Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 7/2017 vyšlo
tiskem 28. 6. 2017. V elektronické verzi na webu od 28. 7. 2017. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika; Konektory; Software; Značení a štítkování

Hlavní článek
Elektrická izolace a tepelná vodivost

Aktuality

FOR ARCH 2017 přinese řadu zajímavých soutěží a konferencí Osmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve…

Premiér navštívil hlavní sídlo provozovatele přenosové soustavy Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se přímo na…

Generační změna ve skupině LAPP S účinností od 1. července 2017 odstoupila Ursula Ida Lapp, spoluzakladatelka skupiny…

Finálové kolo soutěže EBEC přivede do Brna 120 nejlepších inženýrů z celé Evropy Co vše je možné stihnout navrhnout, smontovat a následně odprezentovat během dvou dní? To…

Co si akce „Světlo v praxi“ klade za cíle V České republice se prvním rokem koná akce v oblasti světelné techniky, která chce…

Startuje hlasování veřejnosti o vítězích 9. ročníku ekologické soutěže E.ON Energy Globe V Praze byly 20. 6. 2017 slavnostně představeny nominované projekty 9. ročníku prestižní…

Více aktualit

Úspěšný trojlístek veletrhů

Ing. Hana Pokorná, ředitelka OT Průmysl, ABF, a. s.
 
Veletrhy For Industry, For Waste a For Logistic úspěšně nastartovaly v letošním roce prezentace firem oboru strojírenství, odpadového hospodářství a logistiky, a staly se tak již neodmyslitelnou jarní pražskou událostí. Trojlístek veletrhů zahájily významné osobnosti zastupující české odborné školství, průmysl a výstavnictví. Veletrhy byly slavnostně otevřeny vernisáží za účasti rektora ČVUT v Praze prof. Ing. Václava Havlíčka, CSc., ředitele odboru ekologie Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Ing. Jiřího Chroustovského a zástupce starosty městské části Praha-Letňany Davida Kolínského, kteří společně s generální ředitelkou ABF, a. s., Ing. Miloslavou Veselou přestřihli pásku a zahájili letošní konání této významné akce.
 
Vzhledem k rostoucímu počtu vystavovatelů i návštěvníků se stále více potvrzuje, že průmyslové a obchodní veletrhy jsou jedním z prostředků, které pomáhají rozvíjet firemní know-how. Statistika letošního ročníku těchto odborných veletrhů je potěšující pro vystavovatele i pořadatele. Oproti loňskému roku zaznamenaly nárůst nejen v počtu vystavovatelů a návštěvníků, ale také v navýšení výstavní plochy. Na ploše 10 400 m2 se letos prezentovalo 311 společností ze šesti zemí světa (Česká republika, Slovensko, Belgie, Japonsko, Německo, Rakousko) a veletrhů se zúčastnilo 10 730 návštěvníků.
 
Souběžné konání veletrhů For Industry (strojírenské technologie), For Waste (nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální technologie) a For Logistic (doprava, logistika, skladování a manipulace) od . 15. do 17. dubna potvrdilo atraktivitu propojení těchto významných průmyslových oborů jak pro vystavovatele, tak především pro návštěvníky. Skutečnosti, že se odborným veletrhům v Praze daří, zcela jistě prospívá i zvolená lokalita. Praha, jako významná obchodní křižovatka, má svým letňanským výstavištěm k dispozici ideální prostor pro prezentaci všech průmyslových odvětví. Letošní veletrhy byly místem pro představení několika českých premiér – nejposlednějších technologických novinek. Návštěvníci měli možnost vidět nejnovější stroje, zařízení a technologie v expozicích přímo v provozu. Moderní výrobní technologie a průmyslové trendy byly prezentovány současně i v rámci doprovodných programů – tematických seminářů a konferencí.
 

Slavnostní předání ocenění vítězům soutěží Grand Prix a Top Expo

Vyvrcholením prvního náročného dne veletrhů bylo společenské setkání vystavovatelů a VIP hostů s vyhlášením výsledků soutěží ve Velkém konferenčním sále vstupní haly V1.
 
Slavnostní zahájení patřilo prezidentovi společnosti SPGroup, a. s., a předsedovi představenstva ABF, a. s., Ing. Pavlu Sehnalovi. Čestnými hosty večera byli děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Ing. František Hrdlička, CSc., a prezident Inženýrské akademie ČR prof. Ing. Petr Zuna, CSc., D. Eng., h. c., Feng.
 
Odborná komise v čele s předsedou doc. Ing. Stanislavem Maňasem, CSc., udělila ceny Grand Prix v rámci soutěže o nejlepší exponát veletrhů bez určení pořadí. Mezi posuzovaná kritéria patřily technické parametry, materiál, přednosti, dosavadní uplatnění na trhu (prototyp, sériová výroba, nultá série apod.).
 

Grand Prix For Industry 2008

 • Firmě Prima Bilavčík, s. r. o., za Werth video-check EA s funkcí on the fly
  Zdůvodnění: Jde o multisenzorový měřicí stroj pro měření tvarově složitých hlubokých dutin s možností rychlého a plynulého měření za chodu. Významnou vlastností je též rychlé zpracování a přenos dat.
 • ČVUT v Praze, Fakultě strojní, za teleskopickou výsuvnou jednotku – ve šroubovém provedení
  Zdůvodnění: Za stavebnicové řešení s širokou možností použití zejména v rozměrově vymezeném prostoru.
 • Firmě OK Strojservis, s. r. o., za BalTec Process Kontrol STF-1 Expert
  Zdůvodnění: Za moderní řešení nýtovacího stroje s vyhodnocováním technologického procesu senzory s dosažením vysoké kvality spoje.

Grand Prix For Waste 2008

 • Firmě HN Logistic Systems, s. r. o., za vyklápěč ultra lift
  Zdůvodnění: Za inovační řešení děleného automatického vyklápěče zajišťující především velký výkon, bezpečnost a čistotu provozu s možností variabilního použití různých velikostí nádob a podvozků.
 • Firmě Briklis, spol. s r. o., za briketovací lis HLS Metal
  Zdůvodnění: Za novou generaci briketovacích lisů pro lisování kovových třísek.

Grand Prix For Logistic 2008

 • Firmě Replast Produkt, spol. s r. o., za průmyslovou podlahovou krytinu – deska interiérová malá, kód 109
  Zdůvodnění: Jde o výrobek z recyklovaného PVC s výbornou tepelnou izolací, s vysokou chemickou stálostí, protiskluzovostí, nesnadnou hořlavostí, snadnou údržbou a montáží pro vytvoření zátěžových ploch malých i velkých rozměrů.
V rámci letošních veletrhů proběhla také tradiční soutěž o nejzdařilejší expozici Top Expo, která je zároveň i velmi funkční a splňuje kritéria pro komunikaci se zákazníkem, označení expozice i její vzhledovou stránku. Porota hodnotila všechny expozice a udělila pouze jednu hlavní cenu Top Expo, kterou získala společnost Pražské služby, a. s., za architektonicky zajímavé ztvárnění expozice s důrazem na vystavované exponáty a s výrazným barevným pojetím vycházejícím z firemního vizuálního stylu.
 
Blahopřání patří tedy všem oceněným a poděkování všem účastníkům za aktivní spolupráci, odbornou podporu a zájem o všechny tři veletrhy.
 
Veletržní správa ABF, a. s., se bude těšit na spolupráci opět v roce 2009 při souběžném konání veletrhů For Industry, For Surface, For Waste a For 3P v Pražském veletržním areálu Letňany.
 
Další informace lze získat na adrese:
ABF, a. s.
Václavské náměstí 29, 111 21 Praha 1
tel.: 225 291 264–6, 222 891 264–6
fax: 225 291 199, 222 891 199
 
Obr. 1. Slavnostní přestřižení pásky
Obr. 2. Cena Grand Prix For Industry
Obr. 3. Expozice oceněné firmy Prima Bilavčík