časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Veletrh Aqua-therm Praha 2003 – výsledky

|

číslo 2/2004

trh, obchod, podnikání

Veletrh Aqua-therm Praha 2003 – výsledky

Jubilejní, desátý mezinárodní odborný veletrh Aqua-therm Praha, který se konal na pražském Výstavišti od 25. do 29. listopadu 2003, jednoznačně potvrdil, že je jedničkou mezi marketingovými akcemi v oboru TZB v České republice. Pořadatelská firma Progres Partners Advertising poskytla statistické údaje o počtech vystavovatelů a výstavní ploše a také o výsledcích průzkumu mezi návštěvníky. Ovšem nejde jen o statistiku…

Veletrhu se celkem zúčastnilo 454 vystavovatelů ze šestnácti zemí, z toho tuzemských firem 384, zahraničních 70 – zvýšil se počet vystavovatelů ze zahraničí.

Celková výstavní plocha veletrhu se rozšířila na 14 845 m2, na dalších 250 m2, v pavilonech C a D, se konaly doprovodné akce. Letošní veletrh navštívilo 43 936 návštěvníků, což je na úrovni loňského roku (44 113).

Průzkum struktury návštěvníků veletrhu ve většině ukazatelů potvrdil pozitivní výsledky z posledních let, tzn. 72,4 % návštěvníků přijelo na veletrh pracovně a každý pátý navštívil veletrh vícekrát než jeden den. Zároveň se podstatně zvýšil počet odborných návštěvníků ze zahraničí, na 4,9 %. S nabídkou vystavovatelů bylo letos spokojeno 98,1 % návštěvníků. Předpokládá se, že veletrh Aqua-therm Praha v roce 2004 navštíví 97 % letošních návštěvníků.

Ročník 2003 byl mj. úspěšný i tím, že úroveň vystavovatelů i doprovodného programu byla vysoká a navíc byla viditelnější zahraniční účast. K novinkám, které zaujaly laickou i odbornou veřejnost, lze řadit např. teplovodní nástěnné kotle se zabudovanými atmosférickými hořáky, kotle umožňující střídání paliv s důrazem kladeným na biomasu. Projevilo se i širší povědomí o využívání slunečních kolektorů, což je dobrou zprávou nejenom pro ekology. Letos poprvé na veletrhu návštěvníci v hojném počtu také přijímali informace ekologických poradců zaměřených na problematiku využívání alternativních zdrojů energie.

Doprovodný program získává mezi odborníky stále větší respekt. Kromě jiného také proto, že veškeré doprovodné programy zaštiťují MPO a MŽP. Tento rok by pořadatelé rádi pozvali ministerstvo pro místní rozvoj.

V letošním roce již bude veletrh Aqua-therm ovlivněn vstupem ČR do EU. Proto je prioritní zájem udržet kvalitu poskytovaných služeb, kvalitu vystavovatelů i rozsah celé akce. Navíc lze očekávat větší zastoupení organizací a firem, které nabízejí komplexní služby, např. v projektování topného systému obytného domu, nízkoenergetických budov, včetně rodinných domků apod.

Slavnostního vyhlášení soutěže o nejlepší exponát veletrhu Aqua-them Praha 2003 se zúčastnil pražský primátor Pavel Bém. Její výsledky jsou uvedeny v tab. 1 a v tab. 2.

Tab. 1. Zlaté medaile 10. mezinárodního veletrhu Aqua-therm Praha 2003

Vystavovatel Exponát
BUDERUS tepelná technika Praha, s. r. o. GB132 T – kompaktní kondensační plynová centrála
ELVL, s. r. o. BITHERM – stavebnicová otopná tělesa
EVČ, s. r. o. Rekonstrukce nemocnice Varnsdorf metodou EPC
KORADO, a. s. RADIK COMBI VK, otopné deskové těleso
M - TECH, s. r. o. PEAD RP 5 EA PUHZ – RP 5VHA
PONAST, s. r. o. KP 20 E, kotel na spalování biomasy
PROTHERM, s. r. o. GRIZZLY 150 KLO EKO – stacionární litinové kotle
SIEMENS BUILDING TECHNOLOGIES, s. r. o. Synko 700, řada regulátorů pro VVK
VAILLANT, s. r. o. ecoCOMPACT VSC 196-C 150, kondenzační kotel + vrnetDIALOG 840, komunikační jednotka

Tab. 2. Čestná uznání 10. mezinárodního veletrhu Aqua-therm Praha 2003

Vystavovatel Exponát
BELIMO CZ – Ing. Ivar Mentzl BELIMO R2, kulový regulační kohout
EKOPLASTIK, a. s. Navařovací sedla z PP-R
ENBRA, s. r. o. ENBRA SYSTÉM, systém úspor energie
LDM, s. r. o. Ventily 2004 výpočetní program
PRAGOCLIMA, s. r. o. DAIKIN VRV II, tepelné čerpadlo vzduch – vzduch
PROCOM BOHEMIA, s. r. o. GEMINOX THRi 1-10 C, plynový kondenzační kotel
STIEBEL ELTRON, s. r. o. De Dietrich, typ SBK Diematic, kondenzační plynový kotel
THERMONA, s. r. o. THERM 20 TCXE, TURBO – nástěnný plynový kotel

Kromě předání zlatých medailí a čestných uznání udělila Asociace odborných velkoobchodů plyn, voda, topení, vzduchotechnika při příležitosti konání mezinárodního odborného veletrhu Aqua-therm Praha 2003 Velkou cenu AOV za rok 2003 firmě DUKLA, s. r. o., Trutnov za příkladný přístup při zásobování odborných velkoobchodů v distribučním řetězci výrobce – odborný velkoobchod – montážní firma.