Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 7/2019 vyšlo
tiskem 26. 6. 2019. V elektronické verzi na webu 26. 7. 2019. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika; Nářadí, nástroje a zařízení pro práci s kabely

Hlavní článek
Správa aktiv a potřeba diagnostiky v Průmyslu 4.0

Aktuality

Digitální továrna 2.0 na MSV 2019 Digitální továrna 2.0 je jedním z hlavních témat Mezinárodního strojírenského veletrhu…

Historicky nejvyšší grant Evropské unie dostal česko-slovenský energetický projekt ACON Společnosti E.ON Distribuce a Západoslovenská distribuční (ZSD) získaly od Evropské…

Kaufland v Blansku nabízí rychlodobíjecí stanici pro elektromobily Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, která nabízí rychlé dobíjení pro elektromobily, je…

Viceprezidentem asociace ENTSO-E zvolen člen představenstva ČEPS, a.s., Zbyněk Boldiš Zbyněk Boldiš, člen představenstva ČEPS, a.s., byl zvolen do funkce viceprezidenta…

Drony z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze budou obhajovat vítězství v Abu Dhabi Utkají se o hlavní cenu 1 milion dolarů. Testy systému spolupracujících autonomních dronů…

Logická mobilní hra „Zrecykluj to!“ naučí správně recyklovat elektrozařízení Cílem hry je zábavnou formou širokému publiku vysvětlit, že elektroodpad nepatří do…

Více aktualit

zprávy

číslo 4/2004

zprávy

HANNOVER MESSE nově
19. až 24. dubna na výstavišti v Hannoveru

Hlavním zaměřením veletrhu budou technologie budoucích průmyslových procesů, včetně jejich automatizace, a inovační postupy. Celá akce bude rozdělena následovně:

INTERKAMA – přestěhováno z Düsseldorfu, přehlídka průmyslové automatizace v Evropě i ve světě - informační technologie, přístroje a komponenty, řídicí a regulační systémy, inženýrství, údržba a služby.

Factory Automation - automatizace a robotizace výroby v továrnách. Je zaměřen především na elektrotechniku a strojírenství.

Energy - technika pro energetiku, obnovitelné zdroje energie a energetické hospodářství, zásobování energií a vodou, elektrárny a elektrárenskou techniku i prezentaci aktuálního vývoje techniky vodíku a palivových článků.

SurfaceTechnology plus Powder Coating Europe - veletrh povrchových úprav a technologií práškového lakování, využívaných především v průmyslu.

Subcontracting je vedoucí veletrh subdodávek a materiálů, např. odlitků, výkovků, výlisků, nejrůznějších kovových i nekovových dílců pro vozidla a stroje, spojovacích dílců, různých materiálů, keramických a jiných součástek, nářadí, nástrojů a forem.

Digital Faktory uvádí nové informační technologie a služby pro průmysl nespojité výroby mnoha technologických procesů.

MicroTechnology prezentuje trh mikrotechniky, aplikovaných technik mikrosystémů a nanotechnologie, mikrosenzoriky, mikroaktoriky a laserové techniky. Tematické přehlídky, např. ploché obrazovky nebo mikromontážní linky. Komunikačním centrem je Forum MicroTechnology.

Research & Technology - průmyslový transfer technologií a výsledků výzkumu využitelných v praxi.

GO FOR HIGH TECH in the year of technology bude celosvětově největším kongresem budoucích technologií.

Veletrhu se v rámci oficiální účasti ČR za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR zúčastní 35 firem, které využijí asi 700 m2 užitné výstavní plochy.

Podrobnější informace na internetových stránkách www.messe.de a www.interkama.com

Zlevněné vstupenky a katalogy - předprodej u výhradního zástupce společnosti Deutsche Messe AG, Hannover v ČR, kterým je Ing. Eva Václavíková, Myslbekova 7, 169 00 Praha 6, tel./fax: 220 510 057 a 220 517 837, www.hf-czechrepublic.com, e-mail: info@hf-czechrepublic.com


Veletrh technických zařízení budov

GHM – Gesellschaft für Handwerksmessen mbH (Nové výstaviště v Mnichově) uspořádá ve dnech 21. až 24. dubna pohostinsky ve Veletržním centru v Norimberku regionální odborný veletrh vytápění, klimatizace, technického vybavení budov a sanitární techniky IFH/INTHERM 2004.

V devíti moderních halách s výstavní plochou 69 000 m2 se jej zúčastní více než 600 přímých vystavovatelů a mnoho dalších spoluvystavovatelů.

Představí se plynová kondenzační zařízení pro vytápění a ohřev vody v domácnostech, tepelná čerpadla, solární zařízení, elektrické akumulační a podlahové vytápění. Prezentováno bude např. vybavení koupelen s vířivými vanami, sprchami horkého vzduchu nasyceného vodní párou, sauny a bazény, ekologická a ochranná zařízení, zařízení pro likvidaci odpadních vod a domovního odpadu, zařízení a stojany pro přípravu horkých nebo chlazených nápojů, vybavení kuchyní, související regulační a automatizační technika i prostředky ochrany životního prostředí.

Další informace o dění na výstavišti lze najít na internetových stránkách www.ifh-intherm.de

Zájemci o návštěvu mohou získat levnější vstupenky a katalogy, objednat vhodné ubytování i přihlásit se k připravovaným zájezdům u oficiálního zástupce veletržní správy GHM, kterým je EXPO-Consult + Service s. r. o., Příkop 4, 604 45 Brno, tel.: 545 176 158, fax: 545 176 159, e-mail: info@expocs.cz


Dva veletrhy výrobní techniky a automatizace

Letos poprvé se bude konat významný evropský Mezinárodní veletrh výrobní techniky a automatizace METAV 2004 - 27. až 30. dubna, Nové výstaviště v Mnichově a 15. až 19. června, Veletržní centrum v Düsseldorfu.

Konání veletrhu na těchto dvou místech podle organizátora – Svazu německých výrobců obráběcích strojů (VDW) – lépe vyhovuje požadavkům vystavovatelů i návštěvníků.

Podle předběžných záznamů se k účasti na obou veletrzích přihlásilo asi 1 200 firem z dvaceti zemí. Vyžadují téměř 68 000 m2 užitné výstavní plochy. Jelikož většina vystavovatelů je z Německa a okolních zemí, vyhovuje jim i zákazníkům spádová oblast v okruhu asi 200 km kolem obou míst veletrhu.

Nejvíce vystavovatelů i zájemců o návštěvu je v expozicích se soustruhy a soustružnickými automaty, stroji na výrobu závitů, frézkami, víceoperačními obráběcími stroji, bruskami, pilami a pilovacími stroji, přesnými obráběcími stroji, průmyslovou elektronikou a automatizací, řídicími jednotkami, informační technikou, přístroji a programovým vybavením, měřicí, zkušební a kontrolní technikou.

Na veletrzích METAV 2004 se zájemci budou moci zúčastnit rozsáhlého a zajímavého doprovodného programu s množstvím přednášek a firemních dnů. Podrobnější informace o veletrhu v Mnichově je možné najít na internetových stránkách www.metav.de a u zástupce veletržní správy: EXPO-Consult + Service s. r. o., Příkop 4, 604 45 Brno, tel.: 545 176 158. O veletrhu v Düsseldorfu se lze informovat na www.messe-duesseldorf.de/metav a u výhradního zástupce pro ČR a Slovensko: Veletrhy Brno a. s., odbor zahraničního zastoupení, Výstaviště 1, 647 00 Brno, tel.: 541 152 533.