyšlo tiskem
17. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned.

Veletrhy a výstavy
Inspirativní osvětlení ze zahraničních veletrhů 

Příslušenství osvětlovacích soustav
Na osvětlení provozu lze šetřit s minimem investic
Maxos fusion – nový rychlomontážní systém Philips
Inteligentní řešení DALISYS® pro řízení osvětlení

Aktuality

Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů Stovky českých i zahraničních společností se představí na největším jarním souboru…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

Festival světla BLIK BLIK opět rozsvítí Plzeň Třetí ročník plzeňského festivalu Blik Blik se chystá na pátek 17. a sobotu 18. března.…

Kurz osvětlovací techniky XXXIII – 1. oznámení Česká společnost pro osvětlování, regionální skupina Ostrava, a VŠB – Technická…

Více aktualit

Detektory pohybu a přítomnosti B.E.G. Brück Electronic

Současné požadavky na úsporu energie vedou B.E.G., společnost s dlouholetou tradicí ve vývoji a výrobě detektorů pohybu a přítomnosti, k řešením, která výrazně posouvají vnímání detektorů pohybu běžnými uživateli.
 
V minulých letech přinášely detektory pohybu do našich domovů hlavně větší bezpečí a pohodlí. V současné době se stále důležitějším stávají úspory energie ve smyslu snižování nákladů a ochrany životního prostředí. S cílem uspokojit tyto požadavky vyvinula společnost B.E.G., vedoucí výrobce detektorů pohybu a přítomnosti v Evropě, novou řadu výrobků, které přispívají k optimálnímu řízení světla a tepla v budovách. Energetické bilance vypracované společností B.E.G. ukazují na výrazné úspory energie při použití detektorů B.E.G., a to nejen v kombinaci s úspornými světelnými zdroji.
 
Detektory přítomnosti mohou přispět k dosažení významných úspor energie tím, že zapínají svítidla, topení a ventilaci pouze tehdy, kdy je to skutečně třeba. Do celkového osvětlení zahrnují také dostupné denní osvětlení, a tím rovněž snižují náklady na energii a současně šetří přírodní zdroje.
 

Detektory přítomnosti – úspora energie

Detektory přítomnosti jsou detektory pohybu, jejichž úhel záběru je 360°, takže mohou být navrženy pro instalaci do stropů a pro vnitřní použití, a mohou tudíž regulovat celkový jas reakcí na výsledky měření různých zdrojů světla (přírodního a umělého). Detektory přítomnosti B.E.G. vyhovují různým způsobům použití a všem speciálním požadavkům uživatelů.
 
Řada výrobků B.E.G. zahrnuje detektory přítomnosti také pro všechny BUS aplikace: DALI, DSI, KNX/EIB, LON a speciální přístroje na napětí 24 V. Nové digitální detektory (PD2, PD4 a PD9), nástupci analogových detektorů přítomnosti, umožňují uživatelům používat u elektronických předřadníků systém DSI i DALI.
 
Z dálkového ovladače mohou uživatelé volit čtyři různé režimy, které jsou k dispozici společně s verzemi KNX/EIB: normální režim (spínání), poloautomatický nebo plně automatický režim s konstantní kontrolou světla (stmívání), režim tzv. slave (podřízený) a funkce alarmu. Verze LON mají nejméně sedm funkcí. Kromě detektoru KNX/EIB a detektoru přítomnosti LON rovněž ovládají odpovídající sběrnicové přípojky. Požadovaný software lze snadno stáhnout z domovských stránek firmy B.E.G.: www.beg-luxomat.com.
 

Detektory pohybu – inteligentní domov

Venkovní detektory pohybu od B.E.G. s nejnovější technikou PIR využívají k detekci zdrojů pohybu infračervené záření a zapínají a vypínají připojená svítidla v závislosti na okolních světelných podmínkách. Jsou přednostně používány ve venkovních svítidlech nainstalovaných na domech, a díky nim lze spořit energii, snižovat náklady a zajistit maximální bezpečnost.
 
Nový dálkově ovládaný Luxomat RC – plus next s moderními čidly a dynamickým nastavováním časového zpožďování je v podstatě standardem pro všechny detektory pohybu.
 

Nastavení dohledu nad světlem

Kombinace detektorů pohybu a zvuku (Indoor 180-R/T/TR) je moderní a unikátní. Luxomat Indoor 180 je automatický spínač světla, který šetří elektrickou energii tím, že spíná svítidla v soukromých i komerčních prostorech. Schodiště, chodby, vstupní haly, Kuchyně a koupelny v rodinných domech, barech a restauracích, hotelech, kancelářích a nemocnicích jsou vhodným místem pro umístění těchto detektorů.
 

Historie a současnost B.E.G.

Společnost B.E.G. Brück Electronic byla založena před 34 lety v roce 1975. Činnost zahájila vývojem a výrobou svítidel pro nouzové osvětlení. Detektory pohybu byly do jejího výrobního programu začleněny v roce 1986. Poté sortiment doplnily výrobkové skupiny Videolux a Luxomat Ecolight.
 
Nové prodejní a logistické centrum nedaleko výrobního a vývojového oddělení v Lindlaru (Německo) bylo uvedeno do provozu v roce 2007. Nyní se společnost B.E.G. těší výborné pověsti nejen v Německu, ale i v mnoha zemích světa, kde je zastoupena pobočkami a distributory.
 

Závěr

V současné době společnost B.E.G. Brück Electronic vstupuje také na český a slovenský trh. Je připravena poskytnout svým novým obchodním partnerům, velkoobchodům s elektrotechnikou, specializovaným společnostem v oblasti svítidel a osvětlení i projektantům nejen špičkové výrobky, které určují vývojové trendy v oboru detektorů pohybu a přítomnosti, ale také silnou marketingovou podporu při prodeji konečným uživatelům, technickou podporu při přípravě projektů a kvalifikovaný poprodejní servis a poradenství.
 
Společnost B.E.G. Brück Electronic CZ se těší na spolupráci!
 
Ing. Michal Kučera ,
ředitel B.E.G. Brück Electronic CZ, s. r. o.
 
Obr. 1. Prodejní a administrativní centrum v Lindlaru (Německo)
Obr. 2. Logistické a vývojové centrum v Lindlaru (Německo)
Obr. 3. Expedice Lindlar (Německo)