časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Vojtěch Kopecký, znalec řemeslné komory v Cáchách (Aachen, SRN) pro elektromagnetickou

|

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Ano, jsem Vodnář, tedy „v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke skoku“. Ale poslední léta tuto tematiku nesleduji, abych průběh svého života neovlivnil.
 
Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
Elektrotechnika je tak různorodá, že když ji chcete vykonávat poctivě, na jiné obory vám moc času nezbývá. Ale přesto mám svého koníčka - rád cestuji, filmuji a zpracovávám tyto filmy.
 
Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Víte, já jsem původně vyučen v Čechách v elektrooboru. A po profesní stránce mě pozitivně nejvíce ovlivnil můj tehdejší mistr.
 
Jakou hudbu máte rád?
Hudbu typu country. Ale na žádný hudební nástroj nehraji.
 
Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
Velmi mě přitahuje literatura o dávných kulturách světa. A protože rád cestuji, tak také cestopisy.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Hrával jsem, a myslím, že vzhledem ke své téměř dvoumetrové výšce i dobře, košíkovou. Aktivní sportovec však již nejsem a nyní fandím fotbalovému klubu Allemania Aachen.
 
Váš oblíbený citát?
„Nejde - to slovo neznám.“ To je citát, který charakterizuje celou mou profesní kariéru.
 
Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?
Odejít z České republiky.
 
Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?
Myslím, že spolehlivost je to nejcennější. Osobní, v přístupu ... a například i v dodržování norem, jelikož praxe ukazuje, že při dodržování kvalitních norem nedochází ke škodám na zařízení a snižuje se nebezpečí úrazu.
(jk)