Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2017 vyšlo tiskem
17. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned.

Veletrhy a výstavy
Inspirativní osvětlení ze zahraničních veletrhů 

Příslušenství osvětlovacích soustav
Na osvětlení provozu lze šetřit s minimem investic
Maxos fusion – nový rychlomontážní systém Philips
Inteligentní řešení DALISYS® pro řízení osvětlení

Aktuality

Trendy chytrého řízení budov, energetiky a měst aneb Čtvrtá průmyslová revoluce nejenom v průmyslu Přednáška Ing Jaromíra Klabana se uskuteční ve středu dne 19. 4. 2017 ve 14 hod v…

Češi chtějí bydlet lépe – návštěvnost jarních veletrhů o bydlení stoupla o čtvrtinu Výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech bylo v minulých dnech nabité k prasknutí. Téměř…

Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů Stovky českých i zahraničních společností se představí na největším jarním souboru…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

Více aktualit

Architecture Week 2007


Architecture Week 2007

Architecture Week (Týden s architekturou) je svými organizátory, tak jako podobné akce v Londýně a dalších evropských metropolích, koncipován jako každoroční mezinárodní festival moderní a současné architektury. Tento nový projekt bude probíhat ve dnech 17. až 23. září 2007 a má za úkol odborné a laické veřejnosti v Praze a České republice poutavou formou představit českou i světovou architekturu a zároveň propagovat českou architekturu v zahraničí a zahraniční architekturu u nás. Z tohoto důvodu organizátor, společnost Czech Architecture Week s. r. o., vyzval ke spolupráci velvyslanectví a ambasády, z nichž velká část podporu tomuto projektu již přislíbila. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit na architekty a jiné výjimečné osobnosti architektury z Belgie, Francie, Chorvatska, Itálie, Rakouska, Slovenska, Švédska a Švýcarska.

Záštitu festivalu Architecture Week již poskytlo Ministerstvo kultury ČR a Česká komora architektů. Mediálními partnery jsou Architekt, e-Architekt, Development news, Era 21, Konstrukce, SReality, Stavebnictví a interiér, Světlo a Zlatý řez.

Architecture Week bude objevovat architekturu zábavnou formou prostřednictvím různých kulturních a uměleckých akcí, aktivit a prezentací. Jeho náplní budou např. dny otevřených dveří v architektonických ateliérech, studiích a praxích, návštěvy vzorových domů a nových budov, postavených významnými developery, výstavy, exkurze, pěší (později i cyklistické) procházky sledující architekturu Prahy a dalších českých měst, vernisáže, přednášky a semináře českých a zahraničních architektů, dále hovory a diskuse o architektuře, setkání, společenské večery, koktejly a party, pořádané zúčastněnými společnostmi, workshopy a aktivity pro děti a rodiny s dětmi i promítání filmů a dokumentů o architektuře. Je určen všem zájemcům o architekturu, její historii i současnost, studentům, laikům i odborníkům a nadšencům všeobecně, bude dále příležitostí pro lidi různého věku objevovat, zlepšit své poznatky o architektuře a bavit se. Měl by podpořit zájem o architekturu v kontextu životního prostředí a okolí, v němž žijeme, především na základě vlastních osobních dojmů, prožitků a zkušeností. Akce by měla mimo jiné také komplexně podpořit i další urbanistický rozvoj města Prahy, seznamovat veřejnost s možnostmi a vizemi budoucího vývoje a plánování.

Centrální výstavní expozice festivalu Architecture Week 2007 bude instalována v nově zrekonstruovaném renesančním Schwarzenberském paláci, budově Národní galerie v Praze. Ve Schwarzenberském paláci, v těsném sousedství Pražského hradu, nad střechami Prahy, bude umístěno také hlavní informační centrum festivalu – AW Central, prodejna odborné literatury o architektuře a designu a kavárna, zvoucí k odpočinku a studiu získaných materiálů. Probíhat zde budou setkání s českými a zahraničními architekty, filmové projekce a slavnostní zahajovací party festivalu.

Festivalu se, kromě přímo oslovených společností, může zúčastnit každý, kdo se v uvedeném termínu od 17. do 23. září 2007 rozhodne uspořádat zajímavou akci v oboru architektury a kontaktuje organizátora.

Bližší informace a kontakty jsou na www.architectureweek.cz

Mgr. Helga Hrabincová

Obr. 1. Budova Philips ČR spol. s r. o. v Praze
Obr. 2. Koncepce slavnostního osvětlení Moskevského mezinárodního byznys centra – Moskva - City (vizualizace převzata z časopisu Světotěchnika, č. 1/2007)
Obr. 3. Originální zastřešení stanic veřejné dopravy před novou městskou knihovnou ve Vídní

Celý příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde